Новосађани тешком муком освојили сва три бода: Гемовић Воши донео победу

Изузетно важна за фудбалере Војводине била је победа над екипом Напретка.
vojvodina napredak2, jgrlic

Захваљујући тријумфу, оствареном тешком муком, као и сналажљивости Миодрага Гемовића у финишу утакмице, Новосађани су остали на другом месту суперлигашке табеле. Ипак, показали су доста слабости и само захваљујући упорности и великој жељи да обрадују и себе и малобројне навијаче, успели су да уздигнутих руку напусте терен стадиона "Карађорђе".

Почело је баш лепо за црвено-беле који су у вођство дошли већ у 10. минуту. Тада је Аранђел Стојковић направио лажњак, кренуо у срце шеснаестерца Крушевљана, а тамо га је саплео Бјелош и дилеме за судију Јовановића није било - показао је на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је најбољи стрелац Војводине Бојан Матић, који је уписао девети погодак у сезони.

Можда су гледаоци очекивали да ће ученици тренера Ненада Лалатовића наставити у истом стилу, међутим, утакмица је била прошарана бројним обостраним грешкама, а прилика ни пред једним голом није било. Ипак, у 28. минуту Иван Ђорић је с десне стране упутио одличан центаршут пред гол Емила Роцкова и погодио у главу Ђура Зеца. Иако је голман Новосађана учинио све не би ли зауставио ту лопту, она се закопрцала у мрежи иза његових леђа, а Напредак је изједначио на 1:1.

Настављено је са обострано растрзаном игром, једину прилику имали су гости у 33. минуту када је корнер извео Игор Ивановић, лопта је ношена ветром кренула ка десном горњем углу гола Војводине, а репрезентативац Роцков успео је да је избије у корнер. Првих 45. минута завршено је нерешеним резултатом и очекивали су се много конретнији напади домаћина у наставку сусрета.

Наде симпатизера Воше, међутим, нису се показале реалним, практично све до 64. минута. Тада је Винсент Езе сјајно уопшљен од Бојића кренуо сам ка голу Милошевића, шутирао и преварио чувара мреже Напретка, али је уместо гола успео само да затресе стативу. Два минута касније поново је Езе био у акцији, овога пута упутио је јак ударац у ближи угао, али је Милошевић био опрезан, да би минут касније резервиста Дејан Зукић такође упутио ударац који је голман Крушевљана зауставио. Трудили су се фудбалери домаћег тима да стигну до другог гола, нису имали пуно успеха у томе, а бележимо и покушај Гемовића главом у 76. минуту који је отишао преко пречке.

У 81. минуту запретили су "чарапани" преко Вукадиновића који је шутирао право у Роцкова, да би онда стигао и тренутак одлуке.

Играо се 86. минут, корнер с леве стране извео је ветеран Дринчић, неко из одбране Напретка избио је лопту која је на 12 метара стигла до Гемовића, а овај ју је пуном ногом упутио и погодио у мрежу крушевачког тима.  До краја сусрета шансе више није било, па су Новосађани уписали три велика и веома важна бода.

А. Предојевић

Војводина - Напредак 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион "Карађорђе", гледалаца 1000, судија: Јовановић (Београд), стрелци: Матић у 10. (из пенала), Гемовић у 86. за Војводину, а Зец у 28. минуту за Напредак. Жути картони: Топић (Војводина), Миловановић, Бјелош, Зец (Напредак).

ВОЈВОДИНА: Роцков 6,5, Стојковић 6,5, Веселиновић 6, Саничанин 6,5, Деветак 6,5, Топић 6,5, Дринчић 6,5, Ђуричин 6 (Гемовић 7), Бојић 6,5, Езе 6,5 (Ђуришић), Матић 7 (Зукић 6,5).

НАПРЕДАК: Милошевић 6, Спремо 6,5, Обрадовић 6, Миловановић 6, Ћуковић 6, Ескић 6,5 (Илић) Бјелош 6, Ђорић 6,5, Гаврић 6 (Вукадиновић), Милановић 6,5, Зец 6,5.