НОВОСАДСКА ЛИГА Салајчани убедљиво  победили у Жабљу

ЖСК - Славија 0:4 (0:1)
fudbal lopta pix

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 150, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Вучковић у 30. Ђанковић у 50. Кућенич у 75. и  Божовић у 90. мин уту. Жути картони: Марков, Зељко, Ђурђић, Бороја, Пињо (ЖСК), Гајић, Јанић, Дражић, Ђанковић (Славија).

ЖСК: Калајџић 6, Марков 6, Тривуновић 6, Димић 6, Зељко 6 (Видовић), Кронић 6, Лазендић 6 (Мирић), Ђурђић 6, Нинковић 6, Бороја 6, Пињо 6.

СЛАВИЈА: Чавић 8, Радовановић 7, Гајић 7 (Божовић 7), Јанић 7 (Жакула), Стајић 7, Убовић 8, Дражић 7, Ружић 7, Стојчић 7 (Ферати 7), Вучковић 8, Ђанковић 8 (Кућенић 7).

Поред силних кадровских проблема Жабаљци су релативно успешно парирали лидеру из Новог Сада који је нешто конкретнију игру у првом делу претворио у вођство голом који је постигао Божо Вучковић.  У наставку Салајчани су били знатно бољи и  преко Милана Ђанковића  постигли И други погодак,а у финишу меча резервисти Новосађана Данијел Кућенич и Михаило Божовић су били прецизни.

П. Бундало

Југовић – ТСК 0:3 (0:2)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца: 80, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Томић у 33, Пашка у 40. и И. Влаисављевић у 83. минуту, жути картони: Николић (Југовић), Пролић, З. Влаисављевић (ТСК).

ЈУГОВИЋ: Ковачевић 6, Срдић 6, Черњак 6, Пантелић 5,5 (од 46. Станић 6) Јевтић 6, Вукелић 7, Ђекић 6,5 (од 69. Симикић - ), Николић 7, Рис 6,5, Малешевић 6, Марковић 6.

ТСК: Перишић 7, Шушак 7, Клаић 7 (од 79. Богојевић - ), Радичић 7,5, З. Влаисављевић 7,5, Татић 7 (од 55. Обрадовић 7), Пашка 8, Николић 7, Пролић 7, Томић 8 (од 79. И. Влаисављевић 7,5), Ковачевић – (од 22. Лахош 7). Пад форме домаћина, искористили су гости из Темерина, заслужено освојивши бодове. Кључних седам минута, одиграло се у финишу првог полувремена, када су Никола Томић и Балаж Пашка погодили мрежу иза леђа голмана Немање Ковачевића. Све покушаје Каћана да се врате у игру, осујетила је стабилна одбрана ривала, предвођена штопером Душком Радичићем. Четири минута по уласку у игру, Илија Влаисављевић, ударио је печат на четврту узастопну победу Темеринаца.

М. Мен.

Омладинац - Динамо 0:1 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Влајић (Буковац), стрелац: Мишкић у 65. минуту. Жути картони: Вулин, Пецељ (Омладинац), Ђаковић, Умишевић (Динамо).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић (Зечевић), Јокић (Ћупина), Пецељ, Вујичић, Максимовић, Андреј Хренаус, Ален Хернаус (Суботић), Жежељ, Стојановић, Зељковић (Бакић).

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Суботин, Пејаковић (Пешић), Илић, Дубравац (Умићевић), Грујић (Мишкић), Михајловић (Поткоњак), Сабо, Прерадовић (Цвијић), Панић.

У дербију зачеља после солидне игре Будисавчана су дошли до вредних бодова. Једини погодак постигао је Синиша Мишкић који је успео да савлада Мићу Вулина.А да су победили Степановчани би били близу луке спаса, обвако им  преостаје грчевита борфба за опстанак у наредних пет кола.

М. П.

Татра - Фрушкогорац 6:0 (2:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Шмит у 32. Ђаковић у 38. и 61. Радин у 50. Грубовић у 70. и Маројевић у 85. минуту. Жути картони: Костуранов, Петровић, Радин (Татра), Туцаков, Драгојловић (Фрушкогорац).

ТАТАРА: Костуранов, Шмит, Ђорђевић, Петровић, Живановић, Радин, Лаковић, Грубовић (Ожват), Свитић (Маројевић), Ђаковић (Врховац), Апић.

ФРУШКОГОРАЦ: Маријанац, Кукурузовић, Н. Ушћумлић, Петровић, Туцаков, Драгојловић, Јефтић (Пановић), Петровић, Адамек (Зељковић), Радаковић, Сапунџић (Бранковић).

Било је потребно Кисачанима пола сата да сломе отпор Фрушкогорца, а онда су лако дошли до високе победе. На крају у мрежИ  Маријанца се нашло шест лопти.

А. С.

Борац – Фрушкогорски партизан 1:3 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште на Клиси, гледалаца: 200, судија:  Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Стрелци: Крстић у 81. за Борац, а Малиновић у 37, В. Девић у 59. и Пролић у 73. за Фрушкогорски партизан, жути картони: Кнежевић (Борац), Клинцов (Фрушкогорски партизан).

