Општинска лига Бачка Паланка: Сигурни Деспотовчани

У Деспотову је одиграна добра и права фудбалска утакмица.
fudbal, pixabay

Бачка (Д) - Нештин 5:1 (2:0)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, судија Крнета (Бачка Паланка).Стрелци: Секеруш у 22, 37, 50. и 80, и Шимон у 53. за Бачку, а С. Ћулибрку у 63. минуту за Нештин. Жути картони: Зелен, Ђаковић, Малацко (Бачка), Пуделка, С. Ћулибрк, Василић (Нештин).

БАЧКА: Вученовић, Бајац, Будић, Капетанов, Ђаковић, Милић, Шимон, Малацко (Гајић), Лукић (Макар), Зелен (Николић), Секуруш.

НЕШТИН: В. Ћулибрк, М. Валентик, Савић, Фабри, Пуделка, С. Ћулибрк, Божин, Гњатовић (Вујовић), С. Валентик, Василић, Моравац.

Домаћини су пропустили доста повољних прилика, али ипак су постигли чак пет голова. Гости су могли много више, али одбрана домаћина је играла чврсто и увек је на време спречила акције гостију.

Г. Ћулибрк

КривањПролетер 3:2 (1:1)

СЕЛЕНЧА: Игралиште Кривња, судија Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Спасић у 23, Карачоњи у 56. (из пенала) и Кочонда у 60. за Кривањ, а Кајтез у 39. и 78. минуту за Пролетер. Жути картон: Спасић (Кривањ).

КРИВАЊ: Нађ, Кочић, Јововић (Мучај), Алекси (Станковић), Павлов, М. Стрехски, А. Стрехски, Карачоњи, Васиљевић, Спасић (Добош), Кочонда (Цехмајстер, Салијевић).

ПРОЛЕТЕР: Андрејић, Келенц, Конкољ, Кајтез, Калаба, Лазаревић, Николић, Илић (Р. Пелениш), Поповић, Максимовић, Батез.

Била је то игра са пуно акција, посебно су се истицали домаћини у другом полувремену, од многобројних шанси постигли  су само још два гола.

Д. Јововић

Борац (В) - Наша звезда 0:3 (0:2)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца, судија Чурић (Бачка Паланка). Стрелци: Писарев у 18. (из пенала), Лаћарак у 37. и Данилов у 52. минуту. Жути картони: О. Међедовић, Н. Међедовић (Борац), Мајсторовић, Бабић, Спасић (Наша звезда).

БОРАЦ:  Ђурица (Петковић), Миклушев, О. Међедовић, Н. Арбутовић, Миљевић, Покрајац, Шмитран, Требовац, Боцка, М. Арбутовић (Алексић), Н. Међедовић (Керкез).

НАША ЗВЕЗДА: Дукић, Мајсторовић, Данилов, Спасић, Лаћарак, Пилиповић, Зец, Писарев, М. Владислав, Сталетовић, П. Владислав, Инђић, Кепчија, Бабић, поткоњак, Јовицки, Торић.

Гости из Силбаша играли су одлично, створили су много прилика, а постигли свега три гола. Лаћарак је постигао леп гол из слободног ударца с 25 метара, а Данилов после убачене лопте из аута, био је сам на другој стативи и само је ћушнуо лопту у мрежу.

М. Будић

Орлови - Младост 0:1 (0:1)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Орлова, судија Девић (Бачка Паланка). Стрелац: Добре у 40. минуту. Жути картони: Ковачевић, Стефановић (Младост). Црвени картон: Фин (Младост).

ОРЛОВИ: Д. Гашић, Довичин (Бршадинац), Бенка, Савић, Малетин, Фодора, Бундало, Антонић, Проле, Аврамовић (Јајчевић), Чубрило (Полић).

МЛАДОСТ: Недић, Ковачевић, Фин (Кецман), Н. Ђукић, Ћулибрк, С. Ђукић (Лукач), Бабић, Стефановић, Станковић, Добре, Загорчић.

У лепој фудбалској игри млађани домаћини су били бољи ривал. Створили су много прилика, извели неколико лепих акција, и то је није било довољно за победу. Гости су искористили своју најбољу шансу и зато су и славили.

П. Бршадинац

Соко - Бачка (БП) 2:0 (1:0)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, судија Јовкић (Бачка Паланка). Стрелци: Ђурица у 27. и Тасовац у 62. минуту.Жути картони: Црнчевић, Тасовац, Тривуновић, М. Адамовић (Соко), Б. Лукач, Ахметовић, Соколовић (Бачка). Црвени картон: Драговић (Соко).

СОКО: Црнчевић, Матковић, С. Адамовић, Драговић, Стојановић (С. Ратковић), Тасовац (Д. Ратковић), М. Адамовић, Комад (Гушић), Ђурица (Нешковић), Тривуновић, Чурић (Родић).

БАЧКА: Јарић, Гостовић, Балиновић, Б. Лукач (И. Лукач), Б. Бјелош, Дражић (Кордолош), Д. Бјелош, Ахметовић (Мишков), Соколовић, В. Карпов, Павловић.

Без изненађење у Новој Гајдобри, фаворизовани домаћини су надиграли госте у свему. Пропустили су неколико шанси, а повели су из  гужве. Најприсебнији је био Ђурица.

У наставку борбеном игром освојили су сва три бода.Гости су имали чак и шансу са пенала да поравнају резултат.Нису гости у томе успели, а одмах у контри Тасовац је постигао гол за коначних 2:0.

Р. Анђелић

Бачки Хајдук - Славија 3:0 (2:0)

БАЧКО НОВО СЕЛО: Игралишпте Бачког Хајдука, судија Јакић (Бач).Стрелци: Д. Николић у 32, Т. Николић у 41. и Д. Живановић у 87. минуту.

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Сегеди, М. Јановић, Хаџић, Д. Живановић, Бојић, Д. Николић, Дринић, Ј. Николић, Бадивук, Т. Николић.

СЛАВИЈА: Драча, Такач, Кутина (Д. Кутина), Девић, Наумов, Скеја, Смољански, Секулић, Хорват, З. Јовановић, Нађ.

Заслужена победа домаћина. Могли су играчи Бачког Хајдука славити и убедљивије.Мало су се домаћи стрелци испромашивали.Д. Николић је постигао гол из шута с 16 метара. Т. Николић и Д. Живановић су постали стрелци после успелих контри.

М. Милишић

Резултати:

КАРАЂОРЂЕВО: Орлови - Младост 0:1, ВИЗИЋ: Борац - Наша звезда 0:3, БАЧКО НОВО СЕЛО: Бачки Хајдук - Славија 3:0, СЕЛЕНЧА: Кривањ -Пролетер 3:2, ДЕСПОТОВО: Бачка - Нештин 5:1, НОВА ГАЈДОБРА: Соко -Бачка (БП). 2:0