Међуопштинска лига Срем: Срећа прати лидера

Фрушкогорац - Доњи Срем 0:0
fudbalska lopta

МАНЂЕЛОС: Игралиште  Фрушкогорца, гледалаца 150, судија  Бањанин (Моровић). Жути картони: Душан Грабић, Ђуричић (Фрушкогорац), Весић (Доњи Срем).

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић 8, Петровић 7 (Бабић), Вукојевић 7, И. Ђорић 7, Јошић 7, Душан Грабић 7, Ђуричић 7, Трнић 7, Мачкић 7 (Ђ. Крстић), Драгољуб Грабић 7, М. Гајић 7 (Н. Гајић).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Љубојевић 6, Перишић 6, Н. Митровић 6, Весић 6, Дроњак 6, Обреновић 6, Ристивојевић 6, Новић 6 (Савковић), Радовановић 6 (Чавић), Марковић 6 (Радивојевић).

Веома чврста утакмица у којој су домаћини могли славити и то заслужено, али лидер на табели имао је много спортске среће. Домаћи стрелци су били непрецизни. На дугој страни гости нису имали баш ни једну праву шансу.

В. Цвјетић

Зека Буљубаша - Слога (В) 2:0 (1:0)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, гледалаца 120, судија Инђић (Инђија). Стрелац: Станковић у 28. и 64.  минуту. Жути картони: Станковић, Јовановић (Зека Булљубаша), Недић (Слога). Црвени картони: Павловић (Зека Буљубаша), Зељковић (Слога).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 8, Белић 8 (Д. Мартиновић 7), Павловић 8, Тојић 8,  Симеуновић 8, Јовановић 8, Добо 8, М. Мартиновић 8, Николић 8, Милан Копуновић 8, Станковић 8 (Милисав Копуновић).

СЛОГА: Мачак 7, Петровић 6, Савић 7, Плавшић 7, Јовић 7, Ристановић 7, Гемери 7 (Сабо), Ерор 7 (Босанчић) Витас 7, Зељковић 8, Недић 8 (Мудрић 7).

Домаћини су били бољи, а двоструки стрелац Станковић је искористио добру игру и само је завршио успешне акције својих саиграча головима из прецизних шутева са око 15 метара.

Ж. Релић

Митрос - Слога (Ч) 3:0 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Митроса, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Малиновић у 68. и 70. и Стојановић у 87. минуту. Жути картони: Малиновић (Митрос), Зељковић (Слога).

МИТРОС: Мршић -, Н. Стојановић 8, Панић 8, Трубић 7, Малиновић 9, С. Симјановски 8, Крстић 7 (Сантовац 7), Бабић 8, Матаруга 8 (Мирков 7), Николић 7 (Макитановић 7), Мирковић 7.

СЛОГА: Зељковић 7, Славко Кекић 6, Топић 6, Тимотијевић 6, Цвјетић 7, Арамбашић 6, Тодић 7 (Антонић), Бојанић 6, Слободан Кекић 7, Миљановић 6 (Драгановић), Секулић 7.

И поред добре и занимљиве игре ривала вредно је поменути, да су гости први део утакмице одиграли чврсто и организовано у одбрани. И у другом полувремену док су имали снаге и кондиције добро су парилали сталним нападима месара. Онда је Малиновић за два минута два пута матирао одличног голмана Зељковића. Малиновић је први гол постигао после набацивања лопте из слободног ударца који је ефектно извео Макитановић. Други гол Малиновић је припремио сам себи. Коначан резултат је поставио Стојановић после контре.

Р. Петковић

Обилић - БСК 1:1 (0:0)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, гледалаца 100, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Меничанин у 75. за Обилић, а Ивковић у 50. минуту за БСК. Жути картони: Илибашић, Милосављевић (Обилић), Т. Племић, Милетић, Митровић (БСК).

ОБИЛИЋ: Медаковић, М. Зец (Милосављевић), Илибашић, Поповић, А. Зец, Радивојшић, Болић, Љиљак (Стефановић), Бертић, Чавић, Меничанин.

БСК: Шовљански, Т. Племић, И вковић, Мрвчин, М. Лакетић, Смајловић (Стојановић), Милетић, Максимовић (А. Племић), Цвјетић, Митровић, Брљак (Аџић).

Играчи Обилића су почели добро да играју и били су бољи ривал, али нису успели да реализују неке од повољних шанси у првом полувремену. Све промашаје домаћина казнили су гости одмах у наставку меча. Једну грешку домаће одбране искористио је Ивковић. Ипак су домаћини успели да поравнају резултат после контре.

М. Д.

Шумар - Напредак (Ж) 2:2 (0:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 150, судија Тодоровић (Инђија). Стрелци: Г. Миличевић у 48. и З. Милечевић у 64. за Шумар,  а М. Савић у 74. и 78. минуту за Напредак. Жути картони: Обрадовић, Радовановић, М. Вукић, Спасојевић (Шумар), Гемери (Напредак).

