Прва лига: Бачка савладала Синђелић

Фудбалери Бачке су сасвим заслужено освојили бодове у мечу са Синђелићем.
fudbalska lopta

Домаћин је од старта заиграо врло агресивно, притискао је задњу линију Београђана и стварао шансе. Само у првих пола сата је могло да буде 3:0 за Бачку, али лопта једноставно није хтела у гол. Погађали су домаћи два пута оквир гола, Димитрић је погодио стативу, а Ђорђевић пречку, да би гости први дошли у вођство.У 42. минуту је из необећавајуће акције Ђурић прецизним шутем са двадесетак метара савладао Милојевића. Само два минута касније је одлично продро Миловановић, послао је лопту пред гол гостију, где се најбоље снашао Димитрић и донео изједначење.

Само што је кренуло друго полувреме,одбрамбени играч Синђелића је непрописно зауставио Ђорђевића у свом шеснаестерцу и судија је оправдано показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је капитен Крстић. Чини се да је то био преломни тренутак утакмице, а у 73. минуту је Ђорђевић распршио све наде гостију да могу да избегну пораз када га је одлично упослио млади Марковић, а он лобовао голмана за 3:1. Када се очекивао последњи судијски звиждук, Томовић је искористио индолентност домаћих играча и лопту из близине послао иза леђа голмана Милојевића.

Око хиљаду гледаоца су задовољно напустили стадион, због заслуженог тријумфа својих љубимаца и пет постигнутих голова.

Д. Зорић

ОФК БачкаСинђелић 3:2 (1:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион “Славко Малетин – Вава”. Гледалаца око 1.000. Судија: Ивковић (Лајковац). Стрелци: Димитрић у 44, Крстић у 49. (из једанаестерца) и К. Ђорђевић у 73. минуту за ОФК Бачку, а Ђурић у 42. и Томовић у 90. минуту за Синђелић. Жути картони: Крстић (ОФК Бачка), Д. Ђорђевић, Ђурић (Синђелић).

ОФК БАЧКА: Милојевић 7, Маринковић 7, Томовић 7, Асани 8, Н. Крстић 8, Димитрић 8 (Миланов -), Д. Обреновић 7 (Марковић 7), Миловановић 7, К. Ђорђевић 8 (Илић -), Костић 8, М. Стојановић 7.

СИНЂЕЛИЋ: Вукашиновић 7, Бумбар 6, Д. Ђорђевић 6, Жанг 6 (Синђић 7), Бранковић 6, Веселиновић 6 (Сићовић -), Ђурић 7, Цакић 6, У. Томовић 7, Драгачевић 6, М. Крстић 6.