Сомборска лига: Изненађење у Товаришеву

Велико изненађење догодило се у Товаришеву. Фењераш из Липара нокаутирао је екипу домаће Војводине.
A. Haska postize gol za Kulpin/J. Puckovski

Војводина–Липар 2:3 (0:3)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:100, судија: Б. Махотка (Сомбор), стрелци: М. Станојев у 73. и Д. Николић у 83. минуту за Војводину, а Лалић у 27. и 45. и Шеган у 38. минуту за Липар, жути картони: Д. Николић, Г.Станојев, Д.Ранисављев (Војводина), Ђукић, В.Зракић (Липар).

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев (Д. Јованов), Љ.Јованов, Г. Станојев, Бојанић (Субић), Д. Николић, Танчић, М.Станојев.

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић, Мијић, Басарић, Марчетић (В. Зракић), Авдаловић, Новаков (Г. Поповић), Лалић, Шеган (С. Поповић), Бановић.

Одлучујућу предност гостима, у првом полувремену, осигурали су погоци Марка Лалића и Милана Шегана.

У другом делу утакмице, тргли су се Товаришани су, које су голови Милована Станојева и Данијела Николића довели на само корак од освајања једнога бода.

ЖАК - Борац (О) 1:0 (0:0)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:150, судија: П. Вулић (Кула), стрелац: Станковић у 90. минуту, жути картони: Громиловић, Бечановић, Мацановић, Халас, Станковић (ЖАК), Ђукић, С. Козомора (Борац).

ЖАК: Тешић-Ђурић, Громиловић (Вукелић), Бечановић, Шимунов, Мацановић, Јока, Банда (Ђорђевић), Чичовачки, Станковић, Ђукановић, Халас.

БОРАЦ (О): Ђукић, Лакатош, Поповић (Јовић) , С.Козомора, Дробњак, Баланго (И.Николић), Танкосић, Гајић, Н. Николић (Станишић), М. Јовановић, С.Јовановић.

Релативно, миран ток имала је утакмица у Сомбору. Једно од ретких спортских узбуђења десило се у самој завршници меча, када је и пала одлука о победнику.

Искусни вођа навале сомборских “железничара” Радивој Станковић постигао је свој 18. гол у текућој сезони и донео је три бода ЖАК-у.

Крила Крајине- Херцеговац 2:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:200, судија: Д. Шолаја (Обровац), стрелци: Лука Медан у 44. и Пилиповић у 90.  за Крила Крајине, а Рачић у 49. минуту за Херцеговац, жути картони: Смајић, Бабић, Рачић, Поткоњак (Херцеговац).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Ступар, Дувњак (Тома), Лука Медан, Зелинчевић, Лончаревић, А.Марковић, Чешљевић, Плавански (Поповић), Дане Дукић (Пилиповић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, С. Хрњез, Солдо , Вукосав, Поткоњак, Јовановић, Новчић, Рачић, Тривуновић (Тасовац), Бабић.

По тешком терену, фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине боље су се сналазили од Гајдобрана. Нова три бода изабраницима тренера Душана Бељанског обезбедио је искусни “резервиста” Драган Пилиповић, који је упутио пројектил у леве рашље Драшковичевог гола.

Кулпин  - Будућност (П) 2:1 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:150, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Миличевић у 13. и А. Хашка у 56. за Кулпин, а Тури у 90. минуту за Будућност, жути картони: Кајтез, Збучновић, Булатовић (Кулпин).

КУЛПИН: А. Ђуга, Переза (Бобот), Балевић, Анђић, Миличевић, Булатовић (Зорић), Збучновић, Зорзић,Коларски, А.Хашка, Кајтез.

БУДУЋНОСТ (П): Немет, Попов, Д. Агбаба, Радомировић, Тури, Вјетровић, Алимпић (Моравац), Данилов, Божин (Нешковић), Козомора, Марић (Абаџић). У већем делу утакмица у Кулпину била је занимљива, а могао је да падне и још неки погодак. На крају, минималној победи радовали су се фудбалери домаће екипе, којој су Владимир Милићевић и Андреј Хашка осигурали недостижну предност.

Русин - Раднички (Р) 1:1 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Бранковић (из једанаестерца) у 5.за Русин, а Кувељић (из једанаестерца) у 76. минуту за Раднички, жути картони: Ђукановић, Бранковић, О. Марковић (Русин), а Кесић, Кувељић, Д. Милојевић, Нововић (Раднички).

РУСИН: П. Марковић, Веселиновић, Холик, Ланчужанин, Малацко, Орос, О. Марковић, Зарић, Ђукановић, Бранковић (Сајанковић), Катона (Будински).

РАДНИЧКИ (Р): Јовановић, Мушикић, Лазаревић (Ј.Милојевић), Петковић, Кесић, Сантрач, Нововић, Кувељић, Д.Милојевић (Ђокић), Гвозденовић (Алексић), Милуновић.

У Руском Крстуру, сваком од ривала припао је по бод. И, то је и најреалнији епилог једне, не претерано, интересантне утакмице. Оба гола постигнута су из оправдано досуђених пенала.

Полет(С) - Тврђава 1:1 (0:0)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца:200, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Вукашиновић у 72. за Полет, а Гојић у 59. минуту за Тврђаву, жути картон: Зејак (Полет).

ПОЛЕТ (С): Ђуришић, Ракојевић, Ракочевић, Боснић (Вукашиновић), Плавшић,Чвокић, Бошковић (Марковић), Зејак, Пејановић, Комазец, Ромић.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Вујиновић, Шећеров, Ерак, Дорошки, Гојић (Ћулибрк), М.Агбаба, Бадивук, Марић (Божин).

Агилни нападач Тврђаве Милан Гојић довео је госте у вођство и, на тај начин, наговестио је врло добро друго полувреме.  Екипу Полета од минималнога пораза спасао је предузимљиви “резервиста” Ненад Вукашиновић, који недуго пре постизања гола ушао у игру и оправдао је указано му поверење.

Припремио: Ђ. Штрбац

Крила Крајине - Херцеговац 2:1, Русин - Раднички 1:1, Војводина (Т) - Липар 2:3, Кулпин - Будућност (П) 2:1, Полет (С) - Тврђава 1:1, Кула - Славија 1:3, ЖАК - Борац 1:0, Оџаци - Стари град 0:2.