Панчевачка лига: Комшијски дерби гостима

У комшијском дербију боља игра гостију из Баранде током целог сусрета  и на крају заслужена победа.
Radnicki Baranda

Долина – Раднички (Б) 1:2 (1:1)

ПАДИНА: Стадион Долине, гледалаца: 100. Судија: Максимовић (Старчево). Стрелци: Келечевић у 25. за Долину, а Цукић у 23. Добрић у 60. минуту (из пенала)  за Раднички.

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Радуловић 6, Шајбер 6, Матуља 7, Чижик 6, Келечевић 7 (Бабухна 6), Земен 6 (План 6), Илић 6, Поповић 7, Митић 7, Ђорић 6.

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Радојев 7, Илић 7, Радивојевић 7, Јовановић 7, Старчевић 7, Ђого 7, Стојковић 7 (Јовичин 7), Добрић 7,5, Цукић 7,5.

Гости су повели голом Цукића да би после два минута игре Келечевић поравнао резултат.

До победе гости су стигли  после играња руком  у свом шеснаестерцу домаћег играча и судија је досудио пенал. Добрић је успео да затресе мрежу Бујаковића. После вођства до краја меча сигурна игра Баранђана и заслужена победа у дербију.

Б. Стојковски

Спартак – Борац (СТ)  2:1 (1:0)

ДЕБЕЉАЧА: Игралиште Спартака, гледалаца: 150. Судија: Сарка (Вршац). Стрелци: Саревић у 2. (из пенала) и Канас у 79. за Спартак, а Живковић у 56. минуту за Борац.

СПАРТАК: Васић 7,5, Корен 7, Тома 7 (Веселиновић -), Саревић 7, Коврлија 7, Анђеловић 6,5 (Марковић -), Коложвари 7, Канас 7,5,  Ковач 7, Јухас 7 (Војиновић -), Сахтер 7.

БОРАЦ: Трбојевић 7, Јоковић 7, Радојичић 6 (Хорнунг 6), Ђурђев 6,  Вучић 6 (Божић 7),  Бајић 6,5, Ћирковић 6,5,  Арсенијевић 7,5 ( Зарић -), Живковић 7, Николајев 7,5, Станисављевић 6,5.

Домаћи фудбалери повели су голом Саревића из пенала, после грешке последње линије Старчеваца. После вођства домаћи фудбалери имали су још две изгледне прилике и онда су гости из  Старчева имали три прилике.

У другом полувремену добра и боља игра гостију и после десет  минута игре Живковић је успео да изједначи. Домаћи тим после примљеног гола определио се на чувању гола и из контре када је Канас са десетак метара савладао Трбојевића и свом тиму донео победу.

Јединство (В) - Војводина (Ц) 7:4, Вултурул - Стрела 0:5, Долина - Раднички (Б) 1:2, Војводина (С) - Дунав 3:2, Црвена звезда - Партизан (У) 0:2, Полет - Југославија 4:1, Слога (БНС) - Јединство Стевић 1:0, Спартак - Борац (Ст) 2:1, Потпорањ - Партизан (Г) 2:1.