Премијер лига: Победа Тотенхема, пораз Челсија

У 19. колу Премијер лиге фудбалери Тотенхема победили су Брајтон са 2:1 (0:1).
Фонет/АП/Тотенхем-Брајтон

Тотенхем је победио после преокрета, пошто је Брајтон водио од 37. минута голом Адама Вебстера. Прекид је изведен са десне стране а Вебстер је био највиши у скоку и главом је погодио мрежу.

Победу Тотенхему донели су Хари Кејн у 53. минуту шутем из другог пута са леве стране и Деле Али у 72. минуту прелепим лобом искоса са десне стране.

Тотенхем је пети на табели са 29 бодова. Брајтон има 20 и заузима 13. место у енглеском првенству.

Челси је поражен на свом Стамфорд Бриџу од Саутемптона 2:0.

Гости су повели поготком Обафемија у 31. минуту после шута са ивице казненог простора, а тријумф "Светаца" је потврдио Нејт Редмонд после сјајне контре у 73. минуту утакмице.

Арсенал је на дебију новог менаџера Микаела Артете захваљујући Пјер-Емерику Обамејангу успео да избегне пораз на гостовању у Борнмуту 1:1.

У градском дербију Кристал Палас преокренуо против Вест Хема на 2:1, спектакуларним голом Џордана Ајуа у последњем минуту сусрета.