Панчевачка лига: Комшијски дерби гостима

​​​​​​​Црвена звезда – Потпорањ 0:1 (0:0)
fudbal lopta

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, гледалаца: 200. Судија: Јанковић (Панчево). Стрелац: М. Јовановић у 58 минуту.  Жути картони: Мајсторовић, Стијачић, Ратковић, Чејић, Делкић, Грбић (Црвена звезда), Попов, М. Јовановић, Ранић, Бихлер, Јованов (Потпорањ). Црвени картони: Тадић у 60 (Црвена звезда), Мадић у 60, Прошевски у 63 минути (Потпорањ).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станић 6,5, Бугаринов 6 (Булаја -), Стијачић 7, И. Јовановић 6,5 (Делкић 6,5), Чејић 7, Мајсторовић 7, Ратковић 7, Тадић 5, М. Јовановић 6,5, Грбић 7, Гуја 6 (Којић).

ПОТПОРАЊ: Доновић 7,5,Јованов 6,5, Прошевски 5, Јанковић 7, Попов – (Мадић 5), М. Јовановић 7, Лазин 7, Станојловић 7 (Секулић -), Бранков 7, Ранић 7, Петровић 6,5 (Бихлер -).

У комшијском дербију гости из Потпорања славили су голом М. Јовановића када је искористио грешку голмана Станића и лоб ударцем погодио мрежу. У веома борбеној утакмици оправдано су показани 11 жутих картона и три црвена.

Од 63. минута гости су били без двојице играча на терену, али су успели да сачувају предност и заслужено однесу три бода кући. Голман гостију Марко Доновић био је централна фигура меча.

Б. Ст.

Будућност (П) - Полет (С) 0:0

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 100, судија: Д. Петровић (Апатин), жути картони: Радомировић, Нешковић, Данилов (Будућност), а Ровчанин, Зејак (Полет).

БУДУЋНОСТ (П): Немет, Попов, Нешковић, Радомировић, Тури, Вјетровић, Алимпић (Моравац), Данилов (Бажанов, Божин), Агбаба, Козомора, Марић.

ПОЛЕТ (С): Ђуричић, Плавшић, Ровчанин, Јанковић (Вујадиновић), Звокић, Зејак, Бошковић, Максимовић, Пејановић, Ромић, Комазец.

У Парагама мреже су остале нетакнуте. Ипак нешто ближи победи били су фудбалери сивачког Полета, који су нарочито повољан утисак оставили у другом полувремену.

Ђ. Шт.

Вултурул Јединство Стевић 0:0

ГРЕБЕНАЦ: Игралиште Вултурула, гледалаца: 100. Судија: Гвозденов (Вршац).

ВУЛТУРУЛ: Антић -, Мазаран 6,5, П. Чижик 7, Н. Пауновић 6,5, Д. Чижик 6,5, Борка 6 (Марковић 6,5),Миленковић 6,5, Раденковић 7, Нешић 6,5, Стефановић 6 (Ђуркин 6), Макарун 6,5.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Балножан 6,5 (Атанасов 6,5), Момчиловић 6,5, Митковски 6,5 (Ваневски -), Јаћимовски 6,5, И. Пешовски 7, Трајчевски 6,5, Окука 7, С. Пешовски 6,5, Златановић 6,5, Дотлић 6,5 (Брковић -).

Гости из Качарева организованом одбраном и борбеношћу успели су да освоје бод на тешком гостовању у Гребенцу. Домаћи фудбалери имали су инцијативу и неколико прилика за гол, а најбољу када је Раденковић погодио стативу.

Б. Ст.

Полет (Из) – Спартак 0:0

ИЗБИШТЕ: Игралиште Полета, гледалаца: 100. Судија: Максимовић (Панчево).

ПОЛЕТ: Илић 7,5, Јездимировић 6, Ђукић 6, Бану 7, Д. Николић 7, Димитријевић 6, Бранков 6 (А. Николић 6), Оморац 7, Попов 7, Несторов 6 (Недељковић 6), Бежановић 6.

СПАРТАК: Васић 7, Корен 6, Живу 6, Тепшић 6,5, Тома 6,5, Царевић 6,5 (Канас -), Буза 6 (Коврлија 6), Радојевић 7,5, Младеновић 6, Ковач 6, Сахтер 6,5.

Од првог минута водила се отворена игра. Гости из Дебељаче нису дозволили домаћим играчима да озбиљније угрозе гол Васића, а истакао се везиста Радојевић који је успевао да осујети све нападе и покушаје домаћих фудбалера. Фудбалери Спартака покушавали су из контра - напада да постигну погодак, али је одбрана на челу са најстаријим ихграчем на терену голманом Љубишем Илићем (53 година) успела да сачува своју мрежу.

Б. Ст.

Јединство (В) - Слога (БНС) 1:0, Полет - Спартак 0:0, Црвена  звезда - Потпорањ 0:1, Војводина (С) - Партизан (Г) 1:4, Долина - Борац (Ст) 0:1, Вултурул - Јединство Стевић 0:0, Војводина (Ц) - Југославија 1:6, Стрела - Партизан (У) 4:1, Раднички (Б) - Дунав 2:0.

1. Партизан (Г)         18     13     2      3      58:13        41

2. Борац (Ст)            18     13     1      4      41:19        40

3. Раднички (Б)          18     12     3      3      45:17        39

4. Потпорањ              18     11     5      2      34:15        38

5. Партизан (У)          18     12     2      4      31:19        38

6. Јединство (В)         18     10     3      5      34:25        33

7. Стрела                    18     9      3      6      37:20        30

8. Ј. Стевић                18     8      3      7      31:18        27