Новосадска лига: Лидер сигуран на Салајки

Славија – Младост 0:5 (0:2)
slavija mladost

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100. Судија: Митровић (Нови Сад). Стрелци: Попин у 2. Каурин у 10. Мијић у 53. Вучић у 60. и Вучковић у 81. минуту.  Жути картони: Паунић (Славија), Зорић (Младост).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Галић, Шапић (Павићевић), Радаковић, Жакула, Ждеро, Окиљевић, Јоксимовић (Грубовић), Убипарип, Вучковић (Грујић)

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић, Стајић, Л. Слијепчевић, Бараћ, Гаћеша, Мијић (Јанић), Зорић, Ренић, Попин (Вучковић), Каурин (Живојинов), Вучић.

Са пола гаса лидер је против Славије стигао до убедљиве победе направио праву увертиру за последње коло и дерби са ТСК који ће одлучити о директном путнику за Војвођанску лигу(недеља у 18 сати). Момци тренера Џоџа су већ у отварању голом Попина стигли до предности који је недуго затим удвостручио Каурин.До полувремена мреже су мировале.

У наставку од сијасет прилика „бистричани“ су искористили још три  уз стрелце  Мијића, Вучића и резервисте Вучковића стигли до „петарде“. Домаћин је имао прилике да барем ублажи пораз, али чврста одбрана на челу са голманом  Алексом Слијепчевићем није се дала изненадити.

Нови СадПетроварадин 4:0 (2:0)

НОВИ САД: Сатадион на Детелинари, гледалаца 250. Судија: Јевтић (Будисава). Стрелци: Росић у 34.(из пенала) у  40, и 47. И Бакош у 82. минуту. Жути картон : Попадић (Нови Сад).

НОВИ САД: Ромић - , Стакић 7 ( Спиридоновић 7), Попадић 7,5, Вујић 7, Кременовић 8, Сувајџић 8 (Дармановић 7 ), Игњић 7,5, Илић 7, Росић 8,5, Миловановић 8 (Бакош 7), Јовановић 8.

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 7 (Васић 6,5), Јурковић 6, Лазаревић 6,5 (Гардиновачки 6 ), Шавија 6, Павлов 6, Сурдучки 6, Мудрић 6, Кокановић 7, Иконић 6,5 (Џарић 6,5), Дорословачки 6.

Убедљивом победом над Петроварадином момци тренера Вулетића коло пре краја обезбедили су учешће у баражу за попуну Војвођанске лиге. Тон игри давала су два Виктора - Јовановић и Миловановић који су били нерешиве енигме за одбрану гостију. До водећег гола „канаринаца“ екипу Петроварадина у игри је држао одличним одбранама голман Сакан. Солидни судија Јевтић оправдано је показао на белу тачку након што је после центаршута Јовановића у казненом простору у руку погодила играча Петроварадина. Сигуран са беле тачке био је најбољи стрелац Срђан Росић. До полувремена је на идеалан центаршут Миловановића Росић повећао резултат.

У наставку је код трећег гола све урадио талентовани Миловановић, а Росићу није било тешко да постигне хек трик. Тачку на убедљиву победу ставио је прецизниом ударцем резервиста Бакош па су домаћи од верне публике испраћени громким аплаузом. Податак да је Сурдучки тек у 72 минуту упутио ударац према голу беспосленог Ромића најбоље потврђује надмоћ домаћина.

БачкаЖСК 2:2 (1:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100. Судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Багић у 28. и Гелић у 82. (из пенала) за Бачку. а Нинковић у 32. и Богданов у 55. минуту за ЖСК. Жути картони. Багић, Ј. Вујовић, Ду. Тривуновић, Петровић, Дејановић (Бачка), Танасић, Трнинић, Марков (ЖСК).

БАЧКА: Лишић 7, Др.Тривуновић 7, М. Марковић 7 ( О.Марковић 7), Дејановић 7, Ј. Вујовић 7, Гелић 7, Калајџић 8, Петровић 8, Солдат 7,Багић 7, С. Вујовић 7 (Ду. Тривуновић 7)

ЖСК: Лукић 7, Марков 7, Ћирин 7, Џамбас 7 (Трнинић 6), Танасић 7, Марић 7, Богданов 7, Нинковић 8, Матић 7 (Бороја -), Клисара 7, Топић 7.

