СОМБОРСКА ЛИГА: Гложанци близу опстанка

Раднички (С) – Будућност (Г) 0:4 (0:2)
с

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца 300, судија: М. Јањић (Гајдобра), стрелци: Ђилас у 1. Дамјановић у 12. и Жембери у 66. и у 76.минуту, жути картон:Смилановски (Раднички).

РАДНИЧКИ : М. Јанковић (О. Зетл), Ристески, Ђурђев, Вукадиновић, Јапунyић (Толић), Лујић (Микац), Лукић, Смилановски (Радуловић), Пиплица (Зорица), Туркић, Коларић.

БУДУЋНОСТ:  Д. Дукић, Дувњак, Бучик (Кришка), Ђумић, Докић, Папић, Жембери, Дамјановић (Малешевић), Ђилас (Костић), Ралевић, Бркљача (Царић).

Већ на почетку утакмице фудбалери гложанске Будућности су решили питање победника.

ЖАК - Црвенка 1:1 (1:1)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гледалаца 300, судија: Н. Малић (Бачка Паланка), стрелци: Хосциеславски у 40. за ЖАК,  а а Бабић у 29.минуту за Црвенку, жути картони: Бурсаћ, Хосциеславски, Пауновић, Лучић, М. Јовановић (ЖАК), а Р. Јовановић, Кончар, Шакић (Црвенка).

ЖАК: В. Козлина, Банић, Сазданић, Бурсаћ, Хосциеславски, Басарић, Пауновић, Лучић, М.Јовановић (Вулин), Опачић, С. Тевановић.

ЦРВЕНКА: Р. Гостовић, Ј. Суботић, Милош Керекеш (Кончар), Чвокић, М. Суботић, Божичић, Р. Јовановић, Бошковић, Марко Керекеш, Бабић (Шакић), Р. Тривуновић.

Без беле заставе допутовали су фудбалери Црвенке на гостовање у Сомбор. И,освојили су бод, у окршају са фаворизованим железничарима.

КордунРусин 1:0 (1:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца: 300, судија: Н. Јакић (Бач), стрелац: Милетић у 25.минуту, жути картони: К. Павловић (Кордун), а С. Тома, Малацко (Русин), црвени картон: Малацко (Русин) у 75.минуту.

КОРДУН: Ф. Пехиљ, Градинац, Продановић (Вила), Кршић, К. Павловић, Чешновар, Милетић (Н. Секулић), Илић, М. Секулић (Боснић), Ненадић, Бараћ (Цимеша).

РУСИН: Д. Кронић, С. Тома (Бранковић), Чернок, В. Вујовић, Малацко, Д. Павловић. Ланцужанин (Зорић), Н. Кулић, Ј. Кулић, Сушић, Чонка (Д. Будински).

Марко Милетић направио је слалом кроз одбрану Крстураца и савладао чувара мреже Дејана Кронића. Управо то је одлучило победника ове,не претерано квалитетне утакмице.

Липар - Војводина (Т) 3:1 (1:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић(Оџаци), стреци: Туцић у 41. Ђукић (из једанаестерца) у 69. и Вујовић у 79. за Липар, а Љ.Јованов у 75. минуту за Војводину, жути картони: Басарић (Липар), а Рамић, М. Ранисављев, В. Јованов (Војводина), црвени картон: В. Јованов (Војводина) у 69.минуту.

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић, Мијић (Вујовић), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Туцић (Живко), Шеган, Г. Поповић (Вуковић), Лалић.

ВОЈВОДИНА : В. Бугарски, Л. Бугарски (Башић), Рамић, М. Николић (Петковић), Субић (С. Јованов), В. Јованов, Љ. Јованов, Алекси, Т. Николић (М. Ранисављев), Танчић (М. Јованов), Д. Ранисављев.

У већем делу утакмице, фудбалери Липара имали су теренску иницијативу, сасвим заслужено су тријумфовали.

