Општинска лига–Шид: Мијатовић решио дерби

У дрербију кола се играо доста добар фудбал.Ердевичани су пружили снажан отпор фаворизованим домаћинима све до 85.минута.
fudbal/dnevnik

Сремац - Ердевик 1:0 (0:0)

БЕРКАСОВО: Стадион Сремца, гледалаца 50, судија Аврамовић (Моловин).Стрелац: Мијатовић у 85.  минуту. Жути картони: Миличић, Н. Смајић (Сремац), Павловић, Бабић, Герик, Заблаћански (Ердевиук).

СРЕМАЦ: Милановић 9, Вранов 8, Остојић 8, Леваја 8, Марчетић 7, Мијатовић 8, Влаисављевић 8 (Јанковић 7), Чалић 8 (Будимир 7), Шолаја 8 (Миличић 8), З. Смјајић 8 (Ненадовић 7), Н. Смајић 8.

ЕРДЕВИК: Јанковић 8, Бабић 7, Герик 8 (Вукадиновић 7), Цвијановић 8, Јеличић 8, С. Шафарик 8, Штрбац 7, Пап 8, Павловић 7 (Матијевић), Заблаћански 8 (Анђелић 7), Цветковић 8.

А тада је Мијатовић био најспретнији пред голом гостију постигао је гол и донео свом тиму још једну вредну победу.

М. С.

Граничар (Ј) - Омладинац (Б) 5:1 (1:1)

ЈАМЕНА: Игралиште Граничара, гледалаца 130, судија Гавриловић (Шид).Стрелци: Стевић у 44, Рикић у 63, Гојић у 65, Јанковић у 71.и Бобан Цвијановић у 83. за Граничар, а Лазић у 45. минуту за Омладинац. Жути картон: Д. Јовић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Богдан Цвијановић 7, С. Ђурић 8, Д. Јовић 7, И. Ђурић 7, Стевић 8, Рикић 8, Гојић 8,  Јанковић 7 (С. Јурошевић), Миловановић 7, Стојановић 8 (Бобан Цвијановић 7), Г. Тимарац 7 (Д. Јурошевић).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић 6, Веиновић 6, Рукавина 6, А. Манојловић 6,  Симић 6, Лазић 6, Смајић 6 (Андрић), Ђукановић 6 (Мијатовић), Ж. Малешевић 6 (Влаисављевић), Теслић 6, Фаркаш 6. Домаћинима је пошло за руком да славе убедљиво тек у наставку игре.Бојан Стевић је постигао први гол за Граничар из слободног ударца с 25 метара. Лопта је завршила у самим рашљама.

С. Даниловић

Напредак - Јединство (М) 4:1 (1:1)

ВАШИЦА: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Марчок (Ердевик).Стрелци: Новаковић у 2, 58, 69. и 90.з а Напредак, а Јастребић у 45.минуту (аутогол) за Јединство. Жути картони: Веиновић, Јастребић (Напредак), М. Малић, Ж. Јовић, Шибалић, Јовановић (Јединство).

НАПРЕДАК: Д. Нединић, Брекић, Гавриловић, П. Петровић (Башић), Веиновић, Панић, Јастребић, Б. Новаковић, А. Младеновић, Милекић, Чавић.

ЈЕДИНСТВО: Протић, М. Малић, Адамец, М. Јањатовић, Ивковић, Ж. Малић, Шибалић, Д. Јањатовић, Алимпијевић (Јовановић), Ж. Јовић (Харвличак), Арбић.

Вашичани су били сигурни у своју победу. Били су и много бољи ривал, а сва четири гола за њих је постигао расположени стрелац Бранислав Новаковић.

Стрелац за госте је био Јастребић, који је неспретно шутнуо лопту у сопствену мрежу. Иначе уз све то голман Драган Нединић одбранио је пенал гостима.

Д. Јастребић

ОФК Бингула - Борац (И) 2:0 (0:0)

БИНГУЛА: Игралиште ОФК Бингуле, гледалаца 50, судија Зечевић (Шид).Стрелци: Стамболија у 78. и Б. Радичевић у 89. минуту.

ОФК БИНГУЛА: Волић 7, Шућак 7, Рајић 7, Yевер 7, Б. Видовић 7, Микић 7 (Пајић 7), Стамболија 7, Самарyић 7, Б. Радичевић 8, Франциски 7 (Павловић 7), Станковић 7.

БОРАЦ: Степановић 6, Сарапа 7, И. Филиповић 7, Д. Филиповић 7, Пејић 7, Стојшић 7, Панић 7, М. Ђурић 7, Сарап 7 (Тривић 6), Медић 7 (Симић 6), Шаркановић 6.

У дербију зачеља, фаворизовани играчи ОФК Бингуле морали су да се доста намуче да дођу до сва три бода и на крају су постигли само два гола од десетак шанси.

С. Ћосић

Јединство (Љ) - Једнота 3:2 (3:2)

ЉУБА: Игралиште Јединства, гледалаца 80, судија Стевић (Шид). Стрелци: П. Сремчић у 4. и 12. и Чалић у 16. за Јединство, а Думитровић у 18. и Јанковић у 37. минуту за Једноту. Жути картони: Мркоњић, Тадић , Ширадовић (Јединство), Ђорђевић, Трлајић (Једнота).Црвени картони: Рамић (Јединстрво), Ђорђевић (Једнота).

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић 9, Радивојевић 9, Чалић 9, Тележар 9, Пунош 9, Рамић 8, Д. Руман 9, Тадић 8, П. Сремчић 9, Ганић 9, Ширадовић 9.

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 8, Ђурђевић 8, Трлајић 8, Шумаруна 8 (С. Хрчек 7, Станчић 7), Радоњић 8, Алексић 8, Ђорђевић 8, Колошњај 8, Ханчовски 8, Јанковић 8, Думитровић 8.

Добра утакмица у којој су домаћини били  нешто бољи. Гости из Шида су имали неколко прилика у наставку, али нису реализовали ни једну.

Д. Шаготлић

Синђелић - ОФК Бачинци 3:5 (1:1)

ГИБАРАЦ: Игралиште Синђелића, гледалаца 50, судија Васиљевић (Адашевци).Стрелци: Вудрак у 14, Марчетић у 55. и Ђ. Дамјановић у 76. за Синђелић, а Калинић у 1, 48, 53. и 68.и Милинковић у 80. минуту за ОФК Бачинце. Жути картон: Дреновац (Синђелић).

СИНЂЕЛИЋ: Ђурић 7, Ђ. Дамјановић 7, Ј. Дамјановић 6 (Савић), Мраовић 6, Вудрак 7, Дреновац 7, Тодоровић 6 (Стојановић), Марчетић 7, Шпановић 6, Милијаш 6, Томашевић 6.

ОФК БАЧИНЦИ: Тубић 7, Никола Перишић 6, Дудић 7, Лазаров 8, Цетић 8, Гачић 8, Калинић 9 (Радивојшић), Милинковић 8, Ненад Перишић 7, М. Илић 7 (Вурдеља), Поповић 7.

Бачинчани су по игри заслужили су сва три бода. Имали су више шанси од домаћина, али су домаћи стрелци били много и непрецизни.

З. Лазаров

ВАШИЦА: Напредак - Јединство (М) 4:1, ЉУБА: Јединство - Једнота 3:2, БЕРКАСОВО: Сремац - Ердевик 1:0, ЈАМЕНА: Граничар - Омладинац (Б) 5:1, БИНГУЛА: ОФК Бингула - Борац (И) 2:0, ГИБАРАЦ: Синђелић - ОФК Бачинци 3:5.