Новосадска лига: Руменчани наставили жетву

Руменчани су најпријатније изненађење овог пролећа играли су одлично и у Салајки.
Mladost-Omladinac/D. Ivanic

Славија - Јединство 1:4 (0:2)

НОВИ САД: Игалиште Славије, гледалаца 150, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Радаковић у 83. за Славију, Гаyић у 23. Митровић у 35. Радин у 49. и Бакић у 90. минуту за Јединство. Жути картони: Вучковић (Славија), Бакић (Јединство).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Глигорић, Ћулум, Рдаковић, Вучковић (Грујић), Ружић (Јоксимовић), Окиљевић, Димитров (Оташевић), Жакула, Шапић.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Стојановић, Станар, Радин, Стаменковић, Гаyић, Митровић (Бакић), Yекић, Китић (Вучићевић), Стричевић, Шодић.

Осим четири постигнута гола пропустили још неколико прилика, а уз то су промашили и два ударца са беле тачке које нису реализовали Митровић и Вучићевић. Браву одбране Милоша Чавића  отворио је Борис Гаyић, а до полувремена у стрелце се уписао и Дејан Митровић. Када је Милан Радин постигао у наставку и трећи погодак било је само питање колико ће се пута мрежа домаћих затрести. Успели су Салајчани да постигну почасни погодак преко Владимира Радаковића, а у последњем минуту Максим Бакић био је незаустављив, постигао је гол за коначан епилог.

М. По.

Индекс - ЖСК 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Ивановић Милош  (Нови Сад), стрелци: Звекан 55. и Стојановић у 66. минуту (из пенала). Жути картон: Варга (Индекс).

ИНДЕКС: Поповић 7, Кисић 8, Ковачевић 7, Р. Кнежевић 7, Вуковић 7, Б. Кнежевић 7, Звекан 8, Нађ 7, Стојановић 8 (Станковић), Вукашиновић 7 (Варга 6), Рибар 7 (Бетаовић 6).

ЖСК: Савановић 7, Зељко 7, Ћирин 6, Ђурђић 6, Марић 6, Џамбас 6 (Бороја), Богданов 6, Топић 5 (Каурин 6), Матић 5 (Тошић 6), Клисара 6, Марков 6.

Студенти су у првом делу меча били надмоћнији, створили су чак шест изгледних прилика али нису били концетрисани у завршници. Кисић, Нађ и Звекан веома изгледне шансе нису претворили у гол. Код екипе из Жабља у 20. минуту Матић је одлично шутирао са око 18 метара од гола али је Поповић одбранио.

У 55. минуту Стојановић је распалио по лопти са око 19 метара полу-лево од гола, голман Савановић се бацио и кратко одбио одбио лопту, на коју је Звекан натрчао и погодио мрежу за вођство домаћих.

Други гол постигнут је у 65. минуту када је штопер ЖСК-а Марић неопрезно стартовао у свом шеснаестерцу и срушио Кисића за пенал. Сигуран стрелац био је Стојановић.

М. Ковачевић

Младост - Омладинац 5:4 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Попин у 16. (из пенала), Ренић у 36. Вучић у 55. и 72. и Зорић у 60. за Младост. Ђурић у 66. и 68. Пецељ у 85. (из пенала) и С. Пилиповић у 90. минуту за Омладинац. Жути картон: Пецељ (Омладинац).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 6, Стајић 6 (Ђурић 6), Гачеша 6, Л. Слијепчевић 6, Бараћ 6, Јанић 7, Милић 7 (Живојнов 7), Вучић 7, Каурин 7, Ренић 7, Попин 7 (Зорић 7).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 6, Савић 6, Томчић 6 (Вујичић 6), Пецељ 7, Макарић 6 (Јовановић 6), Б. Пилиповић 6, Мирковић 6, Максимовић 6, Ђурић 7 (Увачар), С. Пилповић 7, Стојановић 6.

На новом насељу одигран је одличан меч. У првом делу фудбалери Младости су повели са два гола разлика,а  у наставку гледаоци су видели још седам поготка. Водели су домаћи и са 5:2, међутим у финишу сусрета Пецељ је са пенала смањио резултат, а онда у 90. минуту Стојан Пилиповић је постигао гол из слободног ударца са 20 метара, погодио је горњи угао, међутим за преокрет није било времена.

Д. Иванић

Шајкаш - Милетић 5:0 (3:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Панић у 11. Николаш у 16. Живанов у 32. Заов у 50. Малешевић у 75. минуту. Жути картони: Мајурић, Рулић (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Петковић, Карас, Заов, Рулић, Гојков, Мајурић (Малешевић), Павков (Шегуљски), Живанов, Пантелић (Пешић), Николаш, Панић.

МИЛЕТИЋ: Славнић, Рогић, Тешић (Голић), Станковић, Бањац, Н. Тривуновић, Калаковић, Лишић, Јанковић, Багић, Т. Тривуновић.

