Међуопштинска лига Срем: Дерби зачеља ничији

Младост (Б) - Фрушкогорац 1:1 (1:1)
mldost budjanovci

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 30, судија Радивојевић (Бачинци). Стрелци: Лазар Лукић у 40.за Младост, а Ђ. Крстић у 4. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Божичковић (Младост), М. Гајић (Фрушкогорац).

МЛАДОСТ: Вељовић, Честић, Кривошић, Јовановић, Божичковић, Брадарић, Милетић, Гвока, В. Југовић, Бенежан (Лука Лукић) Лилић (Лазар Лукић).

ФРУШКОГОРАЦ: Вуковић, Н. Гајић, М. Недић, И. Ђорић, Д. Крстић, М. Гајић, Н. Трнић, Ђ. Крстић, Г. Недић, Ђукић, Бараксадић.

Коначан резултат постављен још у првом полувремену када су домаћини после раног вођства гостију изједначили преко Лазара Лукића. У наставку игра се највише одвијала пред голом гостију, али у листу стрелаца  нико се није уписао. Уствари голман гостију Вуковић је спречио нападаче Младости, смелим интервенцијама.

Р. Владић

Зека Буљубаша - Митрос 1:2 (1:0)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, гледалаца 50, судија Селаковић (Лаћарак).Стрелци: Милан Копуновић у 35.за Зеку Буљубашу, Аћимовић у 68. и Малиновић у 90. минуту (из пенала) за Митрос. Жутии картони: Тојић (Зека Буљубаша), Матаруга, С. Симјановски, Никшић, Малиновић (Митрос).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 8, Д. Мартиновић 8, Павловић 8, Тојић 8, Белић 8, Милан Копуновић 9, Николић 8, Турудић 8, М. Мартиновић 8, Станковић 8, Галетић 8.

МИТРОС: Никшић 8, Матаруга 8, Сантовац 8, Панић 8, Аћимовић 9, Мирков 8, Грбић 8, Вукотић 8, Малиновић 9, Бабић 8, С. Симјановски 8.

У првом полувремену играчи Зеке Буљубаше су имали још неколико прилика, али били су за мало непрецизни. Милан Копуновић је постигао гол из шута с 15 метара. У наставку када су гости кренули много ангажованије домаћини нису могли више парирати много бољим гостима. Аћимовић се уписао у листу стрелаца изблизине за поравнањке резултата. Месари су остварили победу са пенала пошто су домаћини нехотично лопту одиграли руком у свом казненом простору.

Ж. Релић

Граничар (О) - Обилић 2:4 (1:2)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Граовац (Рума). Стрелци: Лазић у 30. и Николић у 52. за Граничар, Поповић у 38, Бертић у 40. и 90. и М. Зец у 57. минуту за Обилић. Жути картон: Бертић (Обилић).

ГРАНИЧАР: Самарyић 6, Кнежевић 6, Николић 6, Чавић 6, Јовановић 6, Миличевић 6, Гмизић 6, М. Михајловић 6, Лазић 6 (Орловић), С. Михајловић 6, Живановић 6.

ОБИЛИЋ: Медаковић 7, М. Зец 7, Илибашић 7, Медић 7, Ускоковић 7, Блажановић 7, Радивојшић (Стефановић), Болић 7 (А. Зец), Меничанин 7, Бертић 8, Дробњак 8.

И поред добре и занимљиве игре ривала вредно је у овом мечу поменути добру одбрану гостију и брзе контре. Могли су гости славити и много убедљивије. На другој страни домаћини су играли растрзано и неорганизовано.

Д. Орловић

Слога (В) - Шумар 5:3 (4:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија Белић (Ириг). Стрелци: Сиимић у 2. и 18, Драгичевић у 12. и 38. и Бабић у 66. за Слогу, Врачевић у 51. (из пенала), Ђокић у 54. и Зујић у 76. минуту за Шумар.

СЛОГА: Печиљ (Мачак), Бранковић, Ласковић, Бјелобрк, Јовић, Симић, Љубинковић (Мијатовић), Драгичевић, Ерор (Мудрић), Бабић, Вукмановић.

ШУМАР: Петковић, Н. Цвјетиновић, Стјепановић, Трумић, Ђокић, Врачевић, Гордић, П. Цвјетиновић, Зујић, Миличевижћ, Деспотовић.

Вогањци су почели добро да играју и били су бољи ривал и на крају првог полувремена већ су водили са 4:0. У наставку играо се више рутински фудбал са домаће стране док су гости покушавали да макар поравнају резултат. Али су успели само да постигну три гола.

Г. Васић

Доњи Срем - Фрушка гора 8:0 (3:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 150, судија Маглић (Инђија). Стрелци: Љубојевић у 16. и 38, Н. Митровић у 22. 49. и 55, Новић у 37. и Марковић у 73. и 77. минуту. Жути картон: Божић (Фрушка гора). Црвени картон: Грубјешић (Фрушка гора).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача (М. Митровић), Љубојевић, Стојиљковић, Перишић, Н. Митровић, Штетић, Весић, Обреновић, Ристивојевић (Радовановић), Новић (Радивојевић), Марковић.

