ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ Паланчани се вратили у елиту

БАЧКА ПАЛАНКА: Фудбалери Бачке после годину дана успели су да се врате у елиту. У дивном амбијенту пред пуним трибинама савладали су у одлучујућем мечу екипу Радничког из Пирота резултатом 3:0.
ofk backa

За све време сусрета бодрени аплаузима са трибина плави су успели да преброде и последњу препреку и да укњиже вредну победу која их је винула до треће позиције на табели.

Већ од првог минута фудбалери Бачке преузели су иницијативу, сабили Пироћанце на своју половину и ређали прилике.  Све је било решено у 16. минуту када је Пипер показао на белу тачку и Ђорђевић с линије пенала погодио мрежу.

Наравно, после постигнутог гола домаћи састав је смирио игру међутим и даље су фудбалери Бачке имали иницијативу. Слика на терену се није мењала ни у другом делу сусрета и даље је Бачка доминирала, и већ после неколико минута Шкорић је решио све дилеме.

Последњих петнаестак  минута играло се на средини терена, међутим после једне лепе акције и Крстић се уписао у листу стрелаца.  На крају навијачи су заједно са играчима славили победу и пласман у најјачу лигу.

Бачка - Раднички (П) 3:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Славко Малетин Вава, гледалаца око 3.000, судија: Пипер (Краљево). Стрелци:Ђорђевић у 16. (из пенала), Шкорић 49. и Крстић 76. минуту. :

БАЧКА: Милојевић, Веселиновић, Томовић, Лукић, Пантић (Шкорић), Велимир, Алексић (Крстић), Жакула, Ђорђевић.

РАДНИЧКИ (П): Којић, Влајковић, Толић, Дојкић, Спасић, Шарић (Едоа), Марковић, Мирковић (Радивојевић), Миленковић, Никчевић, Спасојевић.

Бачка - Раднички (П) 3:0

Смедерево - Трајал 1:2

Жарково - Колубара 2:1

Златибор - Будућност 3:0

Синђелић - Графичар 0:5

Металац - Нови Пазар 2:0