Ривали су поделили бодове у Ђурђеву. Иако су гости из Жабља били бољи у првом делу домаћин је дошао први до вођства. Након продора Петровића Багић је прихватио лопту и сместио је на право место. Четири минута касније Клисара је припремио шансу Нинковићу који прецизним ударцем изједначио  резултат. У наставку су момци тренера Крсмановића из класичне контре голом Богданова успели да поведу. Све до последњих десетак минута чинило се да ће бодови  припасти гостима, а онда је у казненом простору срушен Душко Тривуновић, сигуран са пеналтика био је Гелић.

ОмладинацМилетић 4:1 (3:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100. Судија Вукчевић (Нови Сад). Стрелци: Ђуричић у 9. Стојановић у 16. Макарић у 19. и Савић у 60. за Омладинац, Калаковић у 43. за Милетић.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Ђуричић (Б. Пилиповић), Пецељ, Вујичић, Мирковић, Макарић, Максимовић, Јовановић, С. Пилиповић, Стојановић.

МИЛЕТИЋ: Славнић, Павловић, Бањац, Станковић, Голић, Калаковић, Јанковић, Тривуновић, Рогић, Мрачајац.

Фудбалери Омладинца су против отписаног Милетића који је дошао са само 10 играча, али без беле заставе,  остварили су вредну победу у борби за опстанак. Цела прича око победника била је решена у првих 19 минута када су головима Ђуричића, Стојановића и Макарића стигли до три гола предности. До полувремена је Калаковић успео да смањи резултат и то је било све од гостију.

У наставку су се домаћи прописно испромашивали, два пута су погодили пречку: Стојановић и Стојан Пилиповић уз још један постигнут гол продорног Душана Савића.

ЈединствоШајкаш  5:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци:  Пекић у 48. (из пенала),64. и 85, Митровић у 51. и Вучићевић у 80. минуту. Жути картони: Митровић, Стричевић, Станар (Јединство), М. Карас, Заов (Шајкаш).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Станар, Радин (Китић), Стаменковић, Пекић, Гаџић (Стричевић), Вучићевић, Митровић (Бакић), Ђекић, Шодић.

ШАЈКАШ: Петковић, М. Карас, Заов, Граорац, Гојков, Д. Крарас, Играчев, Николаш (Стричевић), Стефановић (Живанов), Павков (Малешевић), Пантић.

И против  Шајкаша који се бори за опстанак Руменчани су убедљивом победом  потврдили епитет најбоље екипе овога пролећа. Храбро су се гости држали у првом полувремену, успели су да одолевају нападима и на одмор оду са бодом у руци. У наставку је прорадила машинерија предвођена најбољим стрелцем Јованом Пекићем до краја су стигли до „петарде“. Први гол расположени Пекић постигао је из казненог ударца, Дејан Митровић је повећао резултат.По други пут је Пекић био неумољив.За повећање резултата потрудио се Срђан Вучићевић. Шлаг на торту трећим голом ставио је најбољи актер Пекић.

Припремио: М.  Поповић

ТСК - Индекс 3:2, Славија - Младост 0:5, Сириг - Фрушкогорац 3:1, Нови Сад - Петроварадин 4:0, Јединство - Шајкаш 5:0, Бачка - ЖСК 2:2, Омладинац - Милетић 4:1, слободан је био Фрушкогорски партизан

1. Младост          27     19     7      1      75:25        64

2. ТСК                 27     19     6      2      60:25        63

3. Нови Сад        27     17     6      4      65:22        57

4. Јединство       27     15     7      5      64:25        52

5. Фр. партиз.     27     14     3      10     58:36        45

6. Индекс           28     10     9      9      39:26        39

7. ЖСК               27     10     5      12     50:55        35

8. Сириг             27     10     5      12     36:44        35