БОРАЦ: Пелегрин 7, Видовић 6, Берић 6, Кнежевић 6, Димић 6, Караћ 6 (од 78. Свитић -), Бајић 6 (од 61. Вулић 6), Ђорђиевски 6,5 (од 46. Крстић 7), Добрињац – (од 15. Ђаковић 6,5), Коларов 6, Папрић 6 (од 61. Ракановић 6).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 7,5, Д. Девић 7,5, Томљановић 7,5 (од 74. Бабић -), Макивић 7, Клинцов 7 (од 65. Ј. Девић -), В. Девић 8, Пролић 7,5 (од 74. Сладојевић -), Чергић 7,5, Кантар 7, Антонић 7, Малиновић 7,5. Ко зна како би се одвијао меч на Клиси да је у уводним минутима Караћ крунисао асистенцију Ђорђиевског. После неуспеле офсајд замке, изашао је испред голмана Шурлана, али пребацио је гол. Казна за промашај, стигла је преко Малиновића, ударцем са 15 метара, погодио је угао. Стефан Шурлан је одлично реаговао у 52. минуту, осујетивши у истом налету покушаје Коларова и Крстића након одбитка. Седам минута касније, искусни Марко Томљановић, пронашао је пукотину у одбрани, проиграо Владимира Девића, који је дуплирао вођство гостију из Буковца. После прекршаја над Владимиром Девићем, судија Гргуревић, досудио је пенал. У егзибиционом стилу, Чергић је гурнуо лопту са 11 метара, а Пролић погодио мрежу - 0:3. Тријумф је ублажио Крстић, заобишао је голмана и скројио коначан исход.

М. Менићанин

Црвена звезда - Бачка (Ђ) 3:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде на Видовданско насеље, гледалаца 80, судија: Калпијев (Нови Сад), стрелци: Марковић у 1. Срдановић у 78. и 84. за Црвену звезду, а Максимовић у 90. минуту за Бачаку.  Жути картони: Панков, Роксандић (Црвена звезда7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић (Шовљански). Милак, Марко Марковић, Шаренац, Д. Марковић, Панков (Николић), Бјелановић, Хајризи, Срдановић, Матија Марковић (Лепојевић).

БАЧКА: Радишић, Чегар (С. Тривуновић), Балог, С. Максимовић, Вујовић, Д. Тривунвовић, Н. Игњић (Ж. Максимовић), Дангубић, Рогић, Дејановић (Миловац), Де. Тривуновић.

Млади фудбалери Црвене звезде после боље игре успели су да савладају Ђурђевчане и тако обезбеде опстанак у Лиги. Већ у првом минуту Звезда је повела преко Марковића, у финишу меча било је изузетно узбудљиво, али је Срдановић са два поготка решио све дилеме. .

Шајкаш - Футог 4:0 (2:0)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша у Ади, гледалаца 120, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Веселиновић у 9. Играчев у 37. Малешевић у 84. и Милановић у 88. минуту. Жути картони: Ковачевић, Макивић (Шајкаш), Брачанин (Футог). Црвени картон: Брачанин (Футог).

ШАЈКАШ: Мандић, Гојков, Павков, Алемпић, Ковачевић (Макивић), Карас, Котуљач (Станковић), Живанов (Малешевић), Веселиновић, Николаш, Играчев (Милановић).

ФУТОГ: Самарџија (Зорић), Бероња, Вулић, Карановић, Брачанин, Сакач, Чепић, Меселџија, Сирар (Гери), Мартић, Латиновић (Стевановски).

После неколиког слабог издања Ковиљачани су лако дошли до победе са Футожанима. Већ у 8. минуту Стеван Веселиновић је матирао Самарџију, а до полувремена и Играчев се уписао у листу стрелаца. Екипа Шајкаша је до краја утакмице постигла још два поготка и тако остала у трци за друго место које води у бараж.

Г. К.

Петроварадин - Јединство 6:1 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Васић у 5. Павлов у 24. 58. и 80. Муратовић у 71. и Рогановић у 85. минуту (из пенала), за Петроварадин, а Бубњевић у 34. минуту (из пенала) за Јединство. Жути картони: Павков, Радојковић (Петроварадин), Виторац, Крстић (Јединство).

ПЕРОВАРАДИН: Рогановић, Будечевић, Станишић, Васић (Кокановић), Шимулија (Момчилов), Поповић (Муратовић), Павков, Павлов, Стефановић, Гардиновачки (Шарац), Радојковић.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић, Драгојевић (Филиповић), Вечански (Гарић), Ковачевић, Станчић (Филиповић), Р. Тепић (Михајловић), Малиновић, Бубњевић, М. Тепић (Мијавец), Виторац.

Фудбалери Петроварадина укњижили су веома важне бодове у сусрету са Госпођинчанима и направили велики корак у опстанку у Лиги. Домаћи су већ у 5. минуту повели  преко Васића а потом је на сцену ступио Стеван Павлов који је био троструки стрелац.