Потиска лига: Лидер посустао у Кањижи

​​​​​​​Потисје - Бачка  3:2 (2:2)
potisje

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Мухи у 19. (из једанаестерца), Угри у 32. и Барјактаровић у 90. за Потисје, а Сиђи у 17. и 43. минуту за Бачку. Жути картони: Баша (Потисје), П. Крижан, Радонић, Моровић и Парабуцки (Бачка).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Папданчо, Хусак, Фодор, Балго, Угри (Киш), Мухи, Хорват, Барјактаровић, О. Нађ.

БАЧКА: Ђукић, Донго, Кубурић, Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан, Стефановић (Парабуцки), Моровић, Радонић, Сиђи.

Лидер из Мола је у дербију кола посустао у Кањижи. Додуше, голом Чабе Сиђија на асистенцију Славка Моровића Молци су повели у 17. минуту, али два минута касније пенал је скривио Жарко Кубурић оборивши Јожефа Балгоа, па је најстрожу казну у изједначење претворио Чаба Мухи.

Чаба Угри је изблиза главом затресоа мрежу Бачке у 32. минуту, а из контранапада Сиђи је за изједначење био незадржив по десној страни. Кањижани су после предаха преузели иницијативу и ређали прилике, пред голом гостију којима је понестало снаге. Хусак је у 67. минуту издалека једним лоб ударцем погодио пречку, а на одбијену лопту са пет метара преко гола је шутирао Атила Баша.

У последњем минуту после корнера радост Кањижанима донео је Немања Барјактаревић, скочивши у налету између противничких играча и главом лопту послао под пречку.

М. Митровић

АФК - Хоргош  2:2 (2:1)

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Вилагош у 40. и Сираки у 45. за АФК, а Буза у 7. и Добо у 65. минуту за Хоргош. Жути картони: Бикицки, Киш, Вујић (АФК), Г. Бохата, Буза, Е. Бохата и Хокса (Хоргош).

АФК: Балаж, Пожар, Вујић, Шевић, Киш, Вилагош, Бикицки, Пеко, Латак, Петер, Сираки.

ХОРГОШ: И. Макра, Г. Бохата, Тертели, Хокса (Какаш), Е. Бохата, Веселинов, Н. Макра (Бате), Буза, Пуљаи (Алаџић), Добо, Коломпар.

Хоргошани су боље започели меч и већ у 7. минуту Атила Буза је на додавање Рудолфа Добоа утрчао у казнени простор и поред голмана Адријана Балажа погодио циљ. Гости су имали још три шансе које нису искористили, а онда је у финишу првог дела дошло до преокрета. У 40.минуту набачену лопту из прекида са стране, главом је Жолт Вилагош претворио у изједначење, а у 45. минуту Миклош Сираки доводи Ађане у вођство.

И друго полувреме Хоргош је почео боље. Жолт Хокса је у 54. минуту после корнера шутирао право у голмана домаћих, а у 65. минуту Рудолф Добо је направио слалом кроз противничку одбрану и пласирао поред голмана Балажа у мрежу.

М. Мр.

Тиса - Славија  4:1 (1:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: Зекоња (Кикинда). Стрелци; Бобојчев у 10. и 61, Малетин у 65. и Игњин у 76. за Тису, а Елезовић у 42.минуту за Славију.

ТИСА: Ковач, Шили, Ф. Ленђел, Г. Ленђел, Зомбори (Јенеи), Малетин, Липтаи, Раданов, Буш, Фодор, Бобојчев (Игњин).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Гурјин, Пиришић, Огњеновић, Домовић (С. Арсенов), Миланов, Агоштон, Славковић, Малуцков, Елезовић, Хусак.

Изједначено је било надигравање у првом полувремену, у коме су Падејци повели поготком Арнолда Бобојчева у 10. минуту, а гости из Банатског Аранђелова предност домаћина су анулирали три минута пред долазак на одмор преко Мирка Елезовића. У другом делу темпо је диктирала домаћа екипа. Бобојчеве је за ново вођство још једном успео да надмудри одбрану, а да победа буде убедљивија постарали су се Миленко Малетин и Александар Игњин.

М. Мр.

Шампион - Јадран 5:4 (3:2)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Малагурски у 7. (из једанаестерца) и 37, Мора у 25. (из једанаестерца), Писарић у 75. и Биро у 86. за Шампион, а Д. Ђурђев у 17, Ст. Олушки у 29, Стојановић у 65. И Бебек у 82. минуту за Јадран. Жути Картон: Сл. Стојичић (Шампион).

ШАМПИОН: Чоти, Са. Стојичић, Буза, Чанади, Милуновић, Сл. Стојичић, Мора (Вираг), Мијатов (Шили), Писарић, Малагурски, Биро (Тот).

ЈАДРАН: Мађар, Зубрецки, Ст. Олушки, Бебек, С. Ђурђев, Поповић (Миланов), Ж. Кесег, Станић, Јухас, Д. Ђурђев, Стојановић.

М. Мр.

Торњош - Тромеђа 10:1 (4:1)

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 30. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Карачоњи у 6. и 59, Касаш у 24. и 85, Ковач у 66. и 74, Ми. Хомоља у 27, Тот у 33, Рушак у 78. и Кокрехел у 89. за Торњош, а Лакатош у 3.минуту за Тромеђу.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Но. Нађ (Мартин Хомоља), Тот Хоргоши, Ни. Нађ, Тот, Чернак (Кокрехел), Карачоњи, Рушак, Ми. Хомоља (Ковач), Касаш.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Т. Пап (Ваш), Хорват, Фаркаш, Л. Домонкош, Михок Куцора (Хомоља), Ђери, Бичкеи, Лакатош, Ђемант.      М. Мр.

Хајдук - Чока  0:4 (0:2)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелци: Голић у 5, Ћинкул у 23. и 56. и Драгољевић у 62. минуту. Жути картони: Ћинкул, Попов и Јовановић (Чока).

ХАЈДУК: Лабус, Хајдер, Бодрожа, Марта (Бјелица), Ранков, Радаковић, Јованић (Петровић), Оњин, М. Хорват, Корделић, Жишков.

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић (Јовановић), Живанов, Ћинкул, Голић, Попов (Костић), Мићин, Драгољевић, Концулић (Шустран), Петер, Терзин.

М. Мр.

АДА: АФК - Хоргош  2:2, ОРОМ: Шампион - Јадран (Санад) 5:4, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Чока 0:4, ТОРЊОШ: Торњош - Тромеђа (Мајдан) 10:1, СРПСКИ КРСТУР: ЈЕДИНСТВО - Јединство (Мартонош) 4:1, КАЊИЖА: Потисје - Бачка (Мол) 3:2, ПАДЕЈ: Тиса - Славија (Банатско Аранђелово) 4:1. Слободан је био Граничар (Ђала).

1. Бачка            22     19     1      2      75:20        58

2. Торњош        22     17     2      3      90:29        53

3. Потисје         23     16     3      4      64:24        51

4. АФК               22     14     4      4      72:29        46

5. Хоргош          23     14     2      7      56:21        44

6. Тиса               23     12     3      8      62:40        39

7. Чока               23     12     3      8      39:35        39

8. Јадран            22     9      4      10     50:57        31