Новосадска лига: „Студенти” изненадили „канаринце”

Нови Сад - Индекс 0:1 (0:1)
fudbalska lopta

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 400, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелац: Попин у 41. минуту. Жути картони: Ђанковић, Зекић, Симић, Кавчић (Нови Сад), Сендерак, Вучковић, Нађ, Бањац, Попин (Индекс).

НОВИ САД: Ромић, Зекић, Кавчић, Бајат, Кременовић, Илић, Игњић, Миловановић (Јовановић), Ђанковић (Тепић), Вучић (Тубић), Симић.

ИНДЕКС: Субашић, Сендерак, Бараћ, Р. Кнежевић, Вучковић, Бељански (Ковачевић), Нађ, Недић (Губеренић), Бањац, Клајић (Вукашиновић), Попин.

Дерби кола привукао је велики број гледалаца који су и поред неколико прилика видели само један гол и то у мрежи Немање Ромића. Нису се ривали штедели, што показује да је судија Ћулум девет пута морао да се лати за жутим картонима. На крају је дерби одлучио Никола Попин.

М. П.

Хајдук - Сириг 0:0

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 50. Судија: Пејић (Нови Сад). Жути картони: Мајски, Клепић (Хајдук). Радић (Сириг). Црвени картон: Бекић (Сириг).

ХАЈДУК: Лукић, Лазић, Мајски, Вучковић, П. Самоловац (Клепић), Грбић, Топџић, Икић (Срећков), Станојевић, Крижевац (Р.Самоловац), Микулић.

СИРИГ: Кизић, Грујичић, Наранџић, Петровић, Васић, Дражић, Васиљев (Миловановић), Вучковић (Мисини), Ферати, Којовић (Бекић), Радић.

Чуружани ове јесени играју од сјаја до очаја, кући још некако.

Прилика је било и са једне и са друге стране у овој изузетно интересантној утакмици, али је на крају остало без голова.

П. Бундало

Футог - Јединство 0:4 (0:2)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Котуљач у 41. и 45. Пекић у 49. и 80. минуту. Жути картон: Китић (Јединство).

ФУТОГ: Марковић, Кресоја, Карановић, Сакач, А. Косић, Швоња, Чепић, Мих. Бероња (Брнбота), Сирар (Миловац), Ардалић, Латиновић.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Штефек, Котуљач, Гаџић, Пекић, Ђекић, Веселиновић, Родић (Стаменковић), Китић (Вучићевић), Стричевић (Радин), Заов.

Руменчани су наставили да „тероришу” ривале. Пружили су домаћини у првих 40 минута достојан отпор лидеру уз пропуштену шансу Чепића, а онда је на сцену ступио Мирослав Котуљач. Успео је да доведе госте у вођство прецизним ударцем. Исто то је учинио и у последњим тренуцима првог дела.

У наставку су Руменчани преко Јована Пекића повећали резултат. Минут касније судија Кампић показао је на белу тачку, али је ударац Веселиновића укротио голман Марковић. За убедљив тријумф другим голом потрудио се Јован Пекић.

М. По.

ЖСК - Ветерник 3:1 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 200. Судија Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Топић у 4. Нинковић у 74. Пињо у 90. за ЖСК; Чалија 38. минуту за Ветерник. Жути картони: Топић, Дамјановић, Нинковић ЖСК; Турало Ветерник.

ЖСК: Бајт 7, Марков 7, Нинковић 8, Ђурђић 7 (Ћирин), Џамбас 7, Марић 7, Топић 7, Дамјановић 7 (Каурин 7), Матић 7 (Тошић 7), Пињо 8, Богданов 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 6, Ј. Ушћумлић 6, Огњановић 6, Чалија 7, Турало 6, Срдановић 6 (Малиновић), А. Ушћумлић 6, Ђурућ 6, Вуковић 6 (Томић), Субашић 6, Гвозден 6 (Марковић).

