ПОДРУЧНА ЛИГА СУБОТИЦА Разиграни Змајевчани испуцали "петарду"

Иако су били некомплетни, Змајевчани су одличном игром, нарочито средњег реда и ефикасном завршницом, већ у првих тридесетак минута потпуно демолирали Ђурђина и славили са 5:1 (2:1).
1

Гости су контрама покушавали да савладају одличног Вучетића, што им је успело само у 41. минуту  захваљујући несмотрености одбране домаћих.

У другом полувремену Обилић је појачао темпо,  и потпуно надиграо госте. У неколико наврата Марчетић и Тошић су снажно уздрмали пречку и имали сијасет шанси. Све у свему лепа фудбалска представа  коју је на трен покварио несмотрени старт младог Ћирића над левом полутком гостију Стантићем и при том зарадио црвени картон. У 89. минуту досуђен је пенал за Ђурђин којег је голман Вучетић бравурозно одбранио.

Л. Киш

ЗМАЈЕВО: Стадион у спортском центру, гледалаца око 150, судија, судија Бечановић (Бечеј). Стрелци: Марчетић у 13. и  36. Кнежевић у 63.  и Половина у 77. и 87. за Обилић, а  Н. Шомођи у 41. минуту за Ђурђин. Жути картони: Марчетић (Обилић), Предојевић, Мајлат (Ђурђин). Црвени картон: Ћирић (Обилић).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кнежевић, Томић (Ћирић), Топали, Дабић, Сивчевић, Вујковић, Тошић, Марчетић, Живојнов (Миловац), Хевер (Половина).

ЂУРЂИН: Сарић, Хорватски, Јекнић (Балаћ), Н. Шомођи, Половина, Предојевић, Матковић, Дрчелић, (И. Билбија),  Михаиловић, Стантић, Мајлат (Пеић Т.).

Раднички (Б) - Његош 2:1 (1:1)

Фудбалери Радничког на отварању јесење сезоне су дошли до победе над врло добром екипом Његоша. Гости су повели већ у 12. минуту голом Манојловића. У 42. домаћи су изједначили након лепе акције и поготка Маринковића. У другом делу кренуло се жестоко, борбено и у самом финишу после доста пропуштених прилика домаћина и гостију, Раднички је дошао у вођствао  и коначног резултата у 80. минуту преко Срђана Рајића на асистенцију Лазаревића.

С. Ст.

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Ми. Маринковић у 42. Рајић у 80. за Раднички, а Манојловић у 12. минуту за Његош. Жути картони: Рајић, Лазаревић (Раднички), Савовић, Манојловић, Косовић (Његош).  Црвени картон: Ђурић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Тонковић 8, Корпонајић 7, Војнић 7 (Иванишевић 7), Јањић 7, Лукић 7, Лазаревић 7, Матић 7, Рајић 8 (Маревић 7), Ђурић 7, Мринковић 8, Симић 7.

ЊЕГОШ: Радоман 6,5, Варга 6,5 (Милуновић 6,5), Савовић 6,5, Радовановић 7, Поповић 7, Кустурић 7, Вујошевић 6,5 (Миљеновић 6,5), Косовић 7,5, Манојловић 7, Бојовић 7, Кочиш 7.

Искра - Сутјеска  3:0 (0:0)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:300, судија: В.Филиповић (Суботица), стрелци: Дамјан Губаш у 65., Малацко у 76. и Сердар у 89. минуту, жути картони: Калинић (Искра), а Осмајић, Николић (Сутјеска).

ИСКРА: Калинић, Пљешевац, Петровић, Јурчук (Мањик), Ђаковић, Вајагић (Комазец), Малацко, Ђукић (Сталевић), Дамјан Губаш, Сердар, Делић.

СУТЈЕСКА: Гашовић, Николић (Мирослав Бајић), З. Бајић, Дринчић, Никитовић,Јакић, Лопушина (Марко Бајић), Беркловић, Осмајић, Голубовић (Тончић), Андесилић.

Ђ. Шт.

Слога - Обилић 1:2 (0:1)

Екипа Слоге која је неочекивано остала у Суботичкој подручној лиги, на отварању нове сезоне пред домаћом публиком поражена је од спремнијег састава новокнежевачког Обилића.

М. Митровић

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 300. Судија: В. Цветковић (Врбас). Стрелци: Мартиновић у 54. за Слогу, а Спахић у 34. и Ћук у 73. минуту за Обилић. Жути картони: Брдарић, Баук, Чехак (Слога), Спахић, Барјактаровић, Бореновић и Сарапа (Обилић).

СЛОГА: Радић 7, Брдарић 7 (Чехак -), Вишњић7, Танацков 6 (Будовалчев 7), Мартиновић 7, Банов 7, А. Терзин 6, Савић 6, Ган 6, Баук 7, Фараго 6.

ОБИЛИЋ: Чанади 7, Ђурђев, З. Терзин 6, Бореновић 8, Барјактаровић 7, Мијић 8, Ћук 7, Ђукић 7 (Гаврић -), Спахић 7, Сарапа 7 (С. Вуковић -), Дабевски 7.

РЕЗУЛТАТИ

Препород - Србобран 3:3, Обилић (З) - Ђурђин 5:1, Сента - Пролетер (РС) 6:0, Раднички - Његош 2:1, Слога - Обилић (НК) 1:2, Панонија - Пролетер (Њ) 2:0, Искра - Сутјеска 3:0, Напредак - Јадран 1:3.