Сомбор – први разред: Грачани славили у дербију

​​​​​​​Омладинац (Д) - Борац 1:4 (0:0)
lopta_u_mrezi_1

ДЕРОЊЕ: Игралиште Омладинца, гледалаца 200, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Димић у 68. за Омлдинац, а Ћук у 50. (из пенала) и 86. Покрајац у 82. и 89. минуту за Борац. Жути картони: Ћосић (Омладинац), Жегарац, Ћук (Борац).

ОМЛАДИНАЦ: Димић, Лучар, Станисављевић, Савин (Живков), Ђуришић, Давидов, Милић, Марић, Лазић, Веселиновић, Ћосић (Сељаков).

БОРАЦ: Марковић, Стојисављевић, Личина, Ћурулило, Кртинић, Радаковић, Покрајац, Загорац (Јокић), Жегарац, Ћук (Добрић), Обрадовић.

На општинском дербију у Дероњама виђена је борбена утакмица која је била садржајнија у другом делу меча када су постигнути и сви голова. Чини се да је овога пута спремнија екипа гостију стигла до заслужене победе. Први погодак је постигнут у 50. минуту, када је након прекршаја на Бранком Ћуком арбитар Шћепановић досудио настрожу казну. Исти играч је узео лопту и са лакоћом савладао голмана Димића. Домаћини су изједначили двадесетак минута касније голом Живкова и улили наду навијачима да могу стићи до преокрета. Међутим, разиграни гости у финишу меча за седам минута постигли су три поготка и буквално нокаутирали екипу Омладинца.

С. Јовин

Хајдук - Липар 4:2 (1:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца:200, судија: Д.Нађ (Руски Крстур), стрелци: Лукић у 38. и у 82. Смиљановски у 80. и Шеган (аутогол) у 89. минуту за Хајдук, а Новаков у 54. и Лазић у 76. минуту за Липар, жути картони: Смиљановски, Ковачевић, Живковић, Грбић (Хајдук), а Лазић (Липар).

ХАЈДУК: Грбић, Благојевић (Бошков), Карас, Грба, Пекез, Ковачевић, Мацановић (Божин), Смиљановски, Бајчев(Пекез), Лукић, Живковић.

ЛИПАР: С. Зракић,Ђукић, Честић, Мијић, Басарић, Авдаловић, Новаков, Лалић, Шеган, Лазић, Живковић (В. Зракић).

Веома квалитетна, садржајна и узбудљива била је утакмица у Стапару. Виђена су два преокрета и завршница, која достојна је дербија старих спортских ривала. Овога пута, победи радовали су се фудбалери стапарскога Хајдука. Они су у финишу меча постигли три гола, а може да се констатује да су, у одлучујућим тренуцима, били и миљеници Фортуне. За утеху Липарцима остаје да су, у већем делу сусрета, приказали сјајну партију. Ваља истаћи да је судија Дејан Нађ из Руског Крстура деловао сасвим сигурно и ауторитативно.

ОФК Оџаци - Младост 0:2, Дунав - Лидер 4:2, Јединство - Алекса Шантић 0:2, Омладинац - Борац 1:4, Хајдук - Липар 4:2, Станишић - Задругар 1:0, Тереквеш - Полет 2:2, Партизан - Кула 4:1.

1. Станишић       15     11     2      2      37:18        35

2. Борац              15     10     4      1      44:13        34

3. Задругар         15     9      4      2      49:18        31

4. Омладинац     15     9      4      2      46:22        31

5. Липар              15     9      1      5      48:21        28

6. Хајдук              15     7      4      4      35:25        25

7. Партизан        15     6      4      5      31:28        22

8. Полет              15     6      3      6      25:28        21