Новосадска лига: Дерби зачинили пенали

​​​​​​​ТСК – Младост  2:2 (2:1)
lopta_u_mrezi_1

ТЕМЕРИН: Стадион ‘ТСК- а, гледалаца: 400, судија: Секулић (Футог). Стрелци: Косић у 3. и  Росић у 22.(из пенала) за ТСК, а Каурин у 5. и Ренић у 87.минуту (из пенала) за Младост. Жути картони: Блануша (ТСК), Каурин и Драгојловић (Младост).

ТСК: Војводић, Пантош, Варга, Ђукић, Милосављевић, Дринић, Косић, Росић (Драгољевић), Секулић, Зукић (Блануша), Савић.

МЛАДОСТ: Иванишевић, Тришић, Гаћеша, Јанић (Вуковић), Бараћ, Вучић, Шијан (Зорић), Вучковић, Ренић, Каурин, Драгојловић.

Гледаоци се још нису ни загрејали а у дербију Новосадске лиге почело је ватрено. У првих пет минута постигнуто је два поготка, по један са обе стране. Најпре је у 3. минуту  након корнера који је извео агилни Росић дефанзивац Темеринаца Косић довео домаће у вођство. Радост је била кратка јер се после скоро истоветне ситуације и корнера пред голом домаћих најбоље снашао Каурин и постигао гол.

Гости су имали теренску иницијативу а ТСК је своју шансу тражио у контранападима што се и исплатило у 22. минуту када је, поново на асистенцију Росића, у казнени простор ушао Савић, који је срушен. Сигуран реализатор са беле тачке за ново вођство домаћина био је Марко Росић.

Домаћин је могао да увећа своју предност али је након ударца Савића у 40. минуту пречка спречила нови погодак домаћих.

У другом полувремену виђена је истоветна слика, гости су имали више лопту у ногама, њихове ударце у оквир гола сигурно је бранио Војводић, а домаћин се определио и претио из контранапада у жељи да сачува вођство.

Теренска инциијатива гостију награђена је у финишу утакмице када је после прекршаја у шеснаесетерцу  Ренић био сигуран реализатор за реми у дербију.

М. Менићанин

Омладинац - Фрушкогорски партизан 5:8 (3:4)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Стојиљковић (Нови Сад). Стрелци: Ђ. Стојановић у 8. 24. и 30. Савић у 53. и Мирковић у 58. за Омладинац, а Ферати у 4. и 86. Чергић у 17. и 62. В. Девић у 21. и 71. и Томљановић у 41. и 81. минуту за Фр. Партизан. Жути картони: Максимовић и Томчић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Савић, Томчић, Максимовић, Мирковић, Макарић, Шпоња (Јовановић), Ђ. Стојановић, Живковић, Ћурчић, М. Стојановић, Томић (Пецељ).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Д. Девић, Макивић, Клинцов, Бабић, В. Девић, Ферати, Дулић, Чергић, Кантар, Томљановић.

Права голеада и заслужена победа гостију. Домаћин се трудио, неколико пута стизао је резултат, али је на крају о победнику одлучио квалитет екипе из Буковца, која се бори за највиши пласман.

М. По.

Славија - Фрушкогорац 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелац: Грлица у 74. минуту. Жути картони: Степановић, Димитров (Славија), Васојевић (Фрушкогорац). Црвени картон: Грујић (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Галић, Радаковић, Степановић, Жакула, Радовановић, Ружић (Хованец, Ждеро), Ћулум, Грубовић (Димитров), Шапић, Грлица.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Старовлах, Васојевић, Перовић, Кукурузовић, Поповић (Цветковић), Јевтић, Шкрбић, Бркљача, Варничић, Караћ (Крповић).

Дуго су се момци младог тренера Умаљева мучили да откључају браво гола одлочног Светозара Боројевића, а онда је Горан Грлица после лепе акције био неумољив, што се испоставило да је био гол вредан победее. У 85. минуту због неспортског реаговања на одлуку судије Накомчића, резервиста на клупи Славије Немања Грујић морао је у свлачионицу.

М. По.

