ОЛ Бачка Паланка: Одлука с пенала

Први окршај за бодове одиграли су фудбалери младих комшијских клубова.
fudbal, pixabay

Орлови -  Бачка 1:2 (1:1)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Пролетера, гледалаца:130, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Салетовић у 51. за Орлове, а Карпов у 41. и Ахметовић (из једанаестерца) у 90. минуту за Бачку ‘45, жути картони: Бјелош, Шешум, Малешевић, Лучић, Јарић, Довичин (Орлови), а Ахметовић, Карпов, Валентик, Фамилић, Дражић (Бачка), црвени картон: Дражић (Бачка ‘45) у 40. минуту.

ОРЛОВИ: Јарић, Шешум (Вукор), Довичин, Малешевић, Бјелош, Станковић (Полић), Аврамовић (Милошев),Нађ, Салетовић, Фаркаш, Лучић.

БАЧКА: Вељко, Валентик,Божин, Лукаћ,Пуделка, Сић, Моравац, Дражић, Ахметовић, Карпов (Фамилић), Шовен.

Читав плен освојили су Бачкопаланчани, који су, у већем делу утакмице, играли бројчано ослабљени. Када се учинило да ће дерби да се заврши без победника, пала је одлука. Из сасвим оправдано досуђенога пенала за госте, искусни Александар Ахметовић савладао је младога чувара мреже Орлова Љубомира Јарића.

Ђ. Штрбац

Нештин - Пролетер 6:1, Будућност - Бачки Хајдук 7:0, Орлови - Бачка 1:2, Кривањ - Слога 7:0, Бачка - Соко 5:1, Наша звезда - Младост 5:0. Слободан је био Борац.