Потиска лига: Лидер бољи за нијансу

​​​​​​​Бачка - Хоргош 2:1 (1:0)
fudbalska lopta

МОЛ: Игралиште Бачке, гледалаца 100. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Мирицки у 40. и Моровић у 65. за Бачку, а Какаш у 57. минуту за Хоргош. Жути картони: Донго, Кубурић, П. Крижан (Бачка), Н. Макра (Хоргош). Црвени картон: Г. Бохата (Хоргош).

БАЧКА: Ђукић, Донго (Јеремић), Кубурић, П. Крижан, М. Крижан, Ференц (Стефановић), Куртешанин, Мирицки, Моровић, Радонић (Врбашки), Сиђи.

ХОРГОШ: Бенде, Какаш, Г. Бохата, Радич, Е. Бохата (Шомођи), Веселинов, Н. Макра, Бате, Буза, Добо, Коломпар.

У дербију на отварању пролећне сезоне, лидер је на свом терену за нијансу био бољи од гостију из Хоргоша, али приказана игра обе екипе била је испод очекивања љубитеља фудбала. Могло би се рећи да су свим головима кумовали голмани обе екипе.

За вођство Бачке Илија Мирицки је у 40. минуту убачену лопту из прекида из гужве послао у мрежу Виктора Бендеа. Хоргошани су у 57. минуту успели да изједначе, на набачену лопту најбоље је реаговао Золтан Какаш чији ударац главом није успео да заустави голман Марко М. Ђукић. Победу Молцима у 65. минуту обезбедио је Славко Моровић.

Хоргошани су у у 67. минуту остали са играчем мање, када је судија Невен Зекоња оправдано пут у свлачионицу показао Габору Бохати, због ударања противничког играча без лопте.

М. Митровић

Потисје - Шампион 3:0 (3:0)

КАЊИЖА: Игралиште Потисја, гледалаца 80. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Папданчо у 6, Балго у 31. и Апро у 35. минуту. Жути картон: Саша Стојичић (Шампион).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, Нађ, Папданчо (Хорват) Хусак, Фодор, Балго, Сакач (Угри), Барјактаровић, Апро (Мухи).

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Крајновић (Буза), Кермеци, Милуновић (Чанади), Слободан Стојичић, Бабичковић, Малагурски, Ердељи, Вираг, Биро.

Кањижани су победу обезбедили у првом делу, а сва три гола пала сун а сличан начин после акција по десној страни. Већ у 6.минуту Игор Папданчо је матирао одбрану Оромчана на центаршут Левенте Апроа. Предност је удвостручио у 31.минуту Јожеф Балго, а четири мнута касније Иштван Хусак је проиграо Апроа који је поставио коначан резултат.

М. Мр.

Тиса - АФК  1:4 (1:2)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Бобојчев у 29. за Тису, а Вилагош у 23. и 90, Сираки у 45. и Сегедински у 57.минуту за АФК. Жути картон: Пеко (АФК).

ТИСА: Радић, Зомбори, Симић, Шили, Мојсин (Јенеи), Липтаи, Раданов (Балаж), Малетин, Буш, Фодор, Игњин (Бобојчев).

АФК: Балаж, Јованов, Вујић, Шевић, Киш, Петер, Бикицки (Анитич), Вилагош, Сираки (Сегедински), Пеко, Пожар (Сабо).

Ађани су имали успешно гостовање у Падеју, где су надиграли екипу Тисе. Жолт Вилагош је у 23. минуту довео АФК у вођство, а Арнолд Бобојчев већ три минута након што је заменио Александра Игњина је изједначио на 1:1. Пред одлазак на одмор Миклош Сираки је за поновно вођство гостију затресао мрежу Лазара Радића, а у другом делу са још два гола победу су потврдили Стефан Сегедински и Жолт Вилагош.

М. Мр.

Тромеђа - Чока 0:1 (0:0)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелац: Мићин у 85.минуту.

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош (А. Пап), Л. Домонкош, Ђемант (Т. Пап), Гуљаш (Бичкеи), Агоштон, Хомоља, Фехер.

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Костић (Јовановић), Попов, Чавић, Конзулић, Голић, Мићин, Јолић, Петер, Ћинкул.

Домаћа екипа је пропустила прилику да дође у вођство из пенала који је досуђен у 71. минуту, али је шут Михаља Хомоље с беле тачке одбранио голман Чокана Марко Милитаров. Гости из Чоке су минималну победу обезбедили у 85. минуту поготком Милана Мићина.

М. Мр.

Славија - Граничар 2:0

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелац: Огњеновић у 34. и 80. минуту.

СЛАВИЈА: Арсенов, Ремете, Перишић, Огњеновић, Пантелин, Миланов (Илијин), Агоштон, Малуцков (Димовић), Ерић (Јовичин), Елезовић, Ј. Хусак.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, З. Поповић, Иванов, Дражић, Јованов, Лупшић, Бајић, Стојков. Јефтић, Б. Поповић, Божанин.

Спремнија екипа Славије је до победе дошла са два поготка Предрага Огњеновића. По левој страни је у 34. минуту прошао најагилни у екипи домаћих Иштва Ремете, а на набачену лопту на другој страни натрчао Огњеновић и главом послао лопту у мрежу Дулета Тодоровића. На асистенцију Ђерђа Агоштона, за коначан резултат Огњеновић је у 80.минуту морао више да се помучи, јер је његов први шут Тодоровић одбранио, па је одбијену лопту послао у мрежу.

М. Мр.

СРПСКИ КРСТУР: Јединство  - Хајдук (Подлокањ) 2:2, КАЊИЖА: Потисје - Шампион (Ором) 3:0, ПАДЕЈ: Тиса - АФК (Ада) 1:4, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Граничар (Ђала) 2:0, МОЛ: Бачка - Хоргош  2:1, МАРТОНОШ: Јединство - Јадран (Санад) 5:0, МАЈДАН: Тромеђа - Чока 0:1. Слободан је био Торњош.

1. Бачка               15     14     0      1      47:11        42

2. Торњош           14     11     2      1      51:20        35

3. АФК                 15     10     2      3      55:21        32

4. Хоргош            15     10     1      4      37:12        31

5. Потисје           15     9      3      3      39:17        30

6. Чока                15     8      2      5      23:20        26

7. Тиса                15     7      2      6      35:25        23

8. Јадран            15     7      2      6      30:31        23