Потиска лига: Ђалинци намучили Кањижане

Потисје - Граничар 2:1 (0:1)
potisje granicar

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 80. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Мухи у 46. и Балго у 52. за Потисје, а Божин у 33.минуту за Граничар. Жути картони: Фодор (Потисје), Јованов (Граничар).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, Хорват, О. Нађ, Папданчо, Хусак (Чехак), Фодор, Балго, Сакач (Киш), Мухи.

ГРАНИЧАР: Пантелин, З. Поповић (Реџић), Тодоровић (Јованов), Дражић, Сарапа, Лупшић, Божин, Стојков (Бегеши), Јевтић, Б. Поповић, Божанин.

Кањижани су се добро намучили да дођу до победе против гостију из Ђале, коју су први дошли у вођство. У 33.минуту Саша Сарапа је из прекида са 30 метара упутио снажан пројектил према голу, голман Потисја Чаба Бохата је успео да је одбије лопту на коју је натрчао Слободан Божин и затресао мрежу. Два минута касније Јожеф Балго је узвратио шутом са 18 метара, али је сигуран био Дражен Пантелин.

Тек што је почело друго полувреме из прве акцију домаће екипе Чаба Мухи је изједначио. Победу Кањижанима у 52.минуту је донео ветеран Јожеф Балго, који је на центаршут Арпада Сакача са десне стрене, главом послао лопту у небрањени део мреже гостију.

М. Митровић

Јединство (М) - Тромеђа 2:1 (2:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 40. Судија: М. Бојин (Падеј), Стрелци: Шафрању у 3. и Бите у 35. за Јединство, а Ђери у 49. минуту за Тромеђу. Жути картони: Шафрањ (Јединство), Л. Домонкош, Михок Куцора, Крстић и Ђери (Тромеђа). Црвени картон: Поша (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Рекецки, Бајус, Јаблонски (Ј. Нађ), Поша, Бите, Јухас (Б. Атељевић), Варга, Хашко, Симић, Шафрањ, Т. Нађ (Јаковљев).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, А. Домонкош (Фаркаш), К. Домонкош, Л. Домонкош, Михок Куцора (Лакатош), Ђери, Агоштон, Хомоља (Гуљаш), Фехер.

За прву радост у овом првенству Мартоношани су надиграли екипу Тромеђе, али нису успели да јој предају “фењер” јер има бољу гол разлику. Најбољи појединац у екипи домаћих Давид Шафрањ успео је да надмудри одбрану гостију и затресе мрежу Игора крстића већ у 3.минуту, а на 2:0 повисио је у 35.минуту Арпад Бите. Почетком другог дела Виктор Ђери је успео да смањи предност захваљујући и неспретној одбрани голмана Јединства. Домаћа екипа је у 59.минуту остала са играчем мање када је Карољ Поша зарадио другу опомену, али су Мартоношани успели да сачувају резултат и славе прву победу у овој сезони.

М. Мр.

Тиса - Хоргош  4:3 (2:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелци: Ф. Ленђел у 12, Тренка у 44. и Липтаи у 53. и 83. (из једанаестерца) за Тису, а Пуљаи у 64. и 74. и Шомођи у 77.минуту за Хоргош. Жути картони: Тренка (Тиса), Пуљаи (Хоргош).

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Липтаи, Раданов (Игњин), Малетин, Тренка, Г. Ленђел, Буш, Јенеи.

ХОРГОШ: И. Макра, Какаш (Алаџић), Тертели, Вадас, Сабо, Веселинов, Хокса (Н. Макра), Иванчић (Шомођи), Пуљаи, Добо, Коломпар.

За вођство у 12. минуту Андреј Тренка је шутирао, голман Хоргошана Иштван Макра одбија лопту, натрчао је Ференц Ленђел и послао је у мрежу. Код другог гола одбрана Хоргошана лоше је реаговала на шут Атиле Липтаија, па је Тренка лопту лако спровео до циља. За 3:0 Липтаи на ивици шеснаестерца ослобађа се чувара и искоса пројектилом погађа ближи угао.

Код убедљивог вођства Падејци су се опустили и умало да направе вересију. Игор Пуљаи је два пута савладао голмана Балажа Ковача, а резервиста Хунор Шомођи изједначује на 3:3.  У 83.минуту досуђен је пенал за домаће, који је према процени судије скривио голман Хоргошана, а за победу Тисе успешно га реализовао Липтаи.

М. Мр.

АФК - Јединство (СК) 2:2 (1:0)

АДА: Стадион у Рекреационом центру “Адица”, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Бикицки у 9. и Пожар у 68. за АФК, а Ранков у 50. и 70.минуту за Јединство. Жути картони: Петер, Пеко (АФК) и Рице (Јединство). Црвени картон: Вилагош (АФК).

АФК: Балаж, Грданов (Сабо), Вујић, Шевић, Пеко, Вилагош, Пожар, Бикицки, Сираки (Латак), Петер, Сегедински (Степанчев).

ЈЕДИНСТВО: Рице, Илић, Ђерић (Калмар), Брзак, Зивлак, Јованов, Миклуц, Шећеров, Мајер (Ранков), Миланов, Кобрехел.

Занимљиво и жустро надигравање у којем су Ађани били бољи у првом делу и поготком Тамаша Бикицког повели у 9.минуту, али су гости из Српског Крстура преузели игру у другом делу уласком искусног Владимира Ранкова, који доноси изједначење у 50. минуту. За ново вођство АФК-а у 68.минуту побринуо се Рихард Пожар, међутим, два минута касније за изједначење Ранков је још једном савладао голмана Балажа.

М. Мр.

Торњош - Шампион  4:1 (2:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 50. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Рушак у 7, М. Хомоља у 14, Кокрехел у 56. и Чернак у 70. за Торњош, а Слободан Стојичић у 28. минуту за Шампион. Жути картон: Какаш (Торњош).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Норберт Нађ, Секе, Г. Хомоља, Нимрод Нађ, Кокрехел, Каса, Чернак, Карачоњи, М. Хомоља, Рушак.

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Кермеци, Малагурски, Чанади, Мора (Шили), Бабичковић,Слободан Стојичић, Вираг (Крајновић), Биро, Буза (Тот).

Доминирала је екипа Торњоша, која је головима Арона Рушака и Михаља Хомоље брзо дошла до два гола предности, а у 28.минуту шут Слободана Стојичића није најбоље проценио голман Мемедовић па су Оромчани смањили вођство. То је ипак било све што су успели да ураде против спремније екипе Торњоша која је у другом делу сигурну победу заокружила головима Едварда Кохрехела и Роберта Чернака.   М. Мр.

ТОРЊОШ: Троњош - Шампион (Ором) 4:1, АДА: АФК - Јединство (Српски Крстур) 2:2, КАЊИЖА: Потисје - Граничар (Ђала) 2:1, ПАДЕЈ: Тиса - Хоргош 4:3, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Јадран (Санад) 1:1, МОЛ: Бачка - Чока 4:1, МАРТОНОШ: Јединство - Тромеђа (Мајдан) 2:1. Слободан је био Хајдук (Подлокањ).

1. Бачка             17     15     1      1      54:14        46

2. Торњош         16     13     2      1      64:21        41

3. Потисје          17     11     3      3      43:19        36

4. АФК                17     10     3      4      58:25        33

5. Хоргош           17     10     1      6      41:18        31

6. Чока                17     9      2      6      28:26        29

7. Тиса                17     8      2      7      40:31        26

8. Јадран            17     7      4      6      33:34        25