Јединство - ЖСК 3:3 (2:2)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Станчић у 9. Китић у 36. и Трифуновић у 60. за Јединство, а Каурин у 13. Ђурић у 41. и Клисара у 67. минуту за ЖСК. Жути картони: Стаменковић (Јединство), Богданов, Танасић, Калајyић, Ђурђић, Томић (ЖСК).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Филиповић (Марић 7), Пекез 7 (Трифуновић 7), Стричевић 8, Станић 7, Берић 7, Стаменковић 7, Ђекић 7, Станчић 8, Китић 8, Митровић 7.

ЖСК: Калајyић 8, Богданов 7, Томић 7, Ђурђић 7, Танасић 7, Марић 7, Каурин 7 (Лукић), Чичић 7, Тошић 7, Клисара 8, Ђурић 8.

Дошли су домаћи рано у вођство голом Станчића. Међутим, четири минута касније Каурин је из гужћве био неумољив за изједначење. Нову предност Руменчанима је донео прецизним ударцем са двадесетак метара Китић. Готово на истоветан начин Ђурић је успео да изједначи. И у наставку у игру отвореног гарда Трифуновић је по трећи пут довео домаће у вођство. Међутим, радост момцима тренера Крсмановића голом за велики бод донео је Клисара.

М. По.

Нови Сад - Шајкаш 2:2 (0:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 150, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Илић у 66. Симић у 88. за Нови Сад, а Николаш у 23. и Стефановић у 69. минуту за Шајкаш. Жути картони: Тривуновић, Мрђан, Илић, Симић (Нови Сад), Карас, Павков, Рулић, Попин, Мајурић (Шајкаш).

НОВИ САД: Шурлан, Паповић, Попадић, Илић, Сувајyић, Бајат, Ђанковић (Бркановић), Симић, Миличевић (Стакић), Тривуновић, Стојановић (Мрђан).

ШАЈКАШ: Попин, Павков, Граорац (Радивојевић), Гојков, Рулић, Карас, Вујиновић (Живанов), Мајурић, Стефановић, Николаш, Панић.

Претедент за највиши пласман игром је заказао у утакмици са екипом из Ковиља. Ушли су у меч под паролом лако ћемо, што им се и те како могло осветити. На крају су у финишу утакмице по други пут успели да анулирају предност чврсте екипе Шајкаша и да исчупају бод.

Изненађенње на Детелинари наговестио је голом Николаш. Све до 66. минута чврста одбрана на челу са голманом Срђаном Попином одолевала је свим нападима, а онда је центархалф Илић успео да пронађе пут ка мрежи. Радост “жутих” трајала је кратко, јер је Стефановић три минута касније донео нову предност, а да не дође до потпуног изненађења потрудио се голом Симић за поделу бодова.

М. По.

Бачка - Милетић 3:0 (прекинуто 46. минуту)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Вукчевић (Нови Сад), стрелци: Гелић у 20. и Багић у 25. и 37. минуту.

БАЧКА: Игњић, Др. Тривуновић, Љ. Тривуновић, Дејановић, Павлов, Дангубић, Петровић, Марковић, Багић, Јелић, Ду. Тривуновић (Станковић).

МИЛЕТИЋ: А. Лишић, Рогић, Гелић, В. Лишић, Бањац, Суботин, Мрачајац.

Гости из Мошорина на меч са Бачком дошли су са само седам играча, што се и те како одразило да домаћи у том периоду постигну три гола, а успут се и прописно испромашивали, па се до полувремена у листу стрелаца уписао Гелић и два пута Багић.

На почетку другог полувремена из табора гостујуће екипе констатовали су да Суботин није способан да настави игру па је млади и перспективни судија Дуња Вукчевић није ни наставила меч.

М. По.

Омладинац - Фрушкогорски партизан 5:8, Бачка - Милетић 3:0, Јединство - ЖСК 3:3, Нови Сад - Шајкаш 2:2, Сириг - Петроварадин 1:1, Славија - Фрушкогорац 1:0, ТСК - Младост 2:2. Слободан је био Индекс.

1. Младост         14     10     4      0      34:10        34

2. Нови Сад       14     9      3      2      30:12        30

3. Фр. парт.        14     9      2      3      39:19        29

4. ТСК                14     7      6      1      20:13        27

5. Бачка             14     6      5      3      16:14        23

6. Фрушког.       13     5      5      3      23:17        20

7. Индекс           14     4      6      4      17:15        18

8. ЖСК               14     5      3      6      21:26        18