Реми Хрватске и Чешке у Глазгову

Фудбалске репрезентације Хрватске и Чешке одиграле су данас у Глазгову нерешено 1:1 (0:1) у утакмици другог кола Д групе на Европском првенству.
hrvatska1
Чеси су повели голом Патрика Шика у 37. из пенала, а изједначио је Иван Перишић у 47. минуту.
Чешка је овим бодом скоро сигурно осигурала пролаз у другу фазу, док ће се Хрвати за место у осмини финала борити против Шкотске у последњем колу.
Одличан меч се одиграо на Хемпден парку, Чешка је повела из пенала преко Патрика Шика из контроверзног пенала. Дејан Ловрен га је лактом ударио после корнера, раскрварио му нос, а шпански судија Серо Дел Гранде одлучио да гледа ВАР и покаже на "белу тачку". Док је Шик безуспешно покушавао да заустави крв, због чега није смео да узме лопту, Шпанац га је пустио и погодио је за вођство Чеха.
Утакмица је одлучена у другом полувремену, када је одличан гол постигао Иван Перишић. Прихватило лопту на левој страни, ефектно избацило Владимира Цоуфала и послало "бомбу" у гол Чешке.
Пре и после тога било је више прилика пред оба гола, па је реми и најправеднији исход пре само неколико хиљада гледалаца.