ЛШ: Звезда великом борбом против Наполија до првог бода (0:0)

БЕОГРАД:  Фудбалери Црвене звезде одиграли су без голова са Наполијем у Београду на дебитанском наступу у Лиги шампиона.
1

Пред више од 50.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић" изабраници Владана Милојевића су одолели великом тиму и показали да нису без разлога део фудбалске елите.Наполи је у врућој атмосфери скоро свих 90 минута опседао гол Милана Борјана, који је одбранио неколико одличних шанси и на крају сачувао мрежу.

Најближи голу гости су били у 18. минуту када је Лоренцо Инсиње погодио пречку.Ипак, ни првак Србије није остао без прилика, Ричмонд Боаћи је имао две, али је Давид Оспина оба пута био сигуран.Црвено-бели су великим ремијем зарадили и нових 900.000 евра, али више од тога значи да су са другопласираним тимом Италије играли у егалу.

У истој Ц групи Ливерпул је савладао Пари Сен Жермен 3:2 на Енфилду голом Роберта Фирмина у судијској надокнади.

Претходно су гости на кратко стигли два гола минуса у другом полувремену преко Томаса Мунијеа и Килијана Мбапеа, након што су погодили Данијел Стариџ и Џејмс Милнер.

Наредни меч Црвена звезда гостује ПСЖ-у 3. октобра, док Наполи чека Ливерпул.

ТОК СУСРЕТА:

Крај утакмице

90` Судија Марчињак продужио је утакмицу за четири минута

81` Због повреде Павков мења Боаћија

80` Најбоља шанса за Звезду. Боаћи је шутирао са око 12 метара и Оспина је једва сачувао гол

76` Марио Руи из велике даљине, али лак посао за Борјана

71` Боаћи је имао добру шансу. Добио је лопту на ивици шеснаестерца окренуо се и шутирао али је изблокиран

70` Борјан испред Мертенса који је ишао на убачену лопту

67` Каљехон је тукао на готово празан гол. Ипак, подметнуо се Родић и сачувао мрежу

64` Мертенс који је пре пар минута ушао у игру имао је сјајну прилику. Натрчао је на убачену лопту и шутирао на срећу поред стативе

59` Зјелински је истрчао контру и добро шутирао, али се опет истакао Борјан

58` Сјајан шут Јованчића са око 20 метара по земљи. Оспина се морао пружити колико је дуг да сачува мрежу

56` Слободни ударац је извео Марио Руи, а лопта је отишла свега неколико милиметара изнад пречке

55` Жути за Дегенека због играња руком на 17 метара од гола

55` Родић је спречио Зјелинског да изађе сам пред Борјана

53` Мањи притисак Наполија. Звезда се брани

51` Распаламсала се игра. Отворена борба. Ипак без правих прилика на почетку овог дела игре

Почело је друго полувреме

46` Бен је упутио шут али је голман Наполија Опсина био добро постављен

42` Милик је био у доброј ситуацији после центаршута, али је Борјан био опрезан и дошао до лопте пре њега

38` Звезда се ослободила притиска. Изборила се за први корнер али је Марин набацио лопту у малу мрежу

32` Неколико добрих потеза Наполија, али нису успели да упуте шут као голу Борјана

29` Друга сјајна шанса за госте. Тукао је Зјелински али је Борјан био сигуран.

26` Први напад Звезде и излазак пред гол Наполија, али без изразите шансе

18'  пречка Инсиње, Звезда тешко оваја лопту

15` Првих петнаест минута игре припада гостима из Напуља који су жестоко притисли домаће

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Бен, Чаушић, Марин, Боаћи.

Наполи: Оспина, Хисај, Албиол, Кулибали, Марио Руи, Зјелински, Алан, Фабијан Руиз, Инсиње, Милик, Каљехон.

Овације шампионима из Барија уочи меча Звезда - Наполи

БЕОГРАД: Чланови шампионске генерације Црвене звезде из Барија овацијама су поздрављени на стадиону "Рајко Митић" уочи утакмице Лиге шампиона између Црвене звезде и Наполија.

Пред више од 50.000 гледалаца изашли су Жељко Калуђеровић, Ивица Момчиловић, Горан Василијевић, Владан Стошић, Слободан Маровић, Рефик Шабанаџовић, Илија Најдоски, Драгиша Бинић, Миодраг Белодедић, Синиша Михајловић, Дејан Савићевић, тренер Љупко Петровић, председник Светозар Мијаиловић и спортски директор Драган Џајић.

Изостали су Стеван Стојановић, Душко Радиновић, Владимир Југовић, Роберт Просинечки и Дарко Панчев и Владан Лукић.

Шампиони из Барија обишли су почаснни круг око стадиона, а аплаузима су их поздравили и навијачи Наполија.

Звезда је у финалу Купа саампиона 1991. године на стадиону Свети Никола у Барију савладала Олимпик из Марсеља 0:0 - 5:3 пеналима.