Партизан победом отворио пролећни део Суперлиге

БЕОГРАД: Фудбалери Партизана победили су вечерас Напредак из Крушевца 3:0 (2:0) на свом стадиону у 20. колу Суперлиге.
Meč Partizana i Napretka Foto: FoNet

Црно-бели су до 15. тријумфа у Суперлиги дошли головима дебитанта Немање Јовића у 14. минуту, Филипа Холендера у 40. и Лазара Марковића у 71. минуту сусрета.

Партизан тренутно има 47 бодова и држи друго место на табели.

Резултати 20. кола: Петак: Војводина - ТСЦ 0:1, Инђија - Чукарички 0:1, Златибор - Спартак 1:1, Радник - Вождовац 1:1, Металац - Раднички Ниш 1:1, Партизан - Напредак 3:0; сутра: Нови Пазар - Црвена звезда (13.00), Јавор - Младост, Рад - Пролетер, Бачка - Мачва (15.00).

Табела: Црвена звезда 53 бода, Партизан 47, Војводина 42, Чукарички 38, Спартак 34, Пролетер 32, Раднички 31, ТСЦ 30, Радник 28, Вождовац 28, Металац 26, Младост 26, Јавор 21, Нови Пазар 21, Напредак 18, Инђија 18, Рад 16, Златибор 16, Мачва 14, Бачка 11.

Станојевић: Била је сигурна победа, задовољан сам

БЕОГРАД: Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић био је задовољан издањем свог тима у победи против Напретка.

Црно-бели су вечерасу Хумској победли тим из Крушевца 3:0 на отварању пролећног дела Суперлиге.

"Била је сигурна победа, мислим да смо контролисали утакмицу све време. Играли смо периодично добро, нисмо били у ритму све време. Задовољан сам. Прва утакмица, победити 3:0 увек незогдан Напредак... Могу да буде задовољан", рекао је Станојевић после меча за клупску телевизију.

Млади Немања Јовић постигао дебитантски гол за вођство Партизана, а Станојевић је истакао да му је драго због тога.

"Важније од гола је то што је играо добро. Правио је одређене кретње, био је опасан по гол. Био је дисциплинован, а драго ми је због њега што је постигао гол", рекао је Станојевић.