Потиска лига: Крстурци матирали Молце

Бачка - Јединство 0:1 (0:0)
jedinstvo

МОЛ: Игралиште Бачке, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Б. Живков у 80. минуту. Жути картони: Врбашки, Ференц, Славбко Моровић, Радонић (Бачка), Миклуц, Торњански и М. Живков (Јединство).

БАЧКА: Ђукић, Цифрић (Пеко), Кубурић, Купрешанин, Влајковић, Врбашки, П. Крижан (Сиђи), Анђелковић, Слакво Моровић, Радонић, Стефан Моровић.

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Калмар, Торњански (Јованов), М. Живков, Брзак, Мичевић, Миклуц, Кобрехел (Ранков), Мајер (Ђерић), Попов, Б. Живков.

Велико изненађење на гостовању у Молу, приредио је састав Јединства, освојивши три бода. У борбеној утакмици домаћини су више нападали, стварали шансе и добро се испромашивали.

Молци код резултата 0:0 чак нису успели да дођу до вођства из пенала, који је оправднао досудио судија Дејан Попов, због прекршаја у казненом простору. Ударац са беле тачке Петера Крижана одбранио је голман гостију Никола Стијовић. Крстурци су у финишу утакмице успели да матирају одбрану домаћина.  После контранапада Бранислав Живков је  у 80. минуту сам избио пред противнички гол и лоб ударцем савладао голмана Марка М. Ђукића.

М. Митровић

Потисје - Хоргош  0:0

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 200. Судија: С. Јурић (Сента). Жути картони: Угри, Тандари, Апро (Потисје), Коломпар и Тертели (Хоргош).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Г. Бохата, Хусак, Фодор, Балго, Угри (О. Нађ), Тандари, Апро, Мухи.

ХОРГОШ: Бенде, Бате, Сабо, Фехер, Е. Бохата, Веселинов, Коломпар (Салма), Тертели, Пуљаи (Хокса), Макра (Добо), Божанин. М. Мр.

Шампион - АФК 0:3 (0:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Пеко у 34 (из једанаестерца), Петер у 50. и Латак у 58.минуту. Жути картони: Крајновић, Вираг (Шампион), Лалић и Киш (АФК).

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Крајновић, Жамбоки (Ердељи), Слободан Стојичић, Мора, Велез, Малагурски, Влаховић (Јо), Вираг, Биро.

АФК: Балаж, Пожар, Месарош (Шевић), Вујић, Лалић, Баштованов, Пеко, Митровић (Степанчев), Латак, Петер, Киш (Сегедински).

Ађани су повели у 34.минуту из пенала, који је досуђен пошто је Саша Стојичић играо руком у казненом простору, а сигуран реализатор био је Чонгор Пеко. Предност је у 50. минуту удвостручио Адам Петер, уз асистенцију Адама Латака, који је за коначан резултат осам минута касније одбијену лопту послао под пречку. Одлично је бранио Дарио Чоти спречивши убедљивији пораз, а за домаћу екипу једину прилику имао је из прекида Иван Малагурски, међутим, његов пројектил одбранио је голман гостију Адријан Балаж.

М. Мр.

Хајдук - Тиса  1:1 (1:1)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: П. Поповић (Кикинда). Стрелци: Бањац у 28. за Хајдук, а Јенеи у 15.минуту за Тису. Жути картон: Бркљач (Хајдук).

ХАЈДУК: Панић, Жишков, Бркљач, А. Хорват, Д. Радаковић, Р. Радаковић, Бањац (Димитријевић), Ерић, Ћирић (Оњин), Трбовић, Хајдер.

ТИСА: Ковач, Тот, Шили, Липтаи, Мојсин, Малетин, Јенеи, Г. Ленђел (Јојић), Кочиш, Фодор, Раданов (Атељевић).

Гости из Падеја повели су после кнтре у 15.минуту, а  мрежу Слободана Панића затресао је Норберт Јенеи. Домаћи су изједначили после корнера. Највиши у скоку био је Немања Бањац и погодио циљ. Хајдук је у другом делу имао  иницијативу и још прилика, али се Тиса успешно одбранила и освојила бод.

М. Мр.

Славија - Чока 6:0 (4:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Слације, гледалаца 50. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Кијац у 30. и 50, Војнић Хајдук у 31. и 45, Славковић у 40. и Бајић у 48. минуту. Жути картони: Хусак и Елезовић (Славија).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Кијац, Пантелин (Кесег), Елезовић, Хусак, Војнић Хајдук (С. Арсенов), Славковић, Перишић (Бајић), Малуцков, Јовичин.

ЧОКА: Милитаров, Шустран, Малбаша, Костић, Ружа, Попов, Мелик, Комнуљић, Антанасовић, Чернак.

Домаћини из Банатског Аранђелова су против некомплетне екипе Чоке која је дошла са свега 10 играча, имали лак задатак. Додатно екипа Славије је била мотивисана игром у новој опреми којом ју је обукла фирма ДТД “Рибарство”, па су трећом победом избили на на врх табеле.

М. Мр.

ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Тиса (Падеј) 1:1, МАЈДАН: Тромеђа  - Торњош  1:5, ОРОМ: Шампион - АФК (Ада) 0:3, КАЊИЖА: Потисје - Хоргош  0:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Чока  6:0, МОЛ: Бачка - Јединство (Српски крстур) 0:1, ЂАЛА: Граничар - Јадран (Санад) 0:4.

1. Славија             3      3      0      0      15:1  9

2. Хоргош              3      2      1      0      13:0  7

3. Потисје             3      2      1      0      10:2  7

4. Бачка                3      2      0      1      16:5  6

5. Торњош            2      2      0      0      5:1    6

6. АФК                  2      2      0      0      6:1    6

7. Тиса                 2      1      1      0      6:1    4

8. Јадран             3      1      0      2      7:12  3