Међуопштинска лига Срем: Максимовић казнио грешку „месара”

​​​​​​​БСК - Митрос 1:0 (1:0)
granicar obrez

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија Мијановић (Адашевци). Стрелац: Максимовић у 43. минуту. Жути картони: Максимовић, Ивковић, Милетић (БСК), Малиновић, Панић, Вукотић (Митрос).

БСК: Шовљански 8, Т. Племић 8 (Ивковић 8), Мрвчин 8, М. Лакетић 8, Смајловић 8 (П. Кованџић 8), Д. Племић 8, Милетић 8, Максимовић 8 (Ж. Ћирић 8), Б. Ћирић 8, Митровић 8.

МИТРОС: Мршић 7, С. Симјановски 7, Н. Стојановић 7, Панић 7, Трубић 7, Мирков 7, Грбић 7, Малиновић 7 (Крстић 7, Макитановић 7), Бабић 7, Матаруга 7, Николић 7 (Вукотић 7).

Грешку гостујуће одбране искористио је Максимовић и после велике гужве само је лопту спустио поред голмана Мршића. Све у свему, домаћин је заслужио и убедљивију победу, имао је још неколико лепих прилика да се матира Мршић.

М. Илић

Слога (В) - Граничар (О) 1:1 (0:0)

ВРДНИК: Игралиште Слоге, гледалаца 120, судија Инђић (Инђија). Стрелци: Недић у 77. за Слогу, а Васић у 69. минуту за Граничар. Жути картони: Јовић, Петровић (Слога), Петковић, Кнежевић, Чавић, Бојић (Граничар).

СЛОГА: Мачак 7, Плавшић 7, Јовић 7 (Ристановић 7), Бјелобрк 7, Гемери 7, Петровић 7, Чикара 7 (Витас 7), Недић 8 (Мијатовић), Сабо 7, Мудрић 7, Ерор 7.

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, С. Михајловић 7, Кнежевић 7 (Чавић), Петковић 7, М. Живановић 7, Дражић 7, М. Михајловић 7, Гмизић 7, Н. Живановић 7 (Бојић), Лисулов 7 (Јовановић), Васић 8.

Била је то равноправна утакмица, а стрелци Недић и Васић су, искористили, изузетне шансе после слободних удараца.

Г. Васић

Доњи Срем - Зека Буљубаша 6:0 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион  Сувача, гледалаца 100, судија  Радић (Ириг). Стрелци: Н. Митровић у 16. и 22, Марковић у 59. и 75, Љубојевић у 85.и Весић у 90. минуту.

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић, Љубојевић, Савковић, Перишић, Н. Митровић, Штетић, Весић, Дроњак, Ристивојевић (Чавић), Новић (Марковић), Радивојевић (Радовановић).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић, Беговић, Белић, Д. Мартиновић (Тодоровић), Јовановић, Добо, Николић, Симеуновић, М. Мартиновић, Милан Копуновић, Станковић (Коњевић).

Гости су били равноправан ривал до примљеног првог гола. Опет је стрелац био два пута „ветеран“ Ненад Митровић.

М. Гмизић

Слога (Ч) - Фрушкогорац 1:0 (1:0)

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица).Стрелац: Богосављевић у 8. минуту.Жути картони: Зељковић, Секулић, Славко Кекић (Слога), Трнић, Ж. Ђорић, И. Ђорић, Бабић, Душан Грабић (Фрушкогорац).Црвени картон:Миленовић (Слога).

СЛОГА: Зељковић, Драгановић, Славко Кекић, Топић, Тимотијевић, Богосављевић, Арамбашић, Моцоња (Гојковић), Слободан Кекић (Пејаковић), Миљановић, Секулић.

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић, Бабић, Вукојевић, И. Ђорић, Јошић, Душан Грабић (Ђуричић), Трнић, Драгољуб Грабић, Мачкић, Ж. Ђорић, М. Гајић (Ђукић).

И поред добре и занимљиве игре ривала вредно је поменути да су Чалманци заслужено славили, јер су поред постигнутог гола имали још неколико лепих прилика да савладају одличног Теодоровића.  Богосављевић је постигао гол главом лобовао је Теодоровића.

Г. Малешевић

М. Илић

Напредак (Ж) - Обилић 1:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија Радић (Инђија). Стрелац: М. Савић у 87. минуту. Жути картон: Вујевић (Напредак).

НАПРЕДАК: Крнић 7, Миљковић 7, Секулић 7, М. Савић 8, Радић 7, Гемери 7, Докмановић 7, Вучетић 7, Бузаш 7 (Топић 7), Трнић 7 (Божић 7), Вујовић 7 (Вујиновић 7).

ОБИЛИЋ: Медаковић 7, М. Зец 7, А. Зец 7, Медић 6, Поповић 7 (Стефановић 6), Блажановић 7, Радивојшић 7, Болић 7, Бертић 7, Меничанин 7, Рекић 6 (Тргић 7).