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Влајсевић, Божић, Трнић, Самарџија, Мушицки, Мијајловић, Тешић, Боровић, Грубјешић, Каранфиловић.

Да су домаћи стрелци били мало прецизнији коначан резултат би био бар двоструко већи.

М. Гмизић

Слога (Ч) - Бикић До 2:1 (2:0)

ЧАЛМА: Стадион Слоге, гледалаца 60, судија Грозданић (Огар). Стрелци: Секулић у 10. (из пенала) и Слободан у 34. за Слогу, а Кртинић у 55. минуту за Бикић До. Жути картон: Миљановић (Слога).

СЛОГА: Зељковић, Арамбашић, Цвјетић (Миљановић), Зец, Драгановић, Слободан Кекић, Славко Кекић, Секулић, Мајсторовић, Лекић, Раца.

БИКИЋ ДО: Братић, Солаковић (Чобановић), Алексић, Павић, Момчиловић, Недић, Кртинић, Мрваљевић, Бајрами, Добрић, Тепшић.

Чалманци су заслужили по игри да освоје сва три бода, јер су се борили свих 90 минута поштено и спортски, иако су знали да су искусни гости из Бикић Дола били фаворити у овом мечу.

Први гол су Чалманци постигли са пенала. Секулић је био непрописно заустављен у казненом простору гостију. И код другог гола у главној улози био је Секулић.

Направио је дар мар у одбрани гостију, онда је вратио лопту до Слободана Кекића који је са осам метара лако матирао Братића. Кртинић је постигао изванредан гол. Шутирао је лопту с 16 метара и лопта је завршила у самим рашљама.

Г. Малешевић

Напредак (Ж) - Хајдук (В) 2:2 (2:1)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Топић у 30. и М. Савић у 39. за Напредак, а Ветеха у 33. и Грбатинић у 62. минуту за Хајдук. Жути картони: Топић, С. Вишњић, Миљковић (Напредак), Кљајић, Арбић, В. Гавриловић (Хајдук). Црвени картон: Перић (Хајдук).

НАПРЕДАК: Кнежевић 8, С. Вишњић 7, Вучетић 8, Миљковић 7, Секулић 7, Ковачевић 7, М. Савић 9, С. Савић 7, Топић 9, Б. Ристановић 7, Јакшић 6 (Вујиновић 7).

ХАЈДУК: Митровић 8, Арбић 7, Ђорђевић 7, Радовановић 7, Антуновић 7, Перић 6, В. Гавриловић 7,   Марјановић 7 (Станковић), Грбатинић 8, Ветеха 9, Кљајиић 7.

Опет је на жарковачкој „Бонбоњери“  било интересантно. Домаћини су у првом полувремену били много бољи ривал. Постигли су два гола, а имали су још неколико прилика да потпуно дотуку изванредног ривала. То су гости и доказали у наставку. Играли су добро и на крају гол Грбатинића им је донео бод.

Н. Крнић

БСК - Крушедол 4:0 (2:0)

БЕШЕНОВО: Стадион БСК-а, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: Ж. Ћирић у 33, Виторовић у 39.и Митровић у 60. и 82. минуту. Жути картон: Поткоњак (Крушедол). Црвени картон: Миланов (Крушедол).

БСК: Теодоровић 8, Ивковић 8 (Т. Кованџић 8), Мрвичин 8, М. Лакетић 8, Ж. Ђорић 8, Д. Племић 8, Лукић 8, Митровић 9, Ж. Ћирић 8 (П. Кованџић 8), Б. Ћирић 8 (А. Племић 8).

КРУШЕДОЛ: Тувеџић 5, Поткоњак 6, Моравек 7, Пејић 6, Миланов 5, Гостојић 6, Клајић 6, Тешић 6, Еркановић 6, Плећаш 6 (Радуловић 6), Јовановић 6 (Ћук 6).

Играчи БСК-а били су много бољи ривал у току свих 90 минута, промашили су још низ шанси, па гости из Крушедола могу бити задовољни што су примили само четири гола. Ж. Ћирић је повратну лопту са осам метара спровео у мрежу из вољеј ударца. Виторовић је матирао голмана Тувеџића из слободног ударца с 22 метра. У наставку на сцену је ступио двоструки стрелац Митровић. Прво је искористио кикс грешку голмана гостију Тувеџића, а потом га је савладио и из шута с 16 метара.

М. Илић

БУЂАНОВЦИ: Младост - Фрушкогорац 1:1, РАВЊЕ: Зека Буљубаша-Митрос 1:2, ОБРЕЖ: Граничар - Обилић, ВОГАЊ: Слога - Шумар 5:3, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Фрушка гора 8:0, ЧАЛМА: Слога - Бикић До 2:1, БЕШЕНОВО: БСК - Крушедол 4:0, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Хајдук (В) 2:2.

1. Доњи Срем     14     11     3      0      43:9  36

2. Обилић            14     9      2      3      26:12        29

3. Хајдук (В)        14     8      4      2      32:12        28

4. Бикић До       14     8      3      3      27:10        27

5. Крушедол      14     9      0      5      28:15        27

6. Митрос          14     8      0      6      28:25        24

7. БСК                14     7      2      5      28:13        23

8. Слога (В)       14     5      6      3      23:16        21