Врло добром игром  Жабаљци су наставили серију и стигли до нове победе овог пута над солидном екипом из Ветерника. Млађани Урош Топић голом на почетку усмерио је ток утакмице. Гости су своју једину праву прилику до полувремена претворили у изједначење и то по највише спретношћу капитена Бранка Чалије који је мрежу домаћина погодио неодбрањивим шутем из слободног ударца. Како се сусрет ближио крају чинило се да победника неће бити, али тако није мислио Милош Нинковић који се најбоље снашао пред голом гостију постигавши гол за ново вођство домаћина, да би у самој завршници тачку ставио новим голом, још један Милош, овог пута Пињо.

П. Бундало

Фрушкогорски партизанТатра 5:1 (4:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Јевтић (Нови Сад). Стрелци: Кантар у 6, В. Девић у 22, Витановић у 34, Клинцов у 41. и Јанић у 49 за Фрушкогорски партизан, а Вучковић у 53. минуту за Татру. Жути картони: Тешановић и Кантар (Фрушкогорски партизан), Ђурик (Татра). Црвени картон: Грлица (Татра).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Симић (Чавић), Макивић (Тешановић), Клинцов, В. Девић, Дулић, Јурковић,Витановић (А. Бабић), Јанић, Кантар.

ТАТРА: Племић, Берић, Медић, Стојићић, Вучковић, Клаић (Каранов), Ивковић, Кузмановић, Булатовић, Грлица, Бућик.

Буковчани су, најзад, постигли и другу лигашку победу. Овога пута су до ногу потукли Кисачане и одржали им истинску фудбалску лекцију. Одиграли су домаћи праву симултанку с гостима и славили на свим таблама. Голеаду је отворио Бојан Кантар, већ у 6. минуту, иако није играо шест месеци због повреде. Владимир Девић је, из соло акције, погодио у 22. минуту и Кисачани су се сасвим погубили, јер уследили су голови Александра Витановића и Мирослава Клинцова.

Покушавали су гости да ураде нешто више, али не задуго, јер им то није дозволио Ненад Јанић, који је био прецизан у 50. минуту. Част гостију спасао је Андреј Вучковић, који је из слободног ударца постигао изузетан гол. А приликом покушаја да одбрани тај шут, голман Мића Вулин ударио је главом у стативу. Ипак, остао је на голу после помоћи медицинског особља.

М. Павловић

Фрушкогорац - Петроварадин 1:1 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Радуловић у 69. за Фрушкогорац, а Шарац у 59. минуту (из пенала) за Петроварадин. Жути картони: Беговић, Старовлах (Фрушкогорац), Буквић, Кокановић, Татић, Сурдучки (Петроварадин).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Васојевић (Куртеш), Перовић, Старовлах, Богданов, Шкрбић, Радуловић, Беговић, Спасојевић, Глишић.

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Татић, Лазаревић, Сурдучки, Гардиновачки, Момчилов, Торбица (Кокановић), Буквић, Павлов, Лалић (Џарић), Шарац.

Дуел комшија протекао је у обострано отвореној игри, а на крају  бодови су подељени. Након првог полувремена мреже су мировале, а онда је судија Граховац оправдано досудио казнени ударац за госте. Сигуран за вођство био је ветеран Бошко Шарац. Десет минута касније конфузност у редовима Петроварадина искористио је Стевица Радуловић, што се испоставило да је био и гол за коначан резултат.

М. По.

Славија - Бачка (Ђ) 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Грубовић у 43. (из пенала), Остојић у 50. минуту. Жути картони: Галић, Јордановски (Славија), Пантелић, Љ. Тривуновић, Вујовић (Бачка).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Галић, Стајић, Гајић, Остојић (Ждеро), Бркљача, Грубовић (Јордановски), Лаковић, Ћулум (Мурсели), Жакула.

БАЧКА: Смољан, Др. Тривуновић, Љ. Тривуновић (Станковић), Дејановић, Вујовић, Пантелић (Летић), Рогић, Марковић, Ђурић, Игњић (Солдат), Петровић.

