Реал бољи од Ајакса, Тотенхем убедљив против Дортмунда

АМСТЕРДАМ/ЛОНДОН: У првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона, фудбалери Реал Мадрида победили су вечерас Ајакс у Амстердаму са 2:1 (0:0), док је Тотенхем у Лондону убедљиво савладао Борусију из Дортмунда 3:0 (0:0).
d

Ајакс је против троструког узастопног шампиона Европе доминирао у првом полувремену - Душан Тадић погодио је стативу у 26, да би у 41. после историјског, првог ВАР-а у Лиги шампиона, поништен гол Николаса Таљафика, због Тадићевог офсајда и ометања Тиба Куртое.

У наставку, Реал је повео голом Карима Бенземе у 60. минуту, изједначио је Камил Зијех у 71, а победу Мадриђанима донео је "резервиста" Марко Асенсио у 86. минуту.

На Вемблију, Тотенхем је до велике предности дошао головима Хо Суна у 47, Јана Вертогена у 83. и Фернанда Љорентеа у 86. минуту.