ПАЛА ЈЕ КОСТАРИКА Прва победа Србије и прва три бода (0:1)

После 98 минута игре Србија је савладала Костарику у првом колу Групе Е голом Александра Коларова из слободног ударца.
л

Србија је била много боља у партији против Костариканаца који су играли изузетно прљаво.

97` Жути картон Пријовићу због ударања противничког играча.

91` Пет минута судијске надокнаде.

90` Сергеј до Костића који шутира на прву али преко гола. Слободно се може рећи да је Сергеј уз Душка Тошића најбољи играч на утакмици. Два пута је довео Митровића у сјајну прилику за гол.

89` Пријовић улази у игру уместо Митровића.

86` Митровић излази сам пред голмана, не стиже да шутира. Одбрана Костарике га обара, али нема пенала.

82` Уместо Тадића, игра Рукавина.

81` Каква пожртвованост Душка Тошића. Подметно је главу под Кемпеблову копачку и спречио осапан напад Костарике.

76` Костић је био у шанси, али је Навас стигао пре њега до лопте након упућеног центаршута. Србија се ослободила притиска и изашла пред гол Костарике.

75` После добре размене пасова, лопта фолази до сергеја који шутира са око 20 метара али преко гола.

73` Колиндрес иместо Гузмана.

70` Промена и у Србији. Уместо Љајића игра Филип Костић.

66` Изашао Урења, уместо њега Кемпбел.

59` Жути картон за Ивановића због фаула над Венегасом.

56` ГОООООООЛ Каква БОМБА Коларова. Из слободног ударца са преко 25 метара скинуо је паучину у десном горњем углу гола Наваса.

55` Жути картон за Гузмана због повлачења Митровића. Иначе, Косатиканци изузетно прљаво играју са много прекршаја и повлачења.

50` Шта је промашио Митровић. Сергеј га је упослио и Митрогол је сам изашао пред Наваса који му је утручао под ноге и блокирао удара.

Завршено је прво полувреме. Србија је имала већи посед лопте, али Костарика је имал један шут више. Надамо се бољој игри и головима у мрежи Костарике у другом делу игре.

43`  Сергеј маказицама туче али Навас брани. Судије свирају офсајд, али је очигледно је да није био.

39` Тошић се оклизнуо и Урења је дошао до лопте. Шутирао је али високо преко гола.

36` После фаула над Тадићем, Коларов убацује лопту са десне стране близу корнер заставице, али Кејлор Навас боксује.

27` Сергеј је изашао сам пред гол, ал је Навас успео да ухвати лопту. Испоставило се да је био офсајд.

25` Митровић је био у прилици да упути ударац, али је изблокиран.

22` Жути картон за Калва због прекршаја над Тадићем.

19` Србија има иницијативу и више напада. Костарика која је званично на овом мечу домаћин, чека контранапад.

13` Узвраћа Митровић. Шутира са око 17 метара али лопта качи једног одбрамбеног играча Костарике и завршава у рукама кејлора Наваса.

12` Гонзалес поново шутира главом после доброг паса. Лопта одлази ван оквира гола.

7` Коларов је шутирао са око 20 метара после доброг продора Сергеја. Лопта је отишла два метра од десне стативе.

3` Гонзалес шутира главом после центаршута али право у руке Стојковићу.

2` Брза акција Костарике, али је наша одбрана зауставила Брајана Руиза.

1` Већ шанса за Србију. Тукао је Митровић. Корнер за Србију.

1` Судија Маланг Дедиу означио је почетак утакмице. СРЕЋНО ОРЛОВИ.

Стартни састави изгледају овако:

Србија:

1 СТОЈКОВИЋ, 3 ТОШИЋ, 4 МИЛИВОЈЕВИЋ, 6 ИВАНОВИЋ, 9 МИТРОВИЋ, 10 ТАДИЋ, 11 КОЛАРОВ, 15 МИЛЕНКОВИЋ, 20 СЕРГЕЈ, 21 МАТИЋ, 22 ЉАЈИЋ

Костарика:

1 К. НАВАС, 2 Ј. АКОСТА, 3. Г ГОНЗАЛЕЗ, 5 К. БОРГЕС, 6 О. ДУАРТЕ, 10 БРАЈАН, 11 Ј. ВЕНЕГАС, 15 Ф. КАЛВО, 16 К. ГАМБОА, 20 Д. ГУЗМАН, 21М. УРЕЊА

Србију би на овој утакмици требало да подржи око 5.000 навијача који су стигли у Самару.