Новосадска лига: Кисачани пред промоцијом

​​​​​​​Татра – Бачка 3:1 (1:1)
kisac

КИСАЧ: Стадион Татре, гледалаца око 150, судија: Чобанов (Руменка). Стрелци: Клаић у 25., Милићевић у 54. и Ожват у 73. за Татру, а Радин у 14. минуту за Бачку.

ТАТРА: Муњас, Дражић, Јамбрих, Берић, Самарџија, Милићевић (Ожват), Вучић, Гаџић, Клаић (Стојаковић), Ћирић, Буђик (Павловић).

БАЧКА: Бајт, Тривуновић, Вујовић, Цвијић, Солдат, Пантић (Ћулибрк), Летић, Петровић, Радин (Јаковљевић), Гелић, Јанковић (Ружић).

После лепе акције Гелића и прецизног додавања у 14. минуту центарфор Радин је сасвим неочекивано Ђурђевчане довео у вођство. Буђик је у 23. минуту извео први корнер за домаћине, али без резултата. Исти играч је два минута касније центрирао из слободног ударца пред гол Бачке, голман Бајт је испустио лопту, тако да Клаићу није било тешко да изједначи резултат.

Већ у 51. минуту Милићевић је искористио добар центаршут и са неколико метара погодио десни доњи угао гола Бачке. У 73. минуту гледаоци су видели најлепши моменат на утакмици; бек Јамбрих је из слободног ударца гађао леви горњи угао, голман Бајт је лопту одбио, притрчао је резервиста Ожват и са пола метра је убацио у мрежу.

После ове победе, коју у другом полувремену нису угрозили ни шутеви Цвијића изнад пречке и Петровића у голмана Муњаса, Кисачани два кола пре краја првенства могу да припремају промоцију и прелазак у Војвођанску лигу - југ.

Ј. Пуцовски

Фрушкогорски партизанПролетер 0:1 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 200, судија: Димитријевић (Нови Сад). Стрелац: Андрин у 9. минуту. Жути картони: В. Девић и Крстић (Фрушкогорски партизан). Сакан, Бакош и Гашпаревић (Полетер).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Васиљев (В. Девић), Крстић, Клинцов, Бабић, Грубишић, Миловановић (Митић), Чергић, Кантар (Мисини), Томљановић.

ПРОЛЕТЕР: Сакан, Јеремић, Мрвичин, Човић, Крстић (Бакош), Малешевић, Џарић, Гашпаревић, Андрин (Хаџић, Радишковић), Лукаја, Шијачки.

Фудбалери Пролетера освојили су три велика бода у борби за опстанак, а Буковчани су сами себи начинили велику бригу, јер и њих очекује грчевита борба за опстанак. Баношторци су од певог тренутка кренули офанзивно и таква игра дала је плд већ у 9. минуту, када је погодио Васа Андрин.

Домаћи, овога пута нису били на нивоу, али покушавали су да резултат преокрену у своју корист. Шансу за изједначење имали су у 27. минуту, када је досуђен једанаестерац у њихову корист. Међутим, одлични голман и најбољи актер утакмице Никола Сакан, одбранио је шут Дејану Девићу. Ишли су црно – бели у нападе, долазили у прилике да постигну гол. Али, или су били несконцентрисани, или им се испречио Сакан, који је спасао Пролетер. А гости су у контранапдима били веома опасни.

М. Павловић

ПетроварадинОмладинац 1:1 ( 1:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100. Судија: Секулић (Футог). Стрелци: Митровић у 17. (из пенала) за Петроварадин, а .Стојановић у 56. минуту за Омладинац. Жути картони: Пецељ, Стојановић, Томчић (Омладинац).

ПЕТРОВАРАДИН: С. Кнежић 7, Татић 7, Лазаревић 7, Митровић 8 (Човић 7), Алић 7, Момчилов 7, Торбица 7, Амиџић 7(Н. Кнежић 7), Стефановић 7, Кокановић 8, Иконић 7 (Гавришић -),

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 8, Савић 7, Грубљешић 7, Пецељ 7, Томчић 7, Пилиповић 8, Максимовић 7, Стојановић 7, Живојнов 7 (Макарић -), Живковић 7 (Ћурчић 6), Радовић 6 (Милошевић -).

Занимљив меч у Петроварадину и подела бодова што је и најправеднији исход мада су гости имали лопту више у поседу.

Судија Секулић је у 17 минуту досудио казнени ударац због играња руком Томчића, гости су се бунили сматрајући да је рука била у природном положају, али је судија остао при одлуци да покаже на белу тачку. Сигуран реализатор био је Митровић.

Успели су Степановчани да изједначе резултат, искусни Стојан Пилиповић  припремио је шансу Стојановићу који је погодио мрежу.

М. По.

ВетерникФутог  2:2 (2:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100. Судија: Кљајић (Бачки Јарак) Стрелци: Ђурица у14. и Субашић у 15. за Ветерник, а Вуканац у 9. и Тополић у 60. минуту за Футог. Жути картони: Гвозден (Ветерник), Ардалић, Стевановски, Малеш (Футог).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Јовановић, Гашић, Ковачевић, Шапић (Малиновић), Субашић, Тодорић, Ђурица, Настић, Адамек, Гвозден.

