Потиска лига: Невероватан преокрет у Санаду

Узбудљива и занимљива утакмица са невероватанним преокретом.
М. Митровић/ Екипа Јадрана из Санада

Јадран - Хоргош 4:3 (1:3)

САНАД: Игралиште Јадрана. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Татић у 30, Јухас у 54, С. Ђурђев у 61. и Н. Кесег у 73. за Јадран, а Хокса у 3. и 8. и Коломпар у 18.минуту за Хоргош. Жути картони: Будовалчев, Бебек, Н. Кесег, Ч. Стојановић (Јадран), Пуљаи И Хокса (Хоргош). Црвени картон: Косо (Хоргош).

ЈАДРАН: Јосиповић, М. Стојановић (Н. Кесег), Ж. Кесег, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Будовалчев, Бебек (Станић), Вишњић (Олушки), Јухас (Владисављев), Д. Ђурђев, Татић.

ХОРГОШ: Макра, Деак, Хокса (Лобозар), Тертели, Бенде, Веселинов, Косо, Земко, Пуљаи, Салма, Коломпар.

Гости из Хоргоша су са два гола Жолта Хоксе и једним Габрилаја Коломпара већ у 18.минуту имали три гола предности, али су тада стали. Марко Татић је у 30.минуту смањио вођство гостију, а у у 42.минуту пех за екипу Хоргоша, када је Патрик Хокса у судару са голманом Јадрана зарадио црвени картон. Са играчем мање и само једном резервом на клупи Хоргшани нису имали могућност да у другом делу освеже екипу, па су домаћини головима Роберта Јухаса, Срђана Ђурђева и Немање Кесега дошли до победе.

Славија - Тиса 4:0 (0:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелац: Војнић Хајдук у 55, 57, 75. и 89.минуту. Жути картони: Ј. Хусак (Славија), Шипош и Шили (Тиса).

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер (Н. Малуцков), Кијац, Марки, Агоштон, Ј. Хусак, И. Хусак, Војнић Хајдук, Јефтић (Ерић), Перишић (Јовичин), С. Малуцков.

ТИСА: Ковач, Јакшић, Шили, Мојсин, Шипош (Дујмовић), Ленђел, Зомбори, Апро (Ненадов), Фодор, Раданов, Тот (Буш).

Доминирала је екипа Славије, али су гости из Падеја у првом делу успели да сачувају мрежу. После одмора дошла је до изражаја боља спремност домаћина, али и изванредне реализаторске способности Данијела Војнић Хајдука, који је чак четири пута затресао мрежу Тамаша Ковача. При томе сва четири поготка била су плод ефектних акција у коме је Војнић Хајдуку асистирао Марко Марки.

Потисје - Шампион  5:1 (2:1)

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Судија. И. Ковач (Кањижа). Стрелци: Мачаи у 15, 54. и 80. (из једанаестерца), Тандари у 25. и О. Нађ. у 88. за Потисје, а Кермеци у 16. минуту за Шампион. Жути картони: Г. Бохата (Потисје), Жамбоки и Малагурски (Шампион).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Г. Бохата (К. Нађ), Мачаи, Фодор, Салма, Балго, Угри, О. Нађ, Тандари, Апро (Домонкош).

ШАМПИОН: Сокола, Дробњак, Вираг, Саша Стојичић, Жамбоки (Бабичковић), Мора Слободан Стојичић, Велез, Малагурски, Биро (Кадар), Кермеци (Ковач).

Кањижани су дошли у вођство у 15.минуту поготком Давида Мачаија, међутим, већ у наредном нападу из контре одбрану домаћина за изједначење је надмудрио Данијел Кермеци. За ново вођство домаћина побринуо се Жолт Тандари, пројектилом са 16 метара, а у 38.минуту Иван Малагурски је имао добар покушај из прекида, али је Чаба Бохата сигурно одбранио. Мачаи је повисио на 3:1 главом на центаршут из прекида, а био је прецизан извођач пенала, досуђен када је у казненом простору оборен Оливер Нађ, који је у финишу утакмице потврдио победу Потисја.

Хајдук - Јединство 0:6 (0:2)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Фараго у 13, 35. и 64, Зивлак у 55, Илић у 57. и Ранков у 71.минуту. Жути картони: Р. Дабевски и Илић (Јединство).

ХАЈДУК: Жишков, Бошњак (Њежић), Шокловачки, Стојков, Ранков (Оњин), Крушић (Остојић), Лакатош (Милан Хајдер), Бодрожа, Шлејхер, Трбовић (Хорват), Елезовић.

ЈЕДИНСТВО: Пантелин, Илић (Јованов), Калмар (Беланчић), М. Живков, Зивлак, Брзак, Р. Дабевски (Миклуц), Б. Живков, Миланов (Бајић), Т. Дабевски, Фараго (Ранков).

Претенденти на прво место из Српског Крстура остварили су убедљиву победу у Подлокању. Нарочито распложен био је троструки стрелац Бојан Фараго, лепе голове постигли су главом Бранислав Зивлак и волеј ударцем Жарко Илић, а придружио им се још прецизним поготком из слободног ударца тренер и првотимац Влада Ранков.

Граничар - Тромеђа 5:2 (3:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Б. Попов у 10, Маленић у 20. и 60, Игњатов у 32. и Ђерић у 61. за Граничар, а Хомоља у 70. и Лакатош у 71.минуту за Тромеђу. Жути картони: Ђерић (Граничар) и К. Домонкош (Тромеђа).

ГРАНИЧАР: Мађар, З. Поповић, Уверић (Петковић), Дражић, Коблехер, Игњатов, Слађан Иванов (Марјановић), Д. Поповић, Димовић (Ђерић), Маленић, Саша Иванов.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Ваш, Михок Куцора, Т. Пап, Бала, Лакатош, Хомоља, Немет.

Ђалинци су се разиграли против “фењераша” на табели, па су у првом делу три пута затресли мрежу голмана Тромеђе Акоша Бицока. У тиму Граничара најзапаженији био је двоструки стрелац Драган Маленић. Када је резултат већ био 5:0 за домаћу екипу, својих два минута имали су и гости из Мајдана па су у 70. и 71. минуту пораз ублажили Михаљ Хомоља и Данијел Лакатош.

Припремио: М. Митровић

Резултати:

ЂАЛА: Граничар - Тромеђа  (Мајдан) 5:2, ЧОКА: Чока - Бачка (Мол) 0:3, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Тиса (Падеј) 4:0, КАЊИЖА: Потисје - Шампион (Ором) 5:1, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Јединство (Српски Крстур) 0:6, САНАД: Јадран - Хоргош 4:3 (1:3).