Будућност (П) - Полет (К) 4:1 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: Б. Царић (Сомбор), стрелци: А. Ковачевић (из пенала) у 38. Дино Гајдобрански у 62. Д. Николић у 69. и Мајсторовић у 75. за Будућност, а Спасић у 90. минуту за Полет, жути картони: Станковић, Н. Миленковић, Р. Миленковић, Малиновић (Полет), црвени картони: А. Ковачевић (Будућност), а Јовчић(Полет) обојица у 74.минуту.

БУДУЋНОСТ : Д. Стојчевић, Мустафовић, Марић, Д. Николић, Радић, Гајић (Павловић), Инђић, Дино Гајдобрански, Роквић (Мајсторовић), Дујаковић, А. Ковачевић.

ПОЛЕТ: В. Крстић, Дорословац, Станковић (Гостовић), Анђелковић, Стојковић, Н. Миленковић, А. Стошић (Спасић), Р. Миленковић (Стаменковић), М. Стошић (Малиновић), Стевановић, Јовчић.

У  најбољој партији у овој сезони фудбалери парошке Будућности декласирали су госте из Каравукова.У ствари,нападачи домаће екипе пропустили су дивну прилику да мрежу голмана Полета Владимира Крстића напуне до врха.

Наша звездаБорац 0:0

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде,гледалаца 300, судија: П. Вујић (Кула), жути картони: Туцић, Мирков (Наша звезда), а Вранац(Борац).

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Данилов, Валентик, М. Владисав, Карачоњи, Мркоњић (Мирков), Јелић (Торић), Грња, Туцић, Писарев, Никић.

БОРАЦ : М. Ђукић, Солдат, Гламочанин, С. Козомора, Вранац, Тури, Николић (Миловац), М. Козомора, Јандрић, Вукојев, Вукотић (Обрадовић).

Одолели су фудбалери обровачког Борца,на врућем терену у Силбашу. Свакој екипи припао је по бод,а такав епилог више одговара гостима,у борби за опстанак.

Будућност (М) – Раднички (Р) 2:2 (1:2)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: И. Чапко (Руски Крстур), стрелци: Вигњевић у 16. и Зељко у 70. за Будућност, а Стојановић у 23. и Ј.Алексић у 36.минуту за Раднички, жути картони: Бошњак, Гојић, Антонић (Будућност), а Гуглета, Милош Кесић, Мирко Кесић, Црњански (Раднички).

БУДУЋНОСТ (М): Р. Лугоња, Марио Гајдобрански, Антонић, Л. Копања (Јурчевић), В. Пуђа, Н. Ковачевић, Зељко, Вићентијевић (Марчета), Бошњак (Тегелтија), Бајић, Вигњевић.

РАДНИЧКИ (Р): М. Спасић, Ј. Алексић, Мирко Кесић, Петковић, Милош Кесић (Нововић), Стојановић (Прелић), Кардинал, Лазаревић (Гуглета), Црњански, У.Ђокић, В. Ђокић.

Одавно љубитељи фудбала у Младенову нису присуствовали тако квалитетној и садржајној утакмици.

Припремио: Ђ. Штрбац

Раднички (С) - Будућност (Г) 0:4, Будућност (П) - Полет 4:1, Кордун - Русин 1:0, Наша звезда - Борац (О) 0:0, Братство - Борац (БГ) 9:0, Будућност (М) - Раднички 2:2, ЖАК - Црвенка 1:1, Липар - Војводина 3:1.

1. Братство        26     26     0      0      101:8        78

2. Раднички       26     17     4      5      57:29        55

3. ЖАК      26     16     5      5      55:19        53

4. Русин    26     16     1      9      55:39        49

5. Кордун  26     11     6      9      45:41        39

6. Полет    26     11     5      10     51:34        38

7. Будућн. (М)    26     12     2      12     37:36        38

8. Борац (БГ)     26     11     5      10     36:49        38