Панчевачка лига: Зековић одбранио пенал

После неколико пропуштених прилика пред голом Зековића у последњем минуту првог полувремена Попов је после  слободног ударца и центаршута савладао голмана Чучка.
Fudbal

Јединство Стевић – Дунав (БП) 1:2 (0:1)

КАЧАРЕВО: Игралиште Јединства Стевић, гледалаца: 100. Судија:Тодоровић (Вршац). Стрелци: Ајрулај у 60  за Јединство Стевић, а Попов у 44, Зековић у 75  минуту (из пенала) за  Дунав.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 6,5, Н.Окука 6,5, Момчиловић 6,5 Несторовски 7, И. Пешовски 7, Трајчевски  6,5,  П. Окука 7, С. Пешовски  6,5, Балножан 6,5 (Ајрулај 7), Крстевски 6,5, Атанасов 6,5.

ДУНАВ: Зековић 8, Путник  6,5, Рудић 6,5, Балог 7, Јовић 6,5, Остојић 6,5, Митровић 7, Радивојев 7,  Богојевић 6,5 (Илић -), Кркобабић 6,5, Попов 7 (Дунђерин -).

У наставку боља игра домаћи крунисана је поготком када је бна другу стативу Ајрулај примио лопту и послао у мрежу гостију. После брзог контранапада у шеснаестерцу домаћих пао је гостујући играч у дуелу са Крстевским и судија је досудио пенал. Сигуран извођач најстроже казне био је голман Зековић који је преварио колегу Чучка. У последњем минуту утакмице после играња руком гостујућег играча у свом шеснаестерцу и досуђен је пенал за домаћине, али је шут Атанасова голман Зековић одбранио и донео победу свом тиму.

Б. Стојковски

Партизан (Г) – Стрела 3:0 (2:0)

ГАЈ: Игралиште Партизана, гледалаца: 100. Судија: Томић (Омољица). Стрелци: Андрејић у 13 и 43, Тајдић у 58 минути.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Луца 7 (Јовановић -),  Филиповић 7, Грујић 7 Јевтић 7, Петрић 7, Сочанац 7, Симуљ 7, Тајдић 7,5 (Стојановић 7), Андрејић 7,5, Јоновић 7 (Златковић 7).

СТРЕЛА: Црвени 6 (Лукић 6), Јовановић 6,5, Чех 6, Гуран 6, Панић 6,5, Максимовић 6,5, Америјан 6 (Мачак 6),  Дудуј 6 (М. Савановић -), Исаиловић 6,5, Црнојевић 6,5, Кочић 6.

Домаћи фудбалери наставили су добрим играма и савладали су госте из Иванова. Домаћи тим дошао је увођство. Првим голом Андрејића који је два минута пре одласка на одмор  искористио указану прилику и постигао свој други погодак.  У другом полувремену најбољи стрелац домаћих и првенства Бојан Тајдић је својим голом поставио коначан исход меча за још једну победу екипе из Гаја.

Б. Ст.

Борац (СТ) – Раднички (Б) 2:2 (1:1)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 200. Судија: Јанковић (Панчево). Стрелци: Јоковић у 23, Станисављевић у 87.  за Борац, а Старчевић у 12. Цукић у 84. минуту за Раднички. Црвени картон: Ћирковић (Борац).

БОРАЦ: Топић 7, Јоковић 7 (Јовић -), Ђурђев 7, Маринковић 6,5 (Божић 6,5),  Хорнунг 7, Арсенијевић 7, Живковић 7, Ћирковић 6, Ђукић 7,  Николајев 7,5, Станисављевић 7,5.

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Лазин 6,5, Радојев 6,5, Илић 7, Радивојевић 7, Јовановић 6,5, Старчевић 7,5, Лутовац 7, Стојковић 7, Добрић 7, Цукић 7,5.

У дербију кола није било победника где се првом полувремену водила се равноправна игра у којој су гостујући фудбалери голом Старчевића из слободног ударца са неких 25 метара дошли у вођство. После  десетак минута игре и одбијене лопте Јоковић је искористио прилику и изједначио резултат. До одмора домаћи фудбалери наставили су са добром игром, али промене резултата није било. Од 73 минута домаћи тим био је са играчем мање, јер је Ћирковић због другог жутог картона морао да напусти игру. Бројчану предност гости из Баранде искористили су поготком Цукића шест минута прекраја, да би три минута касније Станисављевић са неких двадесет метара из слободног ударца савладао Лабуса и свом тиму донео бод.

Б. Ст.

Јединство (В) - Црвена звезда 3:1, Полет - Војводина (С) 1:0, Слога (БНС) - Долина 2:0, Спартак - Вултурул 3:1, Потпорањ - Војводина (Ц) 2:1, Партизан (Г) - Стрела 3:0, Борац (Ст) - Раднички (Б) 2:2, Јединство Стевић - Дунав 1:2, Југославија - Партизан (У) 1:2.