Сомборска лига: Данојевић промашио пенал

Ослабљени домаћин пружио је жилав отпор лидеру на табели. Домаћин је повео голом Комазеца, да би гости већ у следећем нападу изједначили из пенала.
Екипа Славије из Пивница

БСК - Херцеговац 2:3 (2:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 80, судија: Махотка (Сомбор). Стрелци: Комазец у 10. и Ћурчија у 42. за БСК, а С. Рачић у 12. (из пенала) и у 55. и Ивеља у 74. минуту за Херцеговац. Жути картони: Вејновић, Багић, Савић, Милошевић (БСК), а Родић, Хрњез, Лукач, Л. Рачић (Херцеговац). Црвени картон: Савић (БСК).

БСК: Молнар 8, Вејновић 7, Медић 7, Савић 7, Милошевић 7, Ђурђевић 6, Ћурчија 8, Плавшић 7, Комазец 7, Кораћ (Багић 7), Данојевић 6.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Смајић 6 (Вујовић 7), Лаћарак 7, Родић 6 (Вукосав 7), Бабић 7, Поткоњак 8, Хрњез 7, Ивеља 8 (Л. Рачић), С. Рачић 8, Дујаковић 8, Новчић 7.

Домаћи нападач Ћурчија довео је свој тим у вођство и тако се отишло на одмор. У наставку спремнији гости постигли су два гола и однели бодове. Домаћин је могао изједначити али је Данојевић промашио пенал, тако да домаћин има за чим да жали.

А. Чичић

Раднички - Будућност (П) 1:0 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Стојаков (Сомбор). Стрелац: Алексић у 85. минуту. Жути картони: Црњански (Раднички), а Вујасиновић и Баћанов (Будућност).

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Ф. Милуновић 7, Лазаревић 7, А. Милуновић 7, Црњански 8, Нововић 7 (Сантрач 7), Кардинал 7 (Коцић 7), Петковић 7, Милош Кесић 7, Мирко Кесић 7, Алексић 8.

БУДУЋНОСТ: Вучинић 6, Попов 7, Алимпић 7, Абаyић 8, Агбаба 7, Рајић 7, Максимовић 6 (Баћанов 7), Нешковић 6, Вујасиновић 7, Козомора 7, Јелић 7.

Ратковчани су победили теже него што се очекивало, али заслужено. У првом делу одлични Црњански погодио је пречку у 22. минуту, из слободног ударца са 25 метара. У наставку није било прилика све до 85. минута када је  гол одлуке постигао  Јован Алексић и тако обрадовао своје саиграче и верну публику.

А. Чичић

Маглић  - ЖАК 6:1 (3:0)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:300, судија: С. Рашовић (Бачка Паланка), стрелци: Стојисављевић у 23. и у 27., Зеленак у 42., Н. Ковачевић у 48., Сантрач у 56. и Стјепановић у 86. за Маглић, а Матко у 88. минуту за ЖАК

МАГЛИЋ: Радишић, М. Илић, Рупар (Васић), Стјепановић, Р. Дмитровић, Н. Ковачевић, Стојисављевић (Н. Илић), Человски, Богдан Михајлов (Јањатовић), Сантрач, Зеленак.

ЖАК: Лончар, Б. Ковачевић (Ђенић), Крстановић, Гагицки, Квргић (Честнер), Н. Дмитровић, Бачић, Лекај, Савић, Матко, Тишма.

И трећу овојесењу убедљиву победу на свом буњишту остварили су фудбалери Маглића. Овога пута, декласирали су екипу сомборскога ЖАК-а, који је фењераш.

Тријумф Маглићана наговестио је двоструки реализатор Огњен Стојисављевић, а виртуозни Немања Стјепановић запечатио је је судбину Сомбораца, у сасвим неравноправном надметању. Част гостију спасао је хитроноги Небојша Матко, из једне од ретких повољних прилика његове дружине.

Будућност (М) - Војводина (Т) 1:2 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Велемир (из једанаестерца) у 53. за Будућност, а М. Дмитровић у 43. и М. Ранисављев у 60. минуту за Војводину, жути картони: Антонић, Бошњак (Будућност), а Рамић (Војводина).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Буквић (Велемир), Радичић, Л. Копања, Бошњак, Јоветић, Стојисављевић (Јурчевић),Бајић (Н.Копања), Баланго, Антонић.

