Сомборска лига: Председник за победу

До важна три бода фудбалери товаришке Војводине стигли су, после низа напада, у финишу утакмице.
Borac Obrovac/V. Janković

Војводина (Т) - Кордун 1:0 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:200, судија: П. Вујић (Кула), стрелац: М. Станојев у 88. минуту, жути картони: Д. Ранисављев (Војводина), а Грујин, Чекелиш, Милетић ,Поповић, Чвокић (Кордун), црвени картон: Поповић (Кордун) у 64. минуту.

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев (Радонић), Г.Станојев (М. Станојев), Вулић (Бојанић), Вучић, Вујановић, Д. Ранисављев.

КОРДУН: Цурновић, Павловић,Грујин, Чешновар, Поповић, Карас (Трбојевић), Чекелиш, Богуновић, Милетић, Јововић, Чвокић.

Изабраници тренера Владимира Танкосића, на тај начин, материјализовали су бројчану предност.

Гол одлуке постигао је председник домаћег клуба Милован  Станојев, који је у игру ушао у 80. минуту и који је у потпуности оправдао је указано поверење. Поготку је претходио употребљив центаршут Душана Ранисављева, са позиције левога крила, а „резервиста„ Милован Станојев је са 7-8 метара главом лопту неодбрањиво закуцао под пречку гола гостију.

Борац - Тврђава (Б) 4:2 (2:2)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Митровић (Оyаци). Стрелци: Станковић у 8. М. Јовановић у 38. (из пенала) Јандрић у 63. и Станишић у 75. за Борац, а Гојић у 22. и 28. минуту за Тврђаву.

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7, Станковић 7 (Соколовић 7), С. Козомора 7 (Гламочанин 8), Вјетровић 8, Солдат 8, Баланго 7, Гајић 7 (П. Козомора 7), Јандрић 8, М. Јовановић 8, Станишић 8.

ТВРЂАВА: В. Вујић 6, Б. Вујић 7, Вујиновић 7, Шећеров 6 (Милешевић), Шомоши 7, Марчета 7, Гојић 8, Д. Николић 7, Ралевић 7, Грмуша 7, Малешевић 7.

Фудбалери домаћег тима савладали доста чврсту екипу Тврђаве, која је дала снажан отпор у првом полувремену. Гости су чак водили са 2:1, пошто је веома брз играч Тврђаве Милан Гојић постигао из контре чак два гола. Домаћи су лоб ударцем Станковића погодили гол Вујића, да би Миодраг Јовановић са пенала поравнао резултат на 2:2.

У другом полувремену Обровчани су наметнули нападачки темпо и постигли  два гола.

Б. Гајић

Будућност (П) - ЖАК 5:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:250, судија: М. Олујић (Кула), стрелци: Стојанов у 20. Вујасиновић у 48. Козомора у 78. Јелић у 79. и Нешковић у 88. минуту, жути картон: Ловре (Будућност).

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Немет (Јелић), Бачанов (Нешковић), Стојанов, Ловре, Ерак (Абаyић), Гајић, Јовицки, Вујасиновић, Козомора, Марић.

ЖАК: Марјановић, Момчиловић, Крстановић, Пачирски, Дмитровић, Лекај, Царић, Бачић, Ђенић, Видаковић (Додић), Вулин (Гагић).

За фудбалере парошке Будучности утакмица са подмлађени Сомборцима представљала је лакши тренинг. На окршај за бодове ово неравноправно надметање, донекле, личило је само у првом полувремену.

У другом делу меча, гости били су потпуно инфориорни и безопасни по гол домаћег тима.

Будућност (М) - Кулпин 11:1 (7:1)

МЛАДЕНОВО: Игрлиште Будућности, гледалаца: 200, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелци: Стоисављевић у 2. и 50. Велемир у 3., 15. (из једанаестерца), 44. и 53., Л.Копања у 8. и 10., Јурчевић у 30. и Јоветић у 75. и 80. за Будућност, а М.Бургер у 40. минуту за Кулпин, жути картон: Кајтез (Будућност).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Бајић, Баланго (Предојевић), Радичић, Л. Копања, Антонић, Јурчевић (Н. Копања), Кајтез (Бошњак), Стоисављевић, Велемир, Јоветић.

КУЛПИН: А.Ђуга, Моравек, Дамир Губаш (Коларски), Куђерски, Живковић (Радовановић), Лукић (Јурик), Д. Николић, М. Бургер, Н. Николић, Шекез, Ђ. Бургер.

Једну од најубедљивијих победа у лигашким утакмицама, забележили су фудбалери младеновљанске Будућности. Изабраници младога тренера Јовице Тркуље до врха напунили су мрежу голмана Кулпинаца који у почетна четири меча новог првенства, је капитулирао чак у 24 наврата.

Херцеговац  - Русин 2:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:300, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Новчић (из једанаестерца) у 17. и Дујаковић у 41. минуту, жути картони: Вукосав (Херцеговац), а М. Нађ, Ф. Вујовић (Русин), црвени картон: С. Хрњез (Херцеговац) у 35. минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић, С. Хрњез, Лачарак, Вукосав, Родић, В. Хрњез, Новчић (Брдар), С. Рачић, Дујаковић (Данилов), Р. Тривуновић (Поткоњак).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик (И. Будински), Б. Нађ, Ланчужанин, Ф. Вујовић, Давидовић, Ђукановић, Бранковић (Боднар), Марковић, В. Вујовић.           Много теже него што су и претпостављали, фудбалери гајдобранског Херцеговца стигли су до нова три бода. У већем делу утакмице, виђено је равноправно надигравање. Из ретких шанси, првотимци тренера Милана Пуђе испољили су ефикасност.

Припремио: Ђ. Штрбац

Полет - Маглић 5:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Радуловић (Црвенка), стрелци: Становић у 45. Стојшић 65. и 84. Зец у 74. Ј. Стојковић у 88. минуту. Жути картони: Јовичић, Малиновић, Стошић (Полет), Дмитровић, Васић, Прерадовић (Маглић). Црвени картон: Дмитровић (Маглић).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Стојановић 7, Алексић 8, Јовчић 8, Станковић 8, Анђелковић 7, Стошић 7 (П. Стојковић), Станојковић 7, Зец 7 (Ј. Стојковић 7), Богдановић 7 (Малиновић 7), Стојиљковић 7.

МАГЛИЋ: Радишић 5, Илић 6, Крајиновић 7, Дмитровић 5, Стојисављевић 6, Прерадовић 6, Ковачевић 5 (Б. Михајлов), Человски 5 (Васић 5), Бог. Михајлов 6, Ђукић 6, Стјепановић 6.

Гости су почели врло добро, промашили су једну повољну прилику и од тада на терену је постојала само екипа Полета. Поред пет постигнутих погодака промашили су још пет прилика и пенал.

Најлепши погодак постигао је Станковић, после корнера Јовчића захватио лопту главом и савладао Радошића.

А. Чичић

Будућност (М) - Кулпин 11:1, Борац - Тврђава 4:2, Будућност (П) - ЖАК 5:0, Полет - Маглић 5:0, Херцеговац - Русин 2:0, Војводина - Кордун 1:0, БСК - Омладинац 2:1, Славија - Раднички 1:1.