Прва лига Србије: Нова, сјајна партија Инђијаца

​​​​​​​Инђија - ТСЦ 4:0 (2:0)
becej

ИНЂИЈА: Стадион крај железничке станице, гледалаца: 500, судија: Манојловић (Кнежевац). Стрелци: Смиљанић у 17, Босанчић у 45, Лукић у 56. и Зарафа у 64. минуту.

ИНЂИЈА: Прековић 7, Смиљанић 8, Фига 7 (Зарафа 7), Иванчевић 7, Босанчић 7,5, Лукић 7,5, Илић 7, Бањац 7, Анђелковић 7, Јарић 7, Ронан 7.

ТСЦ: Филиповић 6, Свитић 6, Бранковић 6, Томановић 6 (Милићевић 6), Силађи 6, Чордаш 6, Галић 6, Поњовић 6, Бабић 6, Шинковић 6 (Милисављевић 6), Арсенијевић 6 (Бастајић 6).

У војвођанском дербију прволигаша, Инђија је високо поразила екипу из Бачке Тополе. Домаћи су дошли у вођство у 17. минуту након грешке одбране ТСЦ-а, а стрелац је био одлични Смиљанић. Пред крај првог полувремена Босанчић је довео у Инђију у вођство од 2:0 и тада је већ било јасно ко ће освојити бодове. У наставку моћна екипа Инђије у овој утакмици повећала је предност преко Лукића, па је бројна публика очекивала убедљив тријумф својих љубимаца. Гости су покушавали да постигну макар утешни гол, међутим, сва њихова настојања завршавала су далеко од беспосленог голмана Прековића. Домаћи тим је заиста приказао одличну партију и зачинио ју је четвртим голом преко Зарафе, а на асистенцију Лукића.  До краја утакмице није било великих узбуђења, лидер на табели је лагано одржавао високу предност, а гости и поред покушаја нису успели да дају гол.

С. Ст.

ОФК Бечеј 1918 – ОФК Жарково 1:5 (1:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 500, судија: Делибашић (Врбас). Стрелци: Дражић у 6. за ОФК Бечеј 1918, а Ђорђевић у 11. и 79. и Рајић у 57, 88. и 90. минуту за ОФК Жарково. Жути картони: Грујић (ОФК Бечеј 1918), Рајић (ОФК Жарково).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков 5, Мандић 5, Станојев 5, Радић 5, Јелић 5, Томчић 6, Цвијић 5 (од 61. Ердељан 5), Грујић 5, Ерак 5, Дражић 5,5 Ковачевић 5,5.

ОФК ЖАРКОВО: Павловић -, Вујовић 7, Милановић 7, Кнежевић – (од 25. Омега 7), Мијатовић 7, Николић 7, Шака 7,5, Богуновић 7, Тривковић 7 (од 49. Петковић 7), Ђорђевић 8 (од 83. Гарић -), Рајић 8,5.

Иако су најављивали да ће прекинути неугодну серију пораза пред својим навијачима, Бечејци су у утакмици против Жаркова дотакли дно муљевите реке и тако забележили хет-трик у поразима на терену некада неосвојиве „тврђаве крај Тисе“. Пораз, као и сваки - боли, али далеко тај осећај погоршава сама игра Бечејаца, која не обећава излазак из резултатске кризе.

А почело је лепо... Већ у шестом минуту било је 1:0. Томчић је на средини своје половине терена пресекао напад гостију и крајњим напором упослио Цвијића, који је изнео лопту до половине противничког дела терена и онда упослио Дражића који је утрчао у казнени простор гостију и прецизним шутем сместио лопту иза леђа немоћног Павловића. Само пет минута трајало је вођство домаћина. У 11. минуту лопта је из слободњака убачена пред пеналтик домаћина, где се најбоље снашао Ђорђевић и главом је сместио у небрањени десни угао немоћног Живкова. Исти играч имао је прилику и у 40. минуту, али је овога пута шурирао крај гола.

У наставку су домаћи запретили већ у 47.минуту, кад је Станојев дугом дијагоналом упослио Ковачевића, али је његов шут изблокиран. Исти играч је имао још један покушај у 66. минуту, али је голман био на месту. И то је све што су домаћи фудбалери урадили.

Брзоноги Ђорђевић је запретио у 54. минуту, али је Живков истрчао и избацио лопту ван терена. Колико је тад био успешан, толико је три минута касније једну безопасну лопту убачену из угла одбио на ногу Рајићу, који је поклон претворио у свој први погодак. Незадрживи тадем Рајић - Ђорђевић се поиграо с одбраном Бечејаца у 79. минуту и овај други је постигао свој други гол за 1:3. Да све буде убедљиво, побринуо се Марко Рајић у финишу с нова два гола. Први је постигао изванредном параболом у 88. минуту после грешке младог бека Мандића, а коначни резултат поставио је у надокнади времена, тако што је побегао спорој одбрани домаћина и погодио супротни угао.

Текст и фото: В. Јанков

Инђија - ТСЦ                     4:0

Бечеј - Жарково                1:5

Трајал - Металац              1:1

Раднички - Будућност       1:0

Нови Пазар - Бежанија     1:1

Телеоптик - Јавор             0:4

Слобода - Златибор         0:3