Потиска лига: Лидер протутњао севером Баната

​​​​​​​Славија - Бачка  0:4 (0:1)
potisje

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда). Стрелци: Чаба Сиђи у 5. и 73, Стефановић у 75. и Петер Крижан у 80. минуту (из једанаестерца). Жути картони: Огњеновић, Хусак (Славија) и Стефановић (Бачка).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Перишић, Огњеновић (Димовић), Малуцков, Миланов, Агоштон, Славковић, Ерић (Цвијић), Елезовић, Хусак (Ст. Јовичин).

БАЧКА: Ђукић, Цифрић (Парабуцки), Кубурић, Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан (Сувачаров), Стефановић, Моровић, Радонић (Црнојловић), Сиђи.

Лидер из Мола оправдао је улогу фаворита и протутњао севером Баната. Чаба Сиђи је већ у 5. минуту успео да надмудри одбрану Славије и савлада голмана Јована Арсенова. Домаћини су се добро држали, све док у 73. минуту Сиђи није постигао и други гол, а два минута касније на 3:0 повисио је Бранислав Стефановић, а Петер Крижан из пенала поставља коначан резултат.

М. Митровић

Потисје - Тромеђа  7:0 (2:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 80. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Барјактаровић у 36. и 62, Балго у 38. и 89, О. Нађ у 47, Киш у 63. и Хусак у 67. минуту. Жути картон: К. Домонкош (Тромеђа).

ПОТИСЈЕ: Тутуновић, Домонкош, Хорват, О. Нађ, Хусак, Фодор, Киш (К. Нађ), Балго, Угри (Чехак), Мухи, Барјактаровић.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Т. Пап (Ђемант), Л. Домонкош (А. Пап), Тарацки, Агоштон, Гуљаш (Бичкеи), Лакатош, Фехер.

Борбена екипа Тромеђе, док је имала снаге пружала је солидан отпор Кањижанима. Да није било неколико сјајних одбрана Бицока, победа Кањижана би била још убедљивија.

М. Мр.

Шампион - Граничар 1:1 (0:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 100. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Чанади у 68. за Шампион, а Бајић у 13.минуту за Граничар. Жути катрони: Саша Стојичић (Шампион), Лупшић и Бајић (Граничар).

ШАМПИОН: Тертели, Саша Стојичић, Чоти, Кермеци (Мијатов), Чанади, Милуновић, Слободан Стојичић, Крајновић (Малагурски), Шили (Мора), Вираг, Биро.

ГРАНИЧАР: Пантелин, Тодоровић, Уверић, Б. Поповић, Сарапа, Лупшић, Бајић, Стојков, Јевтић, Божин, Божанин.

Ђалинци су повели у 13. минуту, када је лопту набачену из корнера изблиза главом у мрежу послао Никола Бајић. Домаћини су потом консолидовали редове, имали иницијативу и ређали шансе, али је искусног голмана Дражена Пантелина, који је био најбољи појединац на утакмици у 68. минуту, на одбијену лопту успео да савлада ветеран Иштван Чанади.

М. Мр.

Тиса - Јединство (М) 3:0 (прекинуто у 21. минуту)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: П. Поповић (Кикинда). Стрелци: Буш у 6, Мојсин у 12. и Јенеи у 15. минуту.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Бобојчев, Шили, Мојсин, Раданов, Малетин, Јенеи, Г. Ленђел, Буш, Фодор.

ЈЕДИНСТВО: Рекецки, Прењес, Б. Атељевић, Нађ, Јаковљев, Микша, Телек.

Тек што су домаћини почели да пуне мрежу бројчано ослабљене екипе гостију из Мартоноша, која је у Падеј допутовала са само седморицом играча, утакмица је прекинута у 21. минуту. Повредио се Јожеф Нађ, па је Јединство остало са свега шест играча, што је недовољно да се утакмица настави, тако да је судија Предраг Поповић морао да одсвира крај.

М. Мр.

Торњош - Јадран 5:1 (2:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Рушак у 38. и 67, Тот Хоргоши у 44, Кокрехел у 70. и М. Хомоља у 85. за Торњош, а Д. Ђурђев у 73.минуту за Јадран. Жути картон: С. Олушки (Јадран).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Барна, Секе (Ковач), Тот Хоргоши, Нимрод Нађ, Кокрехел, Чернак (Деак), Карачоњи, Касаш (Г. Хомоља), М. Хомоља, Рушак.

ЈАДРАН: Јосиповић, Зубрецки, С. Олушки, Бебек, С. Ђурђев, Михаљев, Кнежевић, Станић, Јухас, Д. Ђурђев, Стојановић (Владисављев).

Квалитетнија и спремнија екипа Торњоша забележила је убедљиву победу против гостију из Санада, чија одбрана је одолевала до 38. минута, када је Арон Рушак савладао Јосиповића.

М. Мр.

Јединство (СК) - Чока  2:3 (1:2)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Попов у 28. и Миклуц у 65. за Јединство, а Чавић у 21, Булајић у 26. и Голић у 89. минуту за Чоку. Жути картони:  Шећеров (Јединство), Булајић, Мелик и Васин (Чока).

ЈЕДИНСТВО: Содић, Ђерић, Мајер, Брзак, Зивлак, Живков (Јованов), Кришанов, Шећеров, Миклуц, Попов , Миланов.

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран (Костић), Живанов, Ћинкул (Јовановић), Голић, Попов, Мићин, Мелик, Петер (Васин), Булајић.

Головима Дамира Чавића и Марка Булајића средином првог полувремена Чокани су стекли предност од два гола, што су Крстурци успели да сустигну погоцима Слободана Попова и Марка Миклуца, али нису успели да реализују више шанси, па и пенал. Голу одлуке за победу Чоке, у 89. минуту, кумовала је грешка домаћих играча на средини терена, па је уследио контранапад који је ефектно завршио Дејан Голић.

М. Мр.

ОРОМ: Шампион - Граничар (Ђала) 1:1, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Хоргош 0:6, ТОРЊОШ: Торњош - Јадран (Санад) 5:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Чока 2:3, КАЊИЖА: Потисје - Тромеђа (Мајдан) 7:0, ПАДЕЈ: Тиса - Јединство (Мартонош) 3:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Бачка (Мол) 0:4. Слободан је био АФК (Ада).

1. Бачка               20     18     1      1      70:16        55

2. Торњош           20     15     2      3      76:27        47

3. Потисје            21     14     3      4      55:21        45

4. АФК                 20     13     3      4      68:27        42

5. Хоргош            21     13     1      7      51:19        40

6. Тиса                 21     11     3      7      57:36        36

7. Чока                 21     11     3      7      34:31        36

8. Јадран             21     8      4      9      40:50        28