Роналдо одвео Јунајтед у осмину финала Лиге шампиона

ВИЉАРЕАЛ: Фудбалери Манчестер Јунајтеда пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, пошто су вечерас у утакмици петог кола савладали Виљареал у Шпанији 2:0 (0:0).
ronaldo

На дебију привременог менаџера Мајкла Керика блистао је голман Давид Де Хеа, а голове за победу постигли су Кристијано Роналдо у 78. и Џејдон Санчо у 90. минуту.

Истовремено, Бајерн је, у снежном амбијенту, савладао Динамо у Кијеву 2:1.

Фантастичан погодак "маказицама" у 14. минуту постигао је Роберт Левандовски, да би на 2:0 повисио Кингсли Коман у 42. миниуту.

Стрелац за украјински тим био је Денис Хармаш у 70. минуту.

Барселона, са новим тренером Цхавијем, није успела да савлада Бенфику 0:0, па ће у последњем колу против Бајерна у Минхену морати да се бори за осмину финала.

А пласман у нокаут фазу на фантастичан начин обезбедио је бранилац трофеја Челси убедљивом победом против Јувентуса на "Стамфорд бриџу" 4:0.

Тај меч судио је српски арбитар Срђан Јовановић.

Резултати и стрелци:

Група Е: Барселона - Бенфика 0:0, Динамо Кијев - Бајерн 1:2 (Гармаш 70 - Левандовски 14, Коман 42).

Табела: Бајерн 15, Барселона 7, Бенфика 5, Динамо Кијев 1.

Група Ф: Јанг Бојс - Аталанта 3:3 (Сибачеу 39, Сиеро 81, Хефти 84 - Запата 10, Паломино 52, Муријел 88), Виљареал - Манчестер Јунајтед 0:2 (Роналдо 78, Санчо 90).

Табела: Манчестер Јунајтед 10, Виљареал 7, Аталанта 6, Јанг Бојс 4.

Група Г: Лил - Салцбург 1:0 (Дејвид 31), Севиља - Волфсбург 2:0 (Џордан 13, Рафа Мир 90+7).

Табела: Лил 8, Салцбург 7, Севиља 6, Волфсбург 5.

Група Х: Челси - Јувентус 4:0 (Шалоба 25, Џејмс 56, Хадсон-Одои 58, Вернер 90+5), Малме - Зенит 1:1 (Риекс 28 - Ракитски 90+2. пенал).

Табела: Челси 12, Јувентус 12, Зенит 4, Малме 1.