Екипа тренера Душана Шведића стигла је против слабих Мошоринаца до убедљиве победе. Ређале су се прилике пред голом Славнића, да би Стеван Панић био неумољив. До полувремена голове су постигли још и Марко Николаш и Никола Живанов. У наставку је све било ствар рутине. Вођство је повећао Сима Заов,  а гол за коначан резултат постигао је Стојан Малешевић.

М. По.

ТСК – Бачка (Ђ) 3:1 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 450, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Пуповац (из пенала) у 44, Лукић у 60. и Варга у 74. за ТСК, Багић у 87. минуту за Бачку.

ТСК: Војводић 7,5, Ристић 7,5, Брежњак 8, Косић 7 (Милосављевић 7), Варга 8, Лукић 8, Павловић 7 (Дринић 7), Ђукић 7, Росић 7,5, Пуповац 7,5, Зечевић 7,5 (Самарџић - ).

БАЧКА (Ђ): Игњић 6, Др. Тривуновић 6 (Јанковић 7), М. Марковић 6,5, Дејановић 7, Ј. Вујовић 6,5, Рогић 6,5 (О. Марковић - ), Петровић 7, П. Марковић 7, Багић 8, Гелић 7,5, Солдат 6,5 (С. Вујовић - ).

Темеринци су наставили сјајан пролећни низ, са максималних осам победа, а прича је кренула у жељеном правцу минут пре одласка на одмор, када је у казненом простору непрописно заустављен искусни Ненад Зечевић, док је Јово Пуповац био сигуран извођач најстроже казне. Марко Росић је два пута одиграо улогу асистента, написавши сценарио за голове Жарка Лукића, ударцем главом на другој стативи и капитена Тамаша Варге, после слободног ударца. Статива је спречила Лазара Павловића да се упише у стрелце, а у финишу запажени Небојша Багић је погодио доњи угао, ублаживши пораз солидних гостију из Ђурђева.

М. Менићанин

Сириг – Нови Сад 0:0

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 250, судија: Стојић (Нови Сад), жути картони: Дражић, Декић, Јелић, Папак (Сириг), Сувајџић, Симић, Паповић, Попадић, Ромић (Нови Сад).

СИРИГ: Мишчевић 8, Наранчић 7, Јелић 7,5 (Мисини - ), Петровић – (Грујичић 7,5), Васић 8, Дражић 7,5, Радовановић 7, Декић 7,5, Ферати 7, Новаковић 7,5 (Миловановић - ), Папак 7,5.

НОВИ САД: Ромић 8, Паповић 7 (Бакош - ), Попадић 7,5, Илић 7,5, Кременовић 7,5, Сувајyић 8, Игњић 7, Симић 7,5, Росић 7, Миловановић 7,5 (Јовановић - ), Спиридоновић 7 (Ћирић 7,5). Новосађани су имали лопту више у поседу, али нису освојили плен на тешком гостовању у Сиригу, где је расположени голман Милош Мишчевић био непремостива препрека.

Борбени домаћини су најбољу прилику имали када је Марко Грујичић у 34. минуту, изашао испред голмана Немање Ромића, али није успео да га матира.

М. М.

Петроварадин - Фрушкогорски партизан 4:2 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 200, судија: Трнинић (Футог), стрелци: Мудрић у 48. и 51. Дорословачки у 62. Сурдучки у 76. за Петроварадин, а Рогановић у 71. Вулин у 74. минуту за Фрушкогорски партизан.

ПЕТРОВАРАДИН: Васић, Поповић (Торбица), Лазаревић, Гардиновачки, Јурковић, Лалић, Сурдучки, Павлов (Дорословачки), Мудрић, Иконић Ковачевић (Шимулија).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Д. Девић (Симовић), Булатовић (Вулин), Бабић, В. Девић, Дулић, Подрашчанин, Рогановић, Кантар

Комшијски дерби припао је домаћину који је дошао до вредних бодова у борби за опстанак. Оба састава ушла су у меч отвореног гарда.  Нико није очекивао да ће након првог дела који је завршен без голова, у наставку видети праву голеаду.

Домаћин је са два гола Николе Мудрића дошао до лепе предности који је удвостручио Дорословачки. Опуштање домаћих зналачки је најпре казнио Зоран Рогановић, а потом и Мића Вулић који је голом донео резултатску неизвесност. Она је трајала само два минута, јер је Стеван Сурдучки постигао гол са којим је домаћин оверио победу.

М. По.

Индекс - ЖСК 2:0, Шајкаш - Милетић 5:0, Петроварадин - Фрушкогорски партизан 4:2, Младост - Омладинац 5:4, ТСК - Бачка 3:1, Славија - Јединство 1:4, Сириг - Нови Сад 0:0. Слободан је био Фрушкогорац.