Сомборска лига: Лидер рутински до бодова

​​​​​​​Борац - Будућност 4:1 (1:1)
bojanic drugi gol tovarisevo

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Јерчић (Кула), стрелци: Баланго у 44. Гајић у 65. М. Јовановић у 80. и Станишић у 84. за Борац, а М. Козомора у 10. минуту за Будућност. Жути картони: Гајић (Борац), М. Козомора, Д. Гајић, Нешковић, Берак, Јелић, Марић (Будућност). Црвени картон: Парабуцки (тренер Будућности).

БОРАЦ: Ђукић 7, Максимовић 7 (Ф. Козомора), Лакатош 7, С. Козомора 7, Вјетровић 7, Солдат 7, Баланго 8, М. Гајић 7 (Гламочанин), Соколовић 7 (С. Јовановић 7), М. Јовановић 8, Станишић 8.

БУДУЋНОСТ: Вучинић 6, Попов 6, Стојанов 6 (Јелић 6), Абаџић 6, Ловре 7, Ерак 7, Д. Гајић 6 (Јовицки 6), Нешковић 6, Вујасиновић 6 (Алимпић 6), М. Козомора 8, Марић 7.

Гости су већ у 10. минуту директно из корнера преко свог најбољег играча Милана Козоморе дошли у вођство. Баланго је у финишу првог полувремена изједначио резултат оштрим ударцем са леве стране. Друго полувреме-друга слика на терену, домаћи су одличном игром надиграли свог ривала и постигли три гола из добро осмишљених акција. Прво је Мирко Гајић оштрим ударцем по земљи постигао вођство, а затим Миодраг Јовановић и Станишић били прецизни.

Треба рећи да су гости често пута били нервозни и приговарали судијама и зато добили доста жутих картона, а у томе је предњачио Стеван Парабуцки који је и искључен. Тако су домаћи играчи рутинском игром освојили нова три бода за врх табеле.

Б. Гајић

Тврђава - Херцеговац 0:1 (0:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца: 400, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: Р. Тривуновић у 56. минуту, жути картони: Шећеров, Николић (Тврђава), а Л. Рачић (Херцеговац).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић, Вујиновић (Милешевић), Шећеров, Шомоши, Марчета, Гојић (Ђенадија), М. Агбаба, Ралевић, Николић, Штрбац (Грујић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић, Лачарак, Родић, Бабић, Вукосав (Поткоњак), Р. Тривуновић (Л. Рачић), Ивеља, С. Рачић, Дујаковић, Новчић.

Судија Немања Ђурђевић из Алексе Шантића толерисао је преоштру игру гостима из Гајдобре. То је првотимцима Херцеговца било сасвим довољно да остваре повољан резултат.  Гол одлуке постигао је луцидни Радован Тривуновић.

ЖАК - Војводина 1:6 (0:1)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца: 150, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: Б. Тривуновић (из једанаестерца) у 65. за ЖАК, а Г. Станојев у 7. Бојанић у 55. Вучић у 56. М. Ранисављев (из једанаестерца) у 62. Дмитровић у 69. и Вујановић у 82. минуту за Војводину, жути картони: Ђуришић (ЖАК), а Мустафовић (Војводина).

ЖАК: Ђенић, Гагић, Честнер, Момчиловић (Видаковић, Д. Тривуновић), Гагицки, Ђуришић, Лекај, Бачић, Б. Тривуновић, Вулин (Царић), Бошковић.

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Николић,Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Г. Станојев (Дмитровић), Вулић (Л. Бугарски), Вучић (Субић), Вујановић, Бојанић.

Тек у другом полувремену фудбалери товаришке Војводине сломили су отпор подмлађених сомборских „железничара”. У интервалу од свега седам минута Товаришани постигли су одлучујућа три гола и у ствари, тада решили питање победника.

Русин - Славија (П) 2:1 (0:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Давидовић у 46. и Бранковић у 55. за Русин, а М. Тривуновић у 29. минуту за Славију, жути картон:Мушикић (Славија).

РУСИН: М. Нађ, Мањош (Холик), Веселиновић, Б. Нађ, Ланчужанин, Давидовић, Ђукановић, Бранковић, Д. Будински (Боднар), Ф. Вујовић, В. Вујовић.

СЛАВИЈА: Р. Брња, Заскалицки (Бађонски), Бенка, Јушковић,Чорда (Будић), Шмит, М.Тривуновић, Петровић, Бабић, Маројевић, Котив (Мушикић).

Одавно у Руском Крстуру није виђена тако занимљива фудбалска утакмица. Свака од екипа имала је своје блиставе периоде игре. На крају, минималној, али потпуно заслуженој победи радовали су крстурски црно-бели, а млади Бојан Бранковић разгалио је срца симпатизера домаћег тима.

Маглић - БСК 4:2 (3:2)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Сантрач у 23. 35. 44. и 67. за Маглић, а Комазец у 2. и 39. минуту за БСК, жути картони: Илић, Стјепановић (Маглић), а Бељански (БСК), црвени картон: Стјепановић (Маглић) у 54. минуту.

МАГЛИЋ: Радишић, Илић (Крајиновић), Рупар, Ковачевић, Стојисављевић (Јањатовић), Прерадовић, Человски, Ландуп, Сантрач (Зеленак), Стјепановић, Дмитровић.

БСК: Молнар, Станић, Бељански, Медић, Божић, Војиновић, Станковић, Чурчија, Плавшић, Комазец, Салаи.

Врло полетно и амбициозно ушли су гости из Бачког Брестовца у утакмицу у Бачком Маглићу. Али, све њихове амбиције и жеље осујетио је искусни атакер домаће екипе Гојко Сантрач, који је четири пута погодио мрежу гостију.

Омладинац Б) - Будућност (М) 2:1 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, гледалаца:200, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Немања Мијић (из једанаестерца) у 66. и Сазданић у 90. за Омладинац, а Бошњак у 73. минуту за Будућност, жути картони: Никола Мијић, Делија, Сазданић, Милошевић, М. Мијић (Омладинац), а Антонић, Кајтез, Ковачевић, Бојанић (Будућност), црвени картон: Делија, М. Мијић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Никола Мијић, Суботић, Филиповић, Сазданић, М. Мијић, Крстић (Секулић), Гргић, Немања Мијић, Јајић (Ненад), Делија.

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Прошић, Н. Копања (Ковачевић), Радичић, Л. Копања, Антонић, Јурчевић, Баланго, Бошњак (Предојевић), Велемир, Мишковић (Кајтез).

Тек у седмом колу фудбалери буковачког Омладинца забележили су  прву победу. До три бода Буковчани стигли су са два играча мање у последњим тренуцима меча. Гол одлуке постигао је агилни Немања Сазданић, који је, скоро са центра игралишта лобовао чувара мреже Младеновљана Душана Бојанића.

Припремио: Ђ. Штрбац

Кордун - Раднички 1:0, Русин - Славија 2:1, Маглић - БСК 4:2, ЖАК - Војводина 1:6, Тврђава - Херцеговац 0:1, Кулпин - Полет 0:2, Борац - Будућност (П) 4:1.

1. Борац             7      6      0      1      29:10        18

2. Херцеговац    7      6      0      1      18:5  18

3. Војводина      7      5      1      1      23:7  16

4. Полет             7      4      1      2      19:15        13

5. Будућ. (М)      7      4      0      3      22:15        12

6. Кордун           7      4      0      3      11:9  12

7. Славија         7      3      2      2      17:9  11

8. Русин             7      3      2      2      17:10        11