ФУТОГ: Рибић, Ракочевић (Брбота), Малеш, Бероња, Стелкић, Ардалић, Косић, Вуканац, Чепић, Тополић, Стевановски.

Комшијски дерби завршен је нерешеним резултатом који не одговара ни једној екипи у борби за опстанак. Играло се мушки без калкулација, а повели су Фтожани голом Вуканца.

Неколико минута касније момци тренера Перишића успели су да изједначе, а само минут касније и да дођу до предности, захваљујући стрелцу Субашићу.

Покушавали су домаћи да и у наставку постигну гол и дођу у вођство, али је неискуство узроковало да се не искористе прилике, па је уследила казна. Тополић успео да поравна резултат за поделу плена.

М. По.

Нови Сад - ЖСК 1:2 (0:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца: 150. Судија: Калман (Ветерник). Стрелци: Крповић у 67. за Нови Сад, а Дамјановић у 59. и Клисура у 68. минуту  за ЖСК.

НОВИ САД: Јовановић, Миловић, Лимановић, Свркота, Петровић (Лукић), Бајић, Јанковић (Максимовић), Спиридоновић, Стричевић, Косо, Крповић.

ЖСК: Калајџић, Кезија, Ћирин, Џамбас, Марић, Мрђен, Бркић, Дамјановић, Богданов, Клисура, Каурин (Ђурђић).

Екипа из Жабља је после занимљиве игре до вредних бодова у борби за опстанак дошла у наставку игре. У првом делу било је шанси на обе стране, али без праве реализације. Спретни Дамјановић је искористио конфузију одбране Новог Сада и прецизним ударцем свладао Јовановића.

Успели су „канаринци“ да изједначе резултат. Међутим радост је кратко трајала јер је Клисура само минут касније био неумољив па су бодови припали гостима јер домаћин није до краја успео да дође барем до изједначења.

М. По.

ТСКЈединство (Р) 0:1 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 500, судија: Петровић (Шајкаш), стрелац: Филиповић у 7. минуту, жути картони: Јелић, Милосављевић (ТСК), Зељковић, Новићевић, Дангубић, Вучићевић, Латиновић, Стевановић (Јединство).

ТСК: Војводић 7, Пантош 7 (Кнежевић 7), Јелић 7 (Стојановић - ), Варга 7, Станковић 8, Вишекруна 7, Зукић 7, Савић 7, Пуповац 7, Зечевић 7, Милосављевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 8, Латиновић 7, Дангубић 7 (Видосављевић 7), Стевановић 8, Филиповић 8, Ђекић 7, Станар 7, Вучићевић 7, Ђанковић 7, (Марић - ), Зељковић 7 (Пекез - ), Новићевић 7.

Леп амбијент у дербију кола, инспиративно је деловао на актере, па је меч превазишао оквире ранга такмичења. Кандидати за учешће у баражу и попуну места међу војвођанским лигашима, оправдали су очекивања, а победника је одлучио Небојша Филиповић, натрчавши на одбитак од стативе, после ударца главом Стефана Стевановића.

Претходно је слободан ударац извео Душан Зељковић. Темеринци су створили више шанси и готово цело друго полувреме су притискали чврсту одбрану Јединства.

Пречку су погодили Немања Милосављевић и Здравко Савић, док су гости из Руменке, осокољени одличним интервенцијама Душана Бројчина, појачаном дефанзивом, чували стечени капитал. Од створених шанси, вреди издвојити неколико. Искусни чувар мреже гостију, осујетио је покушај Савића са неколико метара, а потом је одбранио ударац Ненада Зечевића. Лопта се одбила до Зорана Зукића, али је нишанио изнад пречке.

На другој страни, Вучићевић је шутирао преко гола из чисте позиције, када је изашао испред Војводића. У Темерину је победио фудбал...

М. М.

НОВИ САД : Нови Сад - ЖСК 1:2, КИСАЧ : Татра - Бачка 3:1, БУКОВАЦ : Фрушкогорски партизан - Пролетер 0:1, ФУТОГ: Софекс - Јединство (Г) 4:0, ПЕТРОВАРАДИН: Петроварадин - Омладинац 1:1, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Футог 2:2, ТЕМЕРИН: ТСК - Јединство (Р) 0:1, КОВИЉ: Шајкаш - Младост 4:1, ЛЕДИНЦИ: Виноградар - Сириг 0:10.

1. Татра                     32     21     8      3      76:23        71

2. Јединство (Р)        32     19     8      5      68:20        65

3. ТСК                        32     18     8      6      69:25        62

4. Софекс                  34     19     5      8      84:42        62

5. Младост                32     16     7      9      61:37        55

6. Омладинац           32     13     8      11     52:47        47

7. Петровар.             33     12     10     10     55:45        46

8. Бачка                    32     11     11     10     69:57        44