ПОТИСКА ЛИГА: Дерби у Хоргошу без одлуке

Хоргош - Потисје  2:2 (1:1)
с

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Макра у 14. и Тертели у 83. (из једанаестерца) за Хоргош, а Добо у 9. и Тандари у 58. минуту за Потисје. Жути картони: Бате, Ружа, Какаш и Хокса (Хоргош), Апро, Баги, Бохата и Велез (Потисје).

ХОРГОШ: Бенде, Бате (Коломпар), Сабо, Ружа, Д. Бохата, Макра, Хусак (Фехер), Салма, Пуљаи (Берец), Крчмар (Хокса), Тертели (Какаш).

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Г. Домонкош, Г. Бохата, Велез, Фодор, Добо (Балго), Буза, Чањига (О. Нађ), Сечеи, Тандари.

Дерби у Хоргошу, у коме су домаћини дочекали старе ривале из Кањиже, био је изузетно борбен. Кањижани су два пута били у вођству, имали нешто више иницијативе, али су Хоргошани успевали да изједначе. У 9.минуту Габор Бохата је прошао по левој страни и проиграо Рудолфа Добоа који погађа мету. Изједначио је главом, на центаршут из корнера Давид Макра, а у 58.минуту за ново вођство Кањижана, Игор Фодор је са десне стране проиграо Жолта Тандарија који је изванредним волеј ударцем неодбрањиво затресао мрежу Виктора Бендеа. У 83.минуту у гужви пред голом гостију Криштоф Апро је начинио прекршај над Габријелом Коломпаром, а за изједначење сигуран реализатор најстроже казне био је Кристијан Тертели.

Јединство (М) - Јадран  1:2 (1:1)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Ајтаи у 25. (из једанаестерца) за Јединство, а Павлов у 44. и Јухас у 60.минуту за Јадран. Жути картони: Симић (Јединство), Јухас и М. Поповић (Јадран). Црвени картони: Бајус (Јединство), Павлов и З. Поповић (Јадран)

ЈЕДИНСТВО: Макра, Атељевић, Раду (Садуши), Лакатош, Д. Јухас, Нађ, Симић, Бајус, Шафрањ, Ајтаи, Прекпалај.

ЈАДРАН: Јосиповић, Олушки, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Д. Јованов, Бебек, Р. Јухас (М. Поповић), Д. Ђурђев (Станић), Павлов, Кнежевић, З. Поповић.

У равноправној игри домаћин је повео средином првог полувремена из оправдано досуђеног пенала који је реализовао Златоје Ајтаи. Гости из  Санада су срећно изједначили из једног одбитка.

У другом делу у јеку пуне офанзиве домаће екипе , гости из контре преко Роберта Јухаса  у 60.минуту постижу гол одлуке. Домаћини су до краја пропустили две стопостотне шансе. Судија Ивица Малетин ие оправдано показао три црвена картона.

Граничар - Јединство (СК) 0:3 (0:2)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Сарапа у 34. и 81. и Ранков у 44.минуту. Жути картони: Маленић (Граничар) и Р. Дабевски (Јединство).

ГРАНИЧАР: Зрим, Бегеши, Уверић, Цвејић, Поповић, Перишић, Сарапа, Беланчић, Огњеновић, Маленић, Иванов.

ЈЕДИНСТВО: Панић, Илић (К. Коблехер), Брзак, В. Коблехер, Т. Дабевски, П.  Калмар, Ранков (П. Божанин), Угри, Мајер (Л. Калмар), Р. Дабевски (А. Божанин), Сарапа (Огњеновић).

У комшијском дербију квалитетнија екипа из Српског Крстура надиграла је Ђалинце и учврстила позицију на врху табеле.

Искусни Станислав Сарапа два пута је затресао мрежу Александра Зрима, а асистирао је и код поготка који је постигао Владимир Ранков.

Славија - Тромеђа 3:2 (0:1)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: С. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Марки 67. и 69. и Цвејић у 85. за Славију, а Лакатош у 44. и Хаталак у 76.минуту за Тромеђу. Жути картони: Хусак (Славија), Бенедек и Лакатоп (Тромеђа). Црвени картон: Михок Куцора (Тромеђа).

СЛАВИЈА: Мађар, Ремете, Марки, Мичевић, Божин (Цвејић), Трбовић (Пантелин), Хусак, Н. Малуцков (Агоштон), Миланов, Славковић, С. Малуцков.

ТРОМЕЂА: Бицок, Мадарас, Хорват, К. Домонкош, Фаркаш (Михок Куцора), Хаталак, Марта, Л. Домонкош, Бенедек, Лакатош, Мухи.

Узбудљиво и неизвесно било је надигравање комшија из Банатског Аранђелова и Мајдана. Гости су изненадили вођством, голом који је пред сам крај првог полувремена постигао Данијел Лакатош. Резултатски преокрет уследио је у 67. и 69.минуту када је Марко Марки два пута савладао Акоша Бицока, да би у 76.минуту голом Доминика Хаталака уследило изједначење, а у финишу утакмице резервиста Душан Цвејић обезбедио је победу домаћина.

Чока - Шампион 5:0 (2:0)

ЧОКА: Стадион Чоке. Гледалаца 30. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Давидов у 4, 45, 52. и 66. (из једанаестерца) и Барбат у 80. минуту. Жути картони: Слободан Стојичић и Лобозар (Шампион).

ЧОКА: Милитаров, Брдарић, Страјин, Костић, Крсмановић, Попов (Шаш), Барбат, Давидов, Мендергиш, Антанасовић, Ћинкул (Доброка).

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар, Чанади (Шили), Слободан Стојичић, Вираг (Малагурски), Јурић, Биро, Мора.

Чокани су приказали бољу игру од гостију из Орома, при чему је Александар Давидов чак четири пута затресао мрежу Золтана Видаковић Хаднађа, а убедљивој победи поготком је допринео Савица Барбат.

Приредио: М. Митровић

ЂАЛА: Граничар - Јединство (Српски Крстур) 0:3, ХОРГОШ: Хоргош - Потисје (Кањижа) 2:2, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО. Славија - Тромеђа (Мајдан) 3:2, ЧОКА: Чока - Шампион (Ором) 5:0, МАРТОНОШ: Јединство - Јадран (Санад) 1:2. ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Тиса (Падеј) одложено.

1. Једин (СК)     11     10     1      0          53:4      31

2. Потисје 11     9      2      0                  39:7     29

3. Хоргош  11     7      3      1                  28:12    24

4. Тиса      10     7      1      2                  27:11    22

5. Јадран   11     6      1      4                  35:21    19

6. Чока     11     5      1      5                  27:34    16

7. Хајдук   10     4      1      5                  22:23    13

8. Славија 11     2      3      6                   5:30    9