ШУМАР: Петковић 7, З. Миличевић 7, Бабић 8 (Д. Вукић 7), Врачевић 7, Ђокић 7, Обрадовић 7, М. Вукић 7, Радовановић 7, Г. Миличевић 8 (Спасојевић 7), Ћопић 7, Перић 8.

НАПРЕДАК: Крнић 7, Миљковић 7, Секулић 7, М. Савић 8, Радић 7,Гемери 7, Докмановић 7 (Вишњић), Вучетић 7, Бузаш 7, Топић 7 (В. Југовић), Вујовић 7 (Вујиновић).

Огарчани нису остварили очекивану победу. Мада су домаћини имали неколико лепих прилика још у првом полувремену, али стрелци су били непрецизни.

М. Радојчић

Фрушка гора - Хајдук (В) 0:1

РУМА: Игралиште Фрушке горе, гледалаца 150, судија Павловић (Огар). Стрелац: Гавриловић у 35. минуту (из пенала).Жути картони: Грубјешић (Фрушка гора), Гавриловић, Ђорђевић, Личанин (Хајдук)

ФРУШКА ГОРА: Мандић, 7, Грубјешић 7, Мушицки 7, Мијајловић 7, Вуковић 7 (Цветићанин), Дејановић 7, Кнежевић 7, Вејновић 7, Јањић 7 (Лазаревић 7), Марјановић 7, Самарџија 7.

ХАЈДУК:  Митровић 7, Ковачевић 7, Ђорђевић 7, Марковић 7 (Личанин 7), Јанковић 7 (Дамјановић 7),  Гавриловић 8, Грбатинић 7 (Станковић 7), Грујичић 7, Ветеха 7, Перић 7, Радовановић 7.

Домаћини су по игри заслужили у другом полувремену да освоје макар бод, јер су имали изванредне шансе. Али, голман гостију Митровић је бранио као да има сто руку. И поред тога што су постигли само један гол гости су били много бољи ривал у првом полувремену. Два пута су погодили пречку, а и голман Мандић је одбранио неколико тешких удараца. Гавриловић је донео гостима победу из најстроже казне, коју је скиривио Јањић несмотреним стартом у свом казненом простору.

Д. Чучин

Младост (Б) - Граничар (О) 2:1 (0:1)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Д. Љубинковић у 75. (из пенала) и Д. Кривошија у 83. за Младост, а Н. Живановић у 21. минуту за Граничар. Жути картон: Симић, Д. Кривошија, З. Кривошија, Радовић (Младост), Дражић, Чавић (Граничар).

МЛАДОСТ: Стевић 7, Љубинковић 6, Кривошић 7 (Солаховић 7), Симић 7, Радовић 7, Д. Кривошија 8, Лукић 6, Лилић 5 (Д: Љубинковић 7), Југовић 6 (З. Кривошија 7), Кошутић 7, Томић 9.

ГРАНИЧАР: Самарџић 6, С. Михајловић 6, Николић 7, Петковић 7 (Чавић 6), М. Живановић 6, М. Михајловић 6, Гмизић 7, Дражић 7, Н. Живановић 7, Лисулов 8, Лазић 7.

Б. Гвока

Бикић До - Крушедол 3:0 (2:0)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 150, судија Мишкулин (Рума). Стрелци: Кљајић у 20, Добрић у 25. и Радмановац у 64. минуту. Жути картони: Јовичилић, Павић (Бикић До), Тешић (Крушедол).

БИКИЋ ДО: Братић 8, Недић 7, Субић 8 (Папуга), Чобановић 8, Кљајић 9, Павић 8, Јовичилић 7, Момчиловић 8, Радмановац 8 (Бајрами), Милетић 8, Добрић 7 (Маливук).

КРУШЕДОЛ: Тувегџић 7, Пејић 6, Миланов 6, Гостојић 7, Клајић 6, Тешић 7, Моравек 6, Плећаш 7, Ћук 6, Цураковић 6 (Којић), Марчетић 6 (Радуловић 6).

Б. Кладушић

БУЂАНОВЦИ: Младост - Граничар (О) 2:1, РАВЊЕ: Зека Буљубаша -Слога (В) 2:0, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Доњи Срем 0:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Слога (Ч) 3:0, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - БСК 1:1, ОГАР: Шумар - Напредак (Ж) 2:2, РУМА: Фрушка гора - Хајдук (В) 0:1, БИКИЋ ДО: Бикић До - Крушедол 3:0.

1. Доњи С. (-1)           18     13     4      1      48:14        42

2. Хајдук (В)               18     12     4      2      43:13        40

3. Обилић                  18     12     3      3      32:13        39

4. Бикић До               18     10     4      4      32:12        34

5. Крушедол              18     11     0      7      39:19        33

6. Митрос                  18     11     0      7      38:30        33

7. Шумар                   18     8      3      7      31:24        27

8. БСК                        18     7      4      7      30:19        25