Пролетер узео сва три бода у дуелу са Новом Пазаром

Оно што су сви у екипи Пролетера прижељкивали, успели су да  остваре победом над Новим Пазаром.
Sinisa Babic

На тај начин везали су друго узастопно суперлигашко славље и кренули ка горњем делу табеле. Гол вредан сва три бода постигао је, после оправдано досуђеног пенала, капитен Синиша Бабић.

Одлучно и агресивно су кренули Новосађани у утакмицу, са жељом да овере победу из Суботице и већ у 3. минуту, после центаршута Ковачевића, Миросављев је на муке ставио голмана Дробњака. Упутио је ударац главом, а чувар мреже Новог Пазара тек из другог покушаја успео да пригрли лопту. Неколико минута касније и Митровић је упутио ударац главом у оквир гола, а Дробњак је поново био на висини задатка. Уследила је потом права канонада шутева Бабића, Миросављева и Којића, које је одбрана Пазараца успевала да изблокира.

До вођства су домаћини дошли после оправдано досуђеног казненог ударца, када је Којићев центаршут у руку погодио Шарца. Бабић је био сигуран егзекутор с беле тачке и довео домаћина до резултатске предности. До полувремена колосалну прилику, након лепе акције Кнежевића и повратне лопте Бабића, имао је Којић. Неометан је шутирао у добро постављеног голмана гостију, па се на паузу отишло с предношћу домаћина од 1:0.

У наставку су гости ударцем с дистанце покушали да дођу до изједначења, али је лопта прохујала поред Петрићевог гола. Лепу прилику да повећа резултат имао је Филип Кнежевић, који је утрчао с десне стране у казнени простор, али је голман Новог Пазара на време истрчао и спречио да се мрежа затресе. У 64. минуту, после акције Бабића и центаршута, Миросављев је спустио лопту главом, натрчао је Ковачевић и замало био непрецизан.

Унео је доста живости у навални ред домаћина Виктор Живојиновић, два пута је након соло продора упутио ударце, али је голман гостију имао пуно среће. Узвратили су гости после акције Хаџибулића, Марковић је био у прилици, а Ковачевић пожртвованим уклизавањем спречио оно најгоре.

М. Поповић

Пролетер - Нови Пазар 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион "Карађорђе", играно без гледалаца, судија: Живковић (Ниш). Стрелац: Бабић у 27. минуту (из пенала). Жути картони: Јовановић (Пролетер), а Шарац (Нови Пазар).

ПРОЛЕТЕР: Петрић 7, Милошевић 7, Јоковић 7, Леандро 7, Ковачевић 7,5, Пејић 7, Којић 7 (Јовановић 7), Кнежевић 7 (Весић), Бабић 7,5 (Бацановић), Митровић 7 (Живојиновић 7), Миросављев 7 (Галић).

НОВИ ПАЗАР: Дробњак 7,5, Влајковић 6,5, Курдић 6,5, Ковачевић 6,5 (Кецап), Шарац 6 (Живић 6,5), Тртовац 7, Перић 6,5 (Мићић 6,5), Томић 6,5, Сисе 7 (Хаџибулић 7), Марковић 6,5, Драгутиновић 6 (Аганспахић 6,5).