ВОЈВОДИНА: В.Бугарски, Т. Николић (Г. Станојев), Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Вулић, Вучић, М. Дмитровић (Башић), Д. Ранисављев, Вујановић (М. Станојев).

У општинском дербију победника одлучивале су нијансе. Искусни Милован Дмитровић и луцидни Мита Ранисављев донели су изузетно важна нова  три бода Товаришанима  у борби за јесењим почастима. Најбољи стрелац Младеновљана Добривоје Велемир успешно извео је пенал и постигао је почасни гол за Будућност.

Русин - Тврађава 4:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Бранковић у 20. и у 28. и Давидовић у 71. и у 89. минуту, жути картони: Ралевић, Вујић, Ступар, Милешевић (Тврђава).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Б. Нађ (Мањош), В. Вујовић, О. Марковић, Бранковић (Ланчужанин), Ђукановић, Давидовић, Харди (Боднар) , Ф. Вујовић.

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић,Вујиновић, Шећеров (Штрбац), Шомоши (Ступар), Марчета, Малешевић, М. Агбаба, Ралевић, Д. Николић (Милешевић), Грујић.

Потпуно неочекивано, фудбалери бачке Тврђаве доживели су дебакл у Руском Крстуру. За високу победу Крстураца најзаслужнији су Бојан Бранковић и Дејан Давидовић, који су млађанога голмана гостију Вука Влајића по два пута натерали да извади лопту из своје мреже. Требало би да се апострофирају два еврогола Бранковића, који су најавили овакав епилог.

Омладинац (Б) - Борац (О) 1:1 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, гледалаца:150, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Томић у 59. за Омладинац, а Максимовић (из једанаестерца) у 72. минуту за Борац, жути картони:Терзија, Марко Јовановиж (Омладинац), а Јандрић, Лакатош, Вранац (Борац).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Томић, Мазињанин (Вукадиновић), Немања Мијић, Богнар, Никола Мијић, Гргић, Терзија (Ненад),Крстић, Марко Јовановић, Матић.

БОРАЦ (О): Ђукић, Максимовић, Лакатош, С. Козомора, Вјетровић, Поњевић (Вранац), Баланго, Гајић, Јандрић, Миодраг Јовановић, Станишић.

У обострано позиционом и тврдом надигравању и надмудривању у Буковцу, створен је мали број шанси. Ипак, за неки промил бољи утисак оставили су фудбалери домаће екипе. У ствари, Буковчане као да је „скаменио„ гол Обровчана, из потпуно оправдано  досудђеног пенала. Нису првотимци Омладинца имали снаге да, до краја меча, стигну до минималне победе.

Припремио: Ђ. Штрбац

Славија - Полет 3:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Родић (Апатин), стрелци: Маројевић у 21. Бабић у 58. и Петровић у 75. минуту (из пенала). Жути картони: Чорда, Бабић (Славија), Мариновић (Полет).

СЛАВИЈА: Брња, Грња, Бенка, Јушковић (Сеч), Чорда, Шмит, Кухта, Маројевић (Тривуновић), Бабић, Петровић (Котив), Мушикић.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Балиновић, Дорословац, Анђелковић (Стојиљковић), Станковић, Стошић, Јовчић, Зец (Стојковић), Богдановић, Стошић.

Добра фудбалска представа у Пивница у којој су домаћини били бољи и заслужено су победили. Да су нападачи домаћих били присебнији резултат би био повољнији. У 21. минуту Маројевић је савладао голмана Ивановића, а у 58. минуту Кухта је прешао по десној страни све препреке, набацио лопту Бабићу и послао лопту у мрежу. У 75. минуту оштри ударац Бабића неко од одбрамбених играча зауставио лопту руком, судија је досудио пенал, а стрелац је био Петровић.

Ј. Шустер

Резултати:

Будућност (М) - Војводина 1:2, БСК - Херцеговац 2:3, Славија - Полет 3:0, Раднички - Будућност (П) 1:0, Омладинац - Борац 1:1, Кордун - Кулпин 3:0, Русин - Тврђава 4:0, Маглић - ЖАК 6:1.