ОПШТИНСКА ЛИГА БАЧКА ПАЛАНКА: Соколи бољи од Орлова

Соко - Орлови 3:2 (2:2)
fudbalska lopta

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца 200, судија Милешевић (Бачка Паланка). Стрелци: Гушић у 27, Стојановић у 31.  и В.  Тривуновић у 76.  за Соко, Јовицки у 15.  и 24.  минуту за Орлове. Жути картони: В.  Тривуновић, М.  Тривуновић (Соко).

СОКО: Црнчевић, С.  Адамовић, Стојановић, Гушић, Тасовац (Жарковић), Ратковић, В.  Тривуновић, М.  Тривуновић, Родић (Рачић), Смајић.

ОРЛОВИ: Белац, Гргић, Ђурић, Малетин, Гајић, Проле, Ерак, Јовицки, Антонић, Ковачевић, Дамјанић (Карановић).

Била је то права првенствена утакмица.  Гледаоци су могли да виде доста доброг фудбала.  Јовицки је довео госте у вођство од 2:0. и могао је постићи бар још два гола.  То тада домаћини неби могли преокренути.  Овако, су успели захваљујући ветерану Весељку Тривуновићу, које је био покретач свих напада домаћина, а на крају је био и стрелац победоносног гола.

ААнтонић

Младост (МБ) -Бачки хајдук 4:0 (3:0)

МАЛИ БАЧ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија Јакић (Бач). Стрелци: Милетић у 11, Бундало у 23, Н.  Ђукић у 28.  и Анђековић у 75.  минуту. Жути картони: Њењић, Штрбац (Бачки хајдук).

МЛАДОСТ: Хлебец, С.  Ђукић, Милетић, Н.  Ђукић, Димић (Ђукановић), Анђелковић, Дорошки, Бундало, Добре, Шкорић, Косовац (Загорчић).

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Т.  Николић, Владислав (Марјанов), Трифкановић, Штрбац, И.  Јановић, Малишић (Делић), Дринић, Ишиковић, Бојић, Д.  Николић (Емић).

Милетић, Бундало, Н.  Ђукић и Анђелковић, су

Постигли само по један пофогодак, а могли су још неколико, али и то је било довољно за убедљиво славље.

НЂурић

Славија (П) - Нештин 4:1 (2:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија Хорњак (Врбас). Стрелци: Крити у 30.  (из пенала) и 89, Белехраски у 43.  и Петровић у 83.  за Славију, Ахметовић у 54.  за Нештин. Жути картони: Самарyић, Белехрадски, Владимир Кухта (Славија), Ахметовић (Нештин).

СЛАВИЈА: Давид Шустер, Вослислав Кухта, Денис Шустер, Самарyић (Владимир Кухта), Грња, Заскалицки, Белехрадски (Брња), Петровић, Чобрда, Крити, Огризовић.

НЕШТИН: Увачек, М.  Валентик, Радовић, Гњатовић, Пуделка, Бакош, Ћулибрк, Вукмировић, Л.  Божин, Ахметовић.

Само када су гости смањили на 2:1, били су и нешто бољи ривал, остало све је било у знаку домаћих играча. Иначе, гости су допутовали са само десет играча.

АБрња

Бачка (Д) - Кулпин 5:1 (1:1)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија Јањић (Нови  Сад). Стрелци: Секеруш у 10, 62.  и 74, Сантрач у 47.  и Шимун у 70.  за Бачку, Хашка у 19.  минуту за Кулпин.

БАЧКА: Пагач, Бајац, Лакић, Капетанов, Парошки (Бабић), Ј.  Будић, Гајић, Вулић (Лукић), Шимун (М.  Будић), Секеруш, Сантрач.

КУЛПИН: Леварски, Хашка, Миклуц, Томић, Маковник, Шекез, Илић, Г.  Колар, Б.  Зеленак, Креко.

Играчи Бачке су славили, са четири гола разлике, и имали још много шанси, али их нису  реализовали. Гости допутовали са само десет играча. Успели да поравнају резултат и одрже прво полувреме са 1:1. У наставку, домаћини кренули урагански и убедљива победа није изостала.

ДКрунић

Кривањ - Борац (В)2:1 (1:0)

СЕЛЕНЧА: Игралиште Кривња, гледалаца 100, судија Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Кочонда у 33.  (из пенала) и Гајдош у 87.  за Кривањ, а О.  Међедовић у 85.  минуту за Борац.  Жути картони: Миклушев, Н.  Арбутовић (Борац). Црвени картон: Кончар (Кривањ).

КРИВАЊ: Нађ, Драгић, Цвијић, Кончар, Павлов, Спасић, Добош, Гајдош, Липтак, Мучаји, Кочонда.

БОРАЦ: Јагодић, Миклушев, Ђуришић, Живановић (Нинковић), Грозница, Петковић, О.  Међедовић, Требовац, М.  Арбутовић (Шмитран), Фабри, Н.  Арбутовић.

У другом полувремену домаћини су стварали неколико добрих шанси, али стрелци су били  брзоплети.  А, гости су своју једину шансу претворили у гол И изједначили резултат. Само два минута касније Гајдош је постигао победоносни гол за домаћине.

ИЈововић

Маглић - Тврђава 4:0 (1:0)

МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца 150, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Стјепановић у 23, 65.  и 80.  и Јокић у 91.  минуту. Жути картони: О.  Стјепановић, Убипарип, Н.  Стјепановић, Сурла (Маглић), Ковачевић (Тврђава).

МАГЛИЋ: Гајић, Матијевић, О.  Стјепановић (Крајновић), Прерадовић, Кузмановић, Убипарип (Јокић), Спасић (Жижић), Сурла, Н.  Стјепановић, Милановић, Ербез.

ТВРЂАВА: Немет, Девић, Билобрк (Тркуља), Вујиновић, Вучић, Ћулибрк, Агбаба, Стојчић, Ковачевић (Давидов), Петровић, Аyић (Чичевски).   Штета што домаћи стрелци нису били мало прецизнији. Само је Огњен Стјепановић, троструки стрелац, промашио још три зицера. Тако би гости из Бача доживели засигурно праву катастрофу.  И овако, су доживели тежак пораз.  Уз то су их домаћини и у игри потпуно надиграли. Такорећи у свим сегментима фудбалске игре.

1. Стојисављевић

ПИВНИЦЕ: Славија - Нештин 4:1, СЕЛЕНЧА: Кривањ - Борац (В) 2:1, МАГЛИЋ: Маглић - Тврђава 4:0, НОВА ГАЈДОБРА: Соко - Орлови 3:2, МАЛИ БАЧ: Младост - Бачки Хајдук 4:0, ДЕСПОТОВО: Бачка - Кулпин 5:1.  Славија из Бођана је била слободна.

1.  Тврђава       21     17     1      3      73:17        52

2.  Соко    19     16     1      2      56:11        49

3.  Орлови 21     14     1      6      47:30        43

4.  Бачка (Д)     19     13     2      4      62:27        41

5.  Маглић 20     11     5      4      57:22        38

6.  Славија (П)  20     11     2      7      49:19        35

7.  Кулпин (-1)   20     8      2      10     47:48        25

8.  Кривањ        19     7      2      10     41:45        23