СОМБОРСКА ЛИГА Рафал Гајдобрана за врх

Херцеговац је буквално декласирао екипу Кулпина - 10:1 (5:1).
lopta_u_mrezi_1

Фудбалери гајдобранског Херцеговца декласирали су Кулпинце. Гости су први постигли погодак.

После тога, изабраници тренера Милана Пуђе консолидовали су своје редове. Голман Кулпинаца Горан Младеновић био је на удару атакера домаћега тима и био је принуђен да у десет наврата лопту вади из своје мреже.

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:500, судија: П. Дражић (Бачка Паланка), стрелци: С. Рачић у 16., 33., 70. и 80. Дујаковић у 38. 39. 44. и 50. Вујовић у 85. и Л. Рачић у 90. минуту за Херцеговац, а Н. Николић у 11. минуту за Кулпин, жути картони: Дамир Губаш, Куђерски (Кулпин).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић (С. Хрњез), Лаћарак, Родић, Бабић, М. Хрњез, Р. Тривуновић (Л. Рачић), Новчић,С. Рачић, Дујаковић (Вујовић), Поткоњак.

КУЛПИН: Младеновић, Бајац, Дамир Губаш, Куђерски, Живковић, Лукић (Ђ. Бургер), Д. Николић, Радовановић, Н. Николић ,Шекез, Коларски.

Војводина - Тврђава 2:1 (0:0)

Добра, занимљива и узбудљива била је утакмица између комшија. На крају, минималној победи радовали су се фудбалери товаришке Војводине. За нова три бода изабраника тренера Владимира Танкосића најзаслужнија су браћа Станојев.

Прво је Гојко Станојев савладао  млађанога голмана Бачана Вука Влајића, а да је мало у игри провео. Одлучујућу предност домаћем тиму донео је председник и капитен Милован Станојев, на свој 33. рођендан.

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:300, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Г. Станојев у 65. и М. Станојев у 70. за Војводину, а Марчета (из једанаестерца) у 80. минуту за Тврђаву, жути картони: Рамић, Бојанић, В. Бугарски (Војводина), а Д. Николић, Влајић, Шећеров, Ступар (представник клуба), Вујић (Тврђава), црвени картон: Шећеров (Тврђава) у 67. минуту.

ВОЈВОДИНА (Т): В.Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев (Бојанић), Вулић (Г. Станојев), Вучић, Вујановић, М. Станојев, Дмитровић (Л. Бугарски).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић, Грујић, Вујиновић, Шећеров, Шомоши, Марчета, Малешевић (Милешевић), М. Агбаба, Ралевић, Д. Николић.

Будућност (М) - Будућност (П) 5:0 (1:0)

Гости из Парага успешно су одолевали Младеновљанима тачно један сат. Након тога, фудбалери домаће Будућности, у потпуности су загосподарили  ситуацијом на травнатом теренуу и оправдали улогу фаворита.

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Д.Гајић (Мали Бач), стрелци: Јурчевић у 37. Велемир у 60. и 87. Баланго у 82. и Стоисављевић у 84. минуту, жути картони: Велемир, Н. Копања (Будућност,М), а Попов, Марић, Јелић (Будућност,П), црвени картон: Абаyић (Будућност,П).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Меселyија, Радичић, Л. Копања, Антонић, Јурчевић (Стоисављевић), Н. Копања, Бошњак (Арлов), Велемир, Мишковић (Баланго).

БУДУЋНОСТ (П): Котлаја, Попов,Алимпић, Абаyић, Ловре, Ерак, Јелић, Гајић (Јовицки), Човић (Нешковић), Козомора (Бачанов), Марић.

Омладинац - Кордун 1:1 (0:1)

У Буковцу, приказана су два сасвим различита полувремена. Свака од екипа може да зажали за преостала два бода. Ипак, реми је најреалнији епилог.

Припремио: Ђ. Штрбац

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, гледалаца:200, судија: Н.Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Немања Мијић у 68. за Омладинац, а Чешновар у 18. минуту за Кордун, жути картони: Немања Мијић Никола Мијић, Везмар (Омладинац), а Милетић,Чекелиш, Медаковић (Кордун), црвени картони: Никола Мијић (Омладинац) у 45. минуту, а Медаковић (Кордун) у 37. минуту.

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Никола Мијић, Суботић, Богнар, Немања Мијић, Гргић, Мазињанин (Секулиçћ), Терзија, Везмар, Јајић, Сазданић.

КОРДУН: Цурновић, Грујин, Трбојевић, Цимеша, Поповић, Чешновар, Чекелиш, Богуновић, Медаковић, Јововић (Живковић), Милетић (Мишчевић).

