Прва овогодишња утакмица крај Тисе у Бечеју припала домаћину

Ако се по јутру дан познаје, онда ће Бечејци у наставку прволигашке првенствене трке имати берићетно пролеће. Јер, победили су у првој овогодишњој утакмици крај Тисе суперлигаша Спартака 1:0.
becej spartak

Стрелац је био Илија Ердељан, који је у 9. минуту крунисао успешну акцију саиграча. Имајући у виду резултат, задовољнији треба да буде кормилар тиског брода Душан Бајић, коме је ово био поклон од играча за стицање ПРО лиценце. Утеха тренеру Суботичана Предрагу Рогану је што је окршај са Бечејцима био само генералка пред наставак првенства, па има времена да поради на ефикасности до гостовања Динаму из Врања.

Изузев што је виђен само један гол, окршај пријатељских клубова је задовољио малобројне гледаоце. Обе екипе су тркачки задовољиле, било је и снажних дуела, успешних прогиравања, измена места, дриблинга, па и шутева на гол. Обрадовић је у пар наврата са дистанце покушао, а најближи поготку био је Главчић у 53. минуту, кад је из близине главом шутирао, али... Готово на идентичан начин реванширао му се Рахић у 74. минуту, кад није материјализовао успешан центаршут Краговића.

Тренер Бечејца омогућио је свим играчима да за два дана имају готово исту минутажу. Једни су играли седамдесетак минута у суботу против Кабела у Новом Саду (3:1), а други исто толико или више против Суботичана.

В. Јанков

ОФК Бечеј 1918 – Спартак ЖК 1:0 (1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца. 100. Судија: Данило Николић (Ловћенац). Стрелац: Ердељан у 9. минуту. Жути картони: Рахић (ОФК Бечеј 1918), Текијашки, Радовановић (Спартак).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков, Радић (од 60. Петрић), Станојев, Живковић, Краговић, Мирков, Рахић, Томчић (од 46. Дражић), Авдић, Бајић (од 86. Васић), Ердељан (од 70. Дабижљевић).

СПАРТАК ЖК: Остојић, Текијашки (од 88. Дунђерски), Вукчевић, Керкез (од 73. Оташевић), Ђорђевић (од 82. Ракић), Главчић (од 67. Радовановић), Милошевић (од 57. Младеновић), Маричић (од 84. Туфегyић), Ђенић (од 80 Трипковић), Обрадовић (од 81. Шормаз), Денковић.