Кукујевчани нису остварили очекивану победу. Домаћини су имали неколико лепих прилика још у првом полувремену, али стрелци су били за мало непрецизни. На другој страни гости су играли добро и чврсто у одбрани и потом брзо кретали у контре. Ипак у самом финишу утакмице после центаршута М. Савић је дочекао лопту главом и само послао у небрањени део мреже.

Н. Крнић

Хајдук (В) - Шумар 0:0

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 300, судија Р. Павтровић (Сремска Митровица). Жути картони: Ђорђевић, Радовановић, Ковачевић, Грбатинић, Гавриловић (Хајдук), Перић, Радовановић (Шумар).

ХАЈДУК:  Митровић 8, Ковачевић 8, Ђорђевић 8, Антуновић 8, Личанин 8 (Јанковић 7, Дамјановић 7),  Гавриловић 8, Грбатинић 8 (Станковић 7), Грујичић 8, Ветеха 8, Перић 8, Радовановић 8.

ШУМАР: Петковић 9, З. Миличевић 7, Бабић 7, Д. Вукић 7, Врачевић 7, Ђокић 7, Обрадовић 7 (Цвјетиновић 7), Радовановић 7, Зујић 7, Ћопић 7, Перић 7.

Домаћини су заслужили по игри да освоје сва три бода, јер су имали неколико изванредних шанси, али голман гостију Петковић је бранио као да има сто руку. Иначе гости су целу утакмицу играли  „бункер“и нису ни помишљали да нападну.

С. Томашевић

Бикић До - Младост (Б) 3:0 (1:0)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 100, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Мрваљевић у 29, Добрић у 47.и Момчиловић у 82. минуту. Жути картон: Лилић (Младост).

БИКИЋ ДО: Братић 7, Недић 7, Кладушић 7, Мрваљевић 7, Басрак –(Папуга 7), Субић 8 (Чобановић 8), Кљајић 7 (Бајрами 7), Момчиловић 7, Радмановац 7, Милетић 7, Добрић 7.

МЛАДОСТ: Стевић 6, Д. Кривошија 6, Салиховић 6, Симић 6, Кривошић 6, Крнета 6 (Чикић), Кошутић 6,  Радовић 7, Томић 6, Лилић 6, З. Кривошија 6 (Гвока).

Домаћини су рутинском игром дошли до победе. Три пута им се указала прилика да матирају голмана Стевића и стрелци Мрваљевић, Добрић и Момчиловић су били непогрешиви.

Б. Кладушић

Крушедол - Фрушка гора 3:3 (0:0)

КРУШЕДОЛ: Стадион Крушедола, гледалаца 50, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Плећаш у 51. (из пенала), Радуловић у 79. и Марчетић у 90. за Крушедол, Анђелић у 60. и 72. и Вејновић у 73. минуту за Фрушку гору.

КРУШЕДОЛ: Туфегџић 5, Поткоњак 7 (Вучетић 7), Пејић 7, Гостојић 7, Клајић 7, Моравек 6, Плећаш 7, Ћук 7, Радуловић 7 (Јовановић 7), Цураковић 7 (Вукојевић), Марчетић 7.

ФРУШКА ГОРА: Мандић 7, Кнежевић 7,  Грубјешић 7, Мушицки 7 (Вучковић), Мијајловић 7, Анђелић 7, Т Вуковић 7, Дејановић 7 (Вејновић 7), Божић 7 (Јањић 7), Марјановић 8, Самарџија.

Домаћини су одмах на почетку сусрета промашили неколико зрелих шанси, али су гости у наставку своје прилике из прве искористили. Уствари искористили су грешке голмана Туфегџића. Ипак на крају су гости однели само бод. Упорност домаћина је уродила плодом и головима Радуловића и Марчетића ишчупали су бод, мада је судија могао судити још два пенала за домаћине, а за то је све постајало према правилима фудбалске игре.

С. Радуловић

БИКИЋ ДО: Бикић До - Младост (Б) 3:0, КРУШЕДОЛ: Кеушедол -Фрушка гора 3:3, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Шумар 0:0, ЖАРКОВАЦ: Напредак -Обилић 1:0, БЕШЕНОВО: БСК - Митрос 1:0, ЧАЛМА: Слога - Фрушкогорац 1:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Зека Буљубаша 6:0, ВОГАЊ: Слога - Граничар (О) 1:1.

1. Д. Срем (-1)    19     14     4      1      54:14        45

2. Хајдук (В)       19     12     5      2      43:13        41

3. Обилић          19     12     3      4      32:14        39

4. Бикић До        19     11     4      4      35:12        37

5. Крушедол      19     11     1      7      42:22        34

6. Митрос          19     11     0      8      38:31        33

7. БСК                19     8      4      7      31:19        28

8. Шумар            19     8      4      7      31:24        28