БСК - ЖАК 5:1 (3:0)

Током читавог сусрета домаћин је био много бољи и заслужено је дошао до убедљиве победе. Најлепши погодак постигао је Кораћ, после лепе акције, дуплог паса и сигурног шута.

А. Чичић

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Вујаковић (Црвенка). Стрелци: Комазец у 4. 6. 37. Плавшић у 58. Кораћ у 77. за БСК, а Лекај у 53. минуту (из пенала) за ЖАК. Жути картони: Гагицки (ЖАК).

БСК: Косовац 7, Станковић 7, Милановић 8, Божић 7, Вејновић 7, Станковић 7, Ћурчија 7, Кораћ 7, Салаји 7, Медић 7, Комазец 8 (Плавшић 7).

ЖАК: Ђенић 6, Додић 6, Крстановић 6, Момчиловић 6, Гагицки 6, Лекај 7, Бачић 7, Гагић 6, Пантелинац 6, Чеснар 6, Сукић 6.

Раднички (Р) - Русин 5:2 (3:0)

Гости су почели веома агилно и били су бољи у првих 25 минута. Ратковчани су успели да за четири минута постигну три гола и да дођу до сигурног вођства. У првом минуту другог дела Ратковчани су постигли четврти гол из оправдано досуђеног пенала и тада је утакмица била решена.

А. Чичић

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин). Стрелци: Алексић у 33. Црњански у 34. и 67. Мирко Кецић у 37. Кувељић у 46. (из пенала) за Раднички, а Давидовић у 58. и Веселиновић у 83. минуту за Русин. Жути картони: А. Петковић, Коцић, Н. Петковић (Раднички), а Б. Нађ, Харди (Русин).

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Милојевић 7 (Кардинал 7), Лазаревић 7, Црњански 8 (Коцић 7), Сантрач 8, Кувељић 7, А. Петковић 7 (Радојчић 7), Алексић 7, Милош Кесић 7, Мирко Кесић 7, Н. Петковић 8.

РУСИН: М. Нађ 6, Веселиновић 7, Холик 7, Б. Нађ 6 (Харди 6), В. Вујовић 7, Павловић 6 (Фаркаш 6), Давидовић 7, Ђукановић 6, Бранковић 7, Чизмар 7 (Мањош 6), Ф. Вујовић 6.

Полет - Борац 2:1 (0:0)

Обе екипе приказале су добру и борбену игру. Домаћин је пропустио прилику у 15. минуту када је Милан Стошић погодио стативу. У другом делу гости су пропустили шансу у 47. минуту када је Јандрић шутирао из близине а одлични Јандрић одбранио шут. Гости су наставили агресивно, али без резултата. Домаћин је дошао у вођство у 74. минуту, после лепог продора Алексе Стошића, који је послужио Милана Стошића, а он је је са десет метара савладао Ђукића. Други гол постигао је Зец у 81. минуту после соло продора, са ивице казненог простора шутирао је по земљи и Ђукић је био немоћан. У финишу сусрета одлични Јандрић постигао је евро гол и смањио резултат. Вредно је напоменути да је ову живахну утакмицу врло добро и ауторитативно водио млади Немања Малбашић из Сомбора.

А. Чичић

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 60, судија: Малбашић (Сомбор). Стрелци: М. Стошић у 74. и Зец у 81. за Полет, а Јандрић у 87. минуту за Борац. Жути картони: Алексић, М. Стошић (Полет), а Вјетровић, Станишић (Борац).

ПОЛЕТ: Ивановић 8, Стојановић 7, Алексић 7, Дорословац 7, С. Станковић 8, Ж. Станковић 7, М. Стошић 8, Јовчић 7, Зец 8 (Б. Стојковић), А. Стошић 8, Малиновић 7.

БОРАЦ: Ђукић 7, Максимовић 7, Лакатош 6, Козомора 7, Вјетровић 6, Солдат 7, Баланго 6, Гајић 6 (Дробњак), Јандрић 8, Јовановић 7, Станишић 6 (Соколовић).

Будућност (М) - Будућност (П) 5:0, Полет - Борац 2:1, Херцеговац - Кулпин 10:1, Војводина - Тврђава 2:1, БСК - ЖАК 5:1, Славија - Маглић 3:0, Раднички - Русин 5:2, Омладинац - Кордун 1:1.

1. Херцеговац    8      7      0      1      28:6                 21

2. Војводина      8      6      1      1      25:8                  19

3. Борац            8      6      0      2      30:12                18

4. Полет            8      5      1      2      21:16                16

5. Будућ. (М)     8      5      0      3      27:15                15

6. Славија         8      4      2      2      20:9                  14

7. Раднички       8      4      2      2      20:11                14

8. Кордун          8      4      1      3      12:10                13