Сомборска лига: Ратковчани најзад заблистали

Током читавог сусрета домаћин је био много бољи, поред постигнутих голова промашено је још десетак прилика.
Radnički Ratkovo/Fejsbuk stranica Radničkog

Раднички (Р) – Омладинац 6:1 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Дудок (Гложан). Стрелци: Црњански у 31. Петковић у 53. и 65. Милојевић у 73. Нововић у 75. и 83. за Раднички, а Н. Мијић у 60. минуту за Омладинац. Жути картон: М. Мијић (Омладинац).

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Лазаревић 8, Петковић 9, Милош Кесић 7, Сантрач 7, Милуновић 7, Кувељић 7 (Коцић), Кардинал 7 (Нововић 8), Милојевић 8, Црњански 8 (Радојчић 7), Мирко Кесић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Милошевић 6, М. Мијић 6, Никола 6, Н. Мијић 7, Сазданић 7, Богнар 6, Вукадиновић 6, Филиповић 6, Делија 6, Гргић 6, Крстић 6.

Иако неубедљиви гости успели су да постигну почасни погодак. У тиму Радничког посебно се истакао изванредни Ненад Петковић.

А. Чичић

Славија - Кордун 4:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Бабић у 13. Тривуновић у 86. и 93. Петровић у 90. минуту. Жути картони: Шмит, Тривуновић (Славија), Трбојевић, Јововић, Антић (Кордун). Црвени картон: Брња (Славија), Чвокић (Кордун).

СЛАВИЈА: Ј. Брња, Заскалицки (Бенка), Баyински (Грња), Јушковић, Ћорда, Шмит, Тривуновић, Петровић, Бабић, Маројевић, Мушикић (Р. Брња).

КОРДУН: Ћурковић, Шаула (Завођа), Трбојевић, Чешновар, Поповић, Чекелић, Милетић, Медаковић (Маћешић, Чвокић, Јововић, Антић.

Просечна фудбалска представа у којој су домаћини били ти који су диктирали темпо и од много шанси искористили четири. У 13. минуту слободан ударац Бабића се завршио иза леђа гостију. У 86. минуту Бенка је с леве стране упослио Тривуновића, а мрежа гостију се опет затресла.  У 90. минуту Јушковић је набацио лопту Петровићу, да би у надокнади времена Грња са десне стране набацио лопту на коју је натрчао Тривуновић и поставио коначан резултат ове утакмице.

Ј. Шустер

БСК - Русин 3:3 (2:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а