Општинска лига Шид: Рефлектори за победу

​​​​​​​Ердевик - Граничар (Ј) 4:2 (2:2)
fudbal lopta

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 130, судија Стевић (Шид). Стрелци: Пап у 2. и 40. (оба из пенала) и С. Шафарик у 64. и 82. за Ердевик, а Стојановић у 10. (из пенала ) и 17. минуту за Граничар. Црвени картон: И. Јурошевић (Граничар).

ЕРДЕВИК: Јанковић 8, Герик 8, Вукадиновић 7, Цвијановић 8, Јелчић 8, С. Шафарик 8, Штрбац 9, Пап 8, Павловић 7 (Матијевић 7), Заблаћански 9 (Томан 7), Цветковић 8.

ГРАНИЧАР: Богдан Цвијановић 7, С. Ђурић 7, Д. Јовић 8, И. Ђурић, Грозданић 7, Рикић 7, Гојић 8,  Вечић 8 (С. Јурошевић), Миловановић 8 (Н. Тимарац 7), Стојановић 8 (Г. Тимарац 7), И. Јурошевић 8.

Ердевичанима је пошло за руком да славе у наставку игре. Иначе ова утакмица ће ући у историју Општинске лиге Шид, јер је играна под рефлеторима и то у вечернињим сатима (19.30).

М. Станивуковић

Једнота - Сремац 0:1 (0:0)

ШИД: Игралиште Једноте, гледалаца 250, судија Аврамовић (Моловин). Стрелац: Мијатовић у 51. минуту. Жути картони: Хрчек, Ђорђевоић, Поповић, Ђурђевић (Једнота), Ерор, Вранов, Мијатовић (Сремац).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 7, Ђурђевић 7, Шумаруна 7, Поповић 7, С. Хрчек 7, Радоњић 7, Алексић 7, (Шипка 6), Ханчовски 7 (Јанковић 7), Думитровић 7, Ђорђевић 7 (Колошњај 7), Шипка 7.

СРЕМАЦ: Милановић 9, Вранов 8, Остојић 8, Леваја 8, Мијатовић 8, Влаисављевић 8 (Јанковић 7), Чалић 8, Субић 8 (Будимир 7), Ерор 8 Миличић 7), З. Смјајић 8 (Ненадовић 7), Н. Смајић 8 (Марчетић 7).

У дрербију кола играо се добар фудбал. Домаћини су пружили снажан отпор фаворизованим гостима у првом полувремену. А гости су славили тек у наставку утакмице.

Мијатовић је био најспретнији пред голом домаћина. Победио је искуснији тим, док млађани домаћини морају још једно време да раде, па тек онда да мисле о вишем рангу.

Е. Хрчек

Бачинци - Напредак 2:2 (1:2)

БАЧИНЦИ: Игралиште ОФК Бачинаца, гледалаца 50, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Поповић у 31. и 53. за ОФК Бачинце, а Б. Младеновић у 15. и Новаковић у 31. минуту за Напредак. Жути картони: Џуња, Никола Перишић (Бачинци), а  Новаковић, В. Петровић, А. Младеновић (Напредак).

БАЧИНЦИ: Тубић 7, Цетић 7 (Никола Перишић 7), Дудић 7, Џуња 7, Кончар 6, Радека 7 (Радивојшић 7), Миланковић 7, Поповић 7, М. Илић 7, Калинић 7, Ненад Перишић 6.

НАПРЕДАК: Сремац 7, Јастребић 6, Брекић 7, В. Петровић 6 (Савић), Веиновић 6, Панић 7, Б. Младеновић 7,  А. Младеновић 6 (Милекић), Новаковић 7, Чавић 6, С. Ђачанин 7.

Гости су били сигурни у своју победу. Били су и много бољи ривал, повели су са 1:0 и 2:1, а онда су се домаћини тргли и кренули много агресивније. Поравнали су резултат. И мало је недостајало и да преокрену у своју корист.

З. Лазаров

Омладинац - Бингула 7:2 (2:1)

БАТРОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија Гавриловић (Шид). Стрелци: А. Манојловић у 14, 50, (из пенала), 60. и 67. и Теслић у 39, 48. и 87. за Омладинац, а Павловић у 37. и 88. минуту за Бингулу. Жути картони: Павловић, Самарџић (ОФК Бингула).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић 7, Рукавина 7, Лазић 7, А. Манојловић 9, Ж. Малешевић 7, Смајић 7, Сарић 7,  Андрић 8 (Влаисављевић), Симић 8 (Стојић), Дујаковић 8, Теслић 8.

БИНГУЛА: Волић 5, Шућак 6, Рајић 6, Џевер 6, Крамар 7, Микић 6, Пајић 6, Самарџић 6 Б. Радичевић 7 (Франциски), Павловић 6, Стамболија 6 (Станковић 6).

Фаворизовани играчи Омладинца, лако су стигли до победе. А маестралну партију пружио је Александар Манојловић, колос од 148 килограма, који је постигао чак четири гола.

Г. Павловић

Јединство (М) - Јединство (Љ) 1:1 (1:0)

МОРОВИЋ: Игралиште Јединства, гледалаца 80, судија Стевић (Шид). Стрелци: Д. Јањатовић у 25.за домаће, Чалић у 65. минуту за госте. Жути картон: Д. Јовић (домаћи). Црвени картон: Мрђановић (гости).

ЈЕДИНСТВО (М): Протић, М. Малић, Адамец, Ивковић, Ж. Малић, М. Јањатовић, Шибалић, Д. Јањатовић, Јовановић (Нишевић), Д. Јовић, Арбић.

ЈЕДИНСТВО (Љ): Мркоњић, Мрђановић, Радивојевић, Тележар, Пунош, Петровић, Ж. Сремчић, Ганић, Д. Руман, Чалић, Ширадовић.

Доста добра утакмица, у којој су домаћини били нешто бољи у  првом полувремену. Гости из Љубе су имали неколко прилика, у наставку, али су реализовали једну, што им је донело бод.

Р. Кукић

Борац (И) - Синђелић 0:0

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Марчок (Ердевик). Жути картони: Сарапа, И. Филиповић (Борац).

БОРАЦ: Степановић, Сарапа, Д. Филиповић, И. Филоповић, М. Ђурић, Симић, Симеуновић, Медић, Сарап (Тривић), Николић, Шаркановић.

СИНЂЕЛИЋ: Ђурић, Ђ. Дамјановић (Ј. Дамјановић), Адамовић, Савић, Мраовић, Дреновац, Шарац,  Тодоровић, Стојановић, Марчетић, Шпановић (Милијаш).

Илинчани су по игри заслужили и више од бода. Имали су више шанси од гостију, али су били непрецизни.

ИЛИНЦИ: Борац - Синђелић 0:0,  БАТРОВЦИ: Омладинац - ОФК Бингула 7:2, БАЧИНЦИ: ОФК Бачинци - Напредак 2:2, МОРОВИЋ: Јединство -Јединство (Љ) 1:1, ЕРДЕВИК: Ердевик - Граничар (ј) 4:2, ШИД: Једнота -Сремац 0:1.

1. Сремац                   17     15     1      1      62:16        46

2. Једнота                   17     13     1      3      59:14        40

3. Ердевик                  17     11     4      2      42:15        37

4. Јединство (Љ)        17     8      4      5      32:28        28

5. Напредак                17     8      3      6      45:25        27

6. Јединство (М)        17     7      5      5      40:27        26

7. Синђелић               17     5      5      7      33:34        20

8. Омладинац            17     6      1      10     38:49        19