Панчевачка лига: Ђого за прво место

​​​​​​​Раднички (Б) – Јединство Стевић 1:0 (1:0)
fudbalska lopta

БАРАНДА: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Наумовић (Панчево). Стрелац: Ђого у 39. минуту..

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Лазин 7, Радојев 6,5, Илић 7, Радивојевић 7, Јовановић 6,5, Старчевић 7,5, Ђого 7,5, Лутовац 6,5, Добрић 7, Цукић 7.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Кљајић (Н. Окука 6,5), Момчиловић 6,5  Митковски 7, Несторовски 6,5 (Мишљанов 6,5), И. Пешовски 7, Трајчевски  6,5,  П.Окука 7, С.Пешовски  6,5, Крстевски 6,5 (Балножан 6,5), Атанасов 7.

У равноправној игри током целог сусрета домаћи тим искористио је прилику и победом против Качареваца вратио се на чело табеле. У првом полувремену домаћи фудбалери имали су две изгледне прилике, али је голман Чучак сачувао своју мрежу, Шест минута пре одласка на одмор  Старчевић је проиграо свог саиграча Ђога који је изашао сам испред Чучка и рутински погодио мрежу.

У другом полувремену гости су имали неколико прилика за изједначење, а најбољу П.Окука када је шутирао, али је  Лабус био на месту.

Гостујући нападач Атанасов је погодио стативу.

ДунавЈугославија  3:1 (1:0)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца: 100. Судија: Марјан Сарка (Вршац). Стрелци: Зековић у 13. (из пенала), Попов у 57. и 61. за Дунав, а Николовски у 47. минуту за Југославију.

ДУНАВ: Зековић 7,5, Дунђерин 6,5, Путник  6,5 (М.Остојић -), Рудић 6,5, Маричић 6,5, Митровић 7, И. Остојић 6,5, Радивојев 7 (Брадваревић -),  Јовић  6,5, Балог 6 (Илић 6), Попов 7,5.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Дакић 6,5, Ракић 7, Лалић 7, Смиљковић 6 (Дуковски -), Митровић 7, Стојановски 6,5, Николовски 7, Колески 7 (Василевски -), Димковски 6,5, Јовановић 6.

У првом полувремену домаћи фудбалери  били су бољи ривал и стекли предност голом из пенала сигуран је био голман Зековић. У другом полувремену после два минута игре гости из Јабуке изједначили су голом искусног Николовског. До краја меча добра игра домаћих фудбалера  крунисана је са два поготка Попова  који је обезбедио победу свог тима и три бода.

СтрелаБорац (СТ) 0:1 (0:0)

ИВАНОВО: Игралиште Стреле, гледалаца: 100. Судија: Тадић  (Панчево) 7. Стрелац: Ђукић у 87. минуту.

СТРЕЛА: Лукић 6,5, Панић 7, Балог 6,5, Чех 6,5, Гуран 6,5, Максимовић 6,5, Америјан 6,5 (Yафић -),  Дудуј 6,5 (Б.Савановић 6.5), Кочић 7, Исаиловић 7 (Мачак -), Црнојевић 7.

БОРАЦ: Милићев 7, Јоковић 7, Бајић 7, Ђурђев 7 (Минић -), Маринковић 6,5, Божић 6,5,  Арсенијевић 7, Живковић 6,5, Ђукић 7,5,  Николајев 7 (Зарић 7), Станисављевић 7.

У комшијском дербију гости из Старчева освојили су три бода и остали у трци за прво место. Гол одлуке постигао је Ђукић три минута пре краја меча када је његов центаршут по земљи изненадио и завршио у мрежи голмана Лукића.

Припремио: Б. Стојковски

Партизан (У) - Јединство (В) 1:3, Дунав - Југославија 3:1, Раднички (Б) - Јединство Стевић 1:0, Стрела - Борац (Ст) 0:1, Војводина (Ц) - Партизан (Г) 1:3, Вултурул - Потпорањ 0:3, Долина - Спартак 0:0, Војводина (С) - Слога (БНС) 0:1, Црвена звезда - Полет 2:0.

1. Раднички (Б)      15     10     3      2      40:15        33

2. Партизан (Г)      15     10     2      3      49:12        32

3. Партизан (У)     15     10     2      3      27:14        32

4. Борац (Ст)     15     10     1      4      31:17        31

5. Потпорањ      15     9      4      2      28:14        31

6. Јединство (В) 15     7      3      5      27:24        24

7. Спартак           15     7      3      5      23:20        24

8. Ј. Стевић       15     7      2      6      24:15        23