Фудбалери Славије успели су да после солидне игре сломе отпор чврсте екипе из Ђурђева и освоје три бода. У првом делу игра се одвијала између два шеснаестерца уз шансе Грубовића и одбрану голмана Смољана. У 43. минуту Остојића је у казненом простору срушио Вујовић, а сигуран са пеналтика био је набољи стрелац и капитен Милан Грубовић. У наставку су гости покушавали ударцима из даљине, али су они били лак плен одлично постављеног Милоша Чавића. Домаћи су осигурали победу у 50. минуту када је након центаршута с леве стране Грубовића, Срђан Остојић прихватио лопту и прецизним ударцем је послао на право место.

М. По.

Шајкаш - Бачка (Б) 5:1 (4:0)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Панић у 29. и 33. Николаш у 41. Играчев у 45. и Тривуновић у 75. за Шајкаш, а Леђанац у 81. минуту за Бачку. Жути картони: Милић, Павлов (Бачка).

ШАЈКАШ: Попин, Ђаковић, Павков, Алемпић, Радивојевић, Мајурић, Тривуновић, Зечевић (Михајловић), Играчев (Станковић), Николаш, Панћ (Малешевић).

БАЧКА:  Јаношев, Мајсторовић, Милић (Слепчев), Инђић, Танцик, Шарић (Дугајлић), Павлов (Станишић), Радосављевић, Леђанац, Лињачки, Трифуновић.

Екипа из Ковиља фуриозном игром у првом полувремену дошла је до убедљиве предности. Све до 29. минута Јаношев је одолевао нападима, а онда је за четири минута Стеван Панић постигао два гола. До полувремена неумољив је био Марко Николаш и Живан Играчев. У наставку су домаћи преко Милана Тривуновића успели да постигну још један гол, а све што су гости из Бегеча урадили то је почасни гол Николе Леђанца.

М. По.

ТСКОмладинац 4:0 (3:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 300, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Вукеља у првом, Пуповац у 33. и 39. и Пашка у 75. минуту, жути картони: Пилиповић, Козарски (Омладинац), црвени картон: Ђукић (ТСК) у 63. минуту.

ТСК: Војводић 7,5, Ђукић 7, Бајић 7, Милосављевић 8, Лукић 8, Танасић 7,5, Пашка 7,5, Вукеља 8 (Пантош - ), Пуповац 8,5 (Николић - ), Косић 8, Дринић 7,5 (Клисара - ).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 6 (Париповић 6,5), Савић 6, Штефек 6,5, Пердух 6, Мирковић 6,5, Макарић 6 (Јовановић - ), М. Стојановић 6 (Милић 6), Ђ. Стојановић 7, Анђелковић 6,5, Пилиповић 7, Козарски 6,5.

Казаљка на штоперици, није завршила ни први круг, а бивши интернационалац Љубиша Вукеља је крунисао асистенцију Јове Пуповца, расположеног у двобоју са некадашњим клубом. Прича је била завршена у финишу првог полувремена, када је Пуповац, за шест минута, стигао до десете рецке у голгетерској колони.

М. Менићанин

ТСК - Омладинац 4:0, Футог - Јединство 0:4, Фрушкогорац - Петроварадин 1:1, Нови Сад - Индекс 0:1, Хајдук - Сириг 0:0, Славија - Бачка (Ђ) 2:0, Шајкаш - Бачка (Б) 5:1, Фрушкогорски партизан - Татра 5:1, ЖСК - Ветерник 3:1.

1. Јединство       9      9      0      0      37:1  27

2. Шајкаш           9      7      1      1      26:6  22

3. Индекс            9      7      1      1      23:4  22

4. Нови Сад       9      7      0      2      25:7  21

5. Ветерник        9      6      0      3      25:10        18

6. ТСК                 9      6      0      3      22:12        18

7. Славија          9      5      2      2      13:5  17

8. Фрушкогорац 9      3      3      3      16:12        12