Сомборска лига: Обровчани зауставили Кустурце

Била је то одлична утакмица. Прво полувреме протекао је у надмоћи домаћих играча који су створили три изгледне прилике.
ФК Борац/ Моменат с утакмице у Обровцу

Борац - Русин 2:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: С. Баланго у 70. Јовановић у 81. минуту. Жути картони: С. Баланго, Максимовић, Дробњак, Д. Баланго, Гајић (Борац), Нађ (Русин).

БОРАЦ: Ђукић 8, Војиновић 8, Попади 8, Максимовић 8, Вјетровић 9, Солдат 8 (Дробњак), С. Баланго 9 (Танкосић), Гајић 8, Јандрић 8, Јовановић 9, Д. Баланго 8 (Гламочанин).

РУСИН: Калинић 8, Веселиновић 7 (Виславски), Холик 6, Данојевић 6 (Дринић 6), Нађ 7, Сајанковић 7, Кулић 8, Будински 6 (Бранковић 6), Ђукановић 7, Вујовић 7, Рац 7.

Прво је Бранко Гајић са 17 метара шутирао, али је голман Јовица Калинић одбранио његов ударац. У 35. минуту судија Немања Мудринић на очиглед свих актера није досудио пенал када је један играч одбране Русина играо руком. У 40. минуту Небојша Солдат није  икскористио стопостотну прилику  за Борац, шутирао је право у голмана. Гости су само повремено из контре запретили преко Јанка Кулића.

У другом полувремену домаћи  су  у 47. минуту опет играли руком у шеснаестерцу, али је судија остао нем.  Први погодак постигао је Саша Баланго који је оштрим ударцем погодио супротан угао голмана Русина,а коначан резултат поставио је капитен Миодраг Јовановић после одличне акције. Треба рећи да су оба голмана имали доста успешних интервенција.

Б. Гајић

Раднички (Р) - Славија (П) 1:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, играно је без присуства гледалаца, судија:П.Дразић (Бачка Паланка), стрелац: Заскалицки (аутогол) у 7. минуту, зути картони: Кесић, Кршић(Раднички), а Маројевић (Славија).

РАДНИЧКИ: Кнежевић, Ф.Милуновић, Алексић, Лазаревић (Ђеримовић), Кесић, Сантрач (Црњански), А. Милуновић (Милојевић), Кршић, Игњатовић, Новковић, Стојановић (Кувељић).

СЛАВИЈА (П): Вучетић, А. Шмит, Петровић, Јушковић (Грња), М. Шмит, Заскалицки (Немет), Кухта (Болехрадски), Ракочевић, Белањи(Николић), Маројевић, Чвокић.

Одлука о победнику пала је у раној фази утакмице, када је дефанзивац Пивничана Данијел Заскалицки затресао сопствену мрезу. То је силно обрадовало Ратковчане.

Ђ. Шт.

Кордун - Омладинац (Б) 3:2 (2:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци:Вуковић у 13., Марко Чекелиш у 31. и Стојановић у 76. за Кордун, а Мијић у 68. и Радујко у 82. минуту за Омладинац, жути картони: Стојановић, Вуковић, Чешновар, Мацановић (Кордун), а Делија (Омладинац).

КОРДУН: Цурновић, Миле Чекелиш, Шаула (Ковачић), Чешновар, Мацановић, Марко Чекелиш, Анитић, Стојановић,Вила (Медаковић), Вуковић, Ковачевић (Мачешић).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Миљан Зељић, Милош Зељић (Мијић), Дамјановић, Богнар, Суботић, Радујко, Гргић, Терзија (Ресановић), Теслић, Плавшић, Делија.

У већем делу утакмице, фудбалери Кордуна били су супериорни над Буковчанима. Створили су десетак веома повољних шанси и на крају успели да победе.

Ђ. Ш.

БСК - Полет 2:1 (1:0)

АПАТИН: Стадион Младости, судија: С. Митровић (Оџаци). Стрелци: Ћурчија у 8. и Р. Миленковић (аутогол) 90+2 за БСК, а Јовчић у 53. минуту за Полет. Жути картони: Милошевић, Станковић, Божић (БСК), а Малиновић, Р. Миленковић, Алексић (Полет).

БСК: Немет, Станић, Драговић, Божић, Милошевић, Бељански, Станковић, Ћурчија, Кораћ (Стоисављевић), Мијатовић, Медић (Ђурђевић).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Стојановић, Анђелковић, Станковић, Благојевић (Богдановић), Р. Миленковић, Стошић, Јовчић (Стаменковић), Малиновић (Стојковић), Н. Миленковић.

Општински дерби одигран је у Апатину на стадиону „Раде Свилар”. Виђена је допадљива и борбена утакмица у којој су постигнута три погодка. Срећнији су били фудбалери из Бачког Брестовца који су до прве победе у текућем шампионату стигли буквално у последњим тренуцима меча и то у другом минуту судијске надокнаде. Тада је Радован Миленковић нехотице савладао сопственог голмана Ивановића и донела победу Брестовчанима.

Први погодак на мечу виђен је већ у 8. минуту, када је Ћурчија резантним ударцем приморао гостујућег голмана на капитулацију. Почетком другом дела игре Кравуковчани су изједначили преко Бранка Јовчића у 53. минуту. До краја меча водила се грчевита борба и на крају су фудбалери у плавим дресовима успели да остваре значајну победу.

С. Јовин

Тврђава - Будућност (М) 1:1 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: Д.Нађ (Руски Крстур), стрелци: Шовен у 20. минуту за Тврђаву, а Зељко у 73. минуту за Будућност,жути картони: Девић, Оклобџија, Шомоши, Гламочанин, Шовен (Тврђава), а Меселџија (Будућност).

ТВРЂАВА: Чучковић, Девић, Гламочанин, Шовен,Шомоши, Оклобџија (Сарачевић), М. Агбаба, Ралевић, Штрбац, Малешевић (Иличић), Д. Агбаба (Шећеров).

БУДУЋНОСТ (М): Ђурковић, Марчета, Радишић, Копања, Бајић (Хајдуковић), Буквић (Стоисављевић), Кученић, Зељко, Новаковић, Бошњак (Тркуља), Меселџија.

Нови окршај за бодове између старих спортских ривала није донео надигравање на завидном нивоу.  Свакој екипи припали су по једно полувреме и  по један бод.

Задругар - Маглић 2:2 (2:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Д.Јањјић (Црвенка), стрелци: Ирић у 7. и Ранчић у 15. за Задругар, а Бојан Тројановић у 39. и 75. минуту за Маглић, жути картони: Бојан Тројановић, Дмитровић, Докнић (Маглић)

ЗАДРУГАР : Стојановић, Јанковић,Кања, Пјевић (Миличевић), Ирић, Веселиновић, Вуковић, Јанус (Глумичић), Кончаревић, Ранчић, Тасић (Илић).

МАГЛИЋ: Гајић, Стјепановић (Тадић), Милановић (Прерадовић), Луткић (Шијаковић), Мркоњић, Бошко Тројановић, Ђукић, Дмитровић, Перовић (Добровољски), Бојан Тројановић, Докнић.

Фудбалер Милетичана Милутин Ранчић у 67. миннуту није реализовао  једанаестерац.

Ђ. Шт.

Резултати:

Будућност (Г) - ЖАК 3:1, Борац - Русин 2:0, Кордун - Омладинац 3:2, Будућност (П) - Борац (БГ) 2:1, Задругар - Маглић 2:2, Станишић - Кулпин 5:1, Раднички - Славија 1:0, БСК - Полет 2:1, Тврђава - Бугућност (М) 1:1.