МО лига Срем - Исток: Младеновић одбранио пенал у последњем минуту

Лидер  је поклекао у дербију са Шумаром.  Гости су употребили сву снагу да тријумфују и успели.
lopta

Срем (СМ) - Шумар 1:2 (0:1)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 250, судија Митровић (Рума). Стрелци: Новић (из пенала) за Срем, а Лазић и Митровић за Шумар.  Црвени картони: Сарић тренер, Петронијевић, Млађеновић (Шумар).

СРЕМ: Штампар, Пилиповић, Маричић, Паунковић (Ранковић), Комазец, Ђуран, Новић, Бежановић, Турчиновић (Цветиновић), Бајловић (Босанчић), Мандић (Куртеш).

ШУМАР: Младеновић, З.  Миличевић, Максић, Драганић, Јовановић, Митровић, Обрадовић, Петронијевић, Врачевић, Драгановић, Млађеновић.

Добијали су гостујући играчи црвене картоне, чак и тренер Сарић, али су на крају славили.

Утакмица је одиграна у дивном амбијенту, а пре утакмице било је и чарки међу навијачима.  На крају све је завршено у најбољем реду, само су сви бодови отпутовали у Огар.  А, могли су домаћини освојити макар бод. У последњем минуту Новић је и по други пут изводио пенал, али је овога пута голман гостију Младеновић одбранио шут с једанаест метара.

Ж.  Јовановић

Граничар (О) - Фрушкогорац 1:1 (1:0)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Павловић (Кленак). Стрелци: М.  Николић у 42.  за Граничар, а Видаковић у 72.  минуту за Фрушкогорац.  Жути картони: С.  Чавић, Ољача (Граничар), Добријевић (Фрушкогорац).

ГРАНИЧАР: Самарyић 7, Живановић 7, С.  Чавић 7, А.  Петровић 7 (Наић), Кордолуп 7, Ољача 7, Ф.  Николић 7, Деврња 7 (Јовановић), Лисулов 7 (Михајло Петровић), мандарић 7, М.  Николић 8.

ФРУШКОГОРАЦ: М.  Вучић 7, Месаровић 7, Добријевић 7, Јованов 7 (Димитријевић), Тртица 7 (Ђорђевић), Ланг 7, Видаковић 8, Филиповић 7, Љутовац 7, Медић 7, Мрђа 7.

Домаћини су повели у финишу првог полувремена.  Лисулов је оштро шутирао, а голман Вучић је кратко одбио лопту, а на њу натрчао М.  Николић и послао у небрањени део мреже.  Видаковић је поравнао резултат из велемајсторског шута из слободног ударца са више од 25 метара.

Д.  Орловић

Јединство (П) - ПСК Путинци 2:0 (1:0)

ПЛАТИЧЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија Рапајић (Инђија). Стрелци: Весић у 30.  и Стојановић у 88.  минуту.  Жути картони: Босиљков, Крстић (Јединство), Николић (ПСК Путинци).

ЈЕДИНСТВО: Сабо, Петковић, Томић, Поповић, Жакула, Стојановић (Матић), Весић (Илић), Босиљков, Настић, Букорац (Костић), Обреновић.

ПСК ПУТИНЦИ: Кнежевић, Л.  Галијаш, Грковић, Дерета, Арежина, Станковић (Николић), В.  Голијаш, Танасковић (Ранитовић), Гагић, Ковачевић, Тркуља.

Виђена су два изванредна гола.  И Весић и Стојановић су ефектно шутирали с 16 метара.

М.  Пантовић

Младост (Б) - ЧСК 3:2 (1:2)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца више од 150, судија Гудовић (Брестач).  Стрелци: Праљић у 16, Ћопић у 48.  (из пенала) и Марић у 80.  за Младост, П.  Суботин у 13.  и Стаменковић у 26.  минуту за ЧСК.  Жути картони: Пејић, Јеремић, Драгичевић (ЧСК).

МЛАДОСТ: Милошевић, В.  Југовић (Кривошић), Стјепановић, Стојићевић, Малбаша, Праљић, Ћопић (Кошутић), Јокић (Ђурђевић), Пешељ, Кривошија, Марић.

ЧСК: Тувеyић, Пејић, Поповић (Димић), Д.  Суботин, Вуковић, Арсић (Терзић), Стаменковић, Драгичевић, Радаковић, П.  Суботин, Јеремић.

У доста занимљивој утакмици, домаћини су славили после три преокрета.  Гости су два пута водили, играли одлично, али играчи Младости се нису предавали.  Поравнали су резултат са пенала, а Марић је после акције успео да постигне победносни гол.

Р.  Кошутић

Рудар - Напредак (Ж) 2:1 (2:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Богданов у 14. и Илкић у 29.  за Рудар, Шарац у 80.  минуту (из пенала) за Напредак.

РУДАР: М.  Гвока, Милош Нинковић, Ракић, Вулетић (Рутић), Видовић, Лужајић, Јовановић (Н.  Гвока), Вишњовски, Илкић, Гербец, Богданов.

НАПРЕДАК: Крнић, Ф.  Кнежевић, Јовановић, Ђурђевић, Шарац, Ковачевић, М.  Кнежевић, Стојчевић, Павловић, Козлина, Анђић.

Врдничани су успели да надиграју фаворита и Жарковца.  Били су бољи.

А.  Сретић

Полет-Хајдук (Ш) 2:3 (1:3)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Спремић (ириг). Стрелци: Марковић у 25.  и Кораћевић у 51.  (из пенала) за Полет, Чавић у 3, Шашић у 8.  (аутогол), и Николић у 40.  минуту за Хајдук.

ПОЛЕТ: Пашић 6 (Грковић 6), Л.  Милић 6, Шашић 6, Шаровић 7, Вучковић 7, Ђорђевић 6, Кораћевић 7, Радосављевић 6, (Д.  Милић 6), Лукач 6, Марковић 7, Ђ.  Лукић 7.

ХАЈДУК: Узелац 7, Лалић 7, Бераковић 7, Петровић 7, Чавић 7, Савић 7 (Војкић 7), Милутиновић 7 (Врачевић 7), Видаков 7 (Лемајић), Предраговић 7, Николић 7, Лучић 7.

Већ у првом полувремену гости су остварили жељени резултат, који је  био довољан и за коначно славље.  Домаћини у другом полувремену кренули жустије, постили и гол са пенала, али то није било довољно.

А.  Рађеновић

Резултати:

ПЛАТИЧЕВО: Јединство - ПСК Путинци 2:0, ОБРЕЖ: Граничар -Фрушкогорац 1:1, ВРДНИК: Рудар -Напредак (Ж) 2:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Хајдук (Ш) 2:3, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Шумар 1:2, БУЂАНОВЦИ: Младост - ЧСК 3:2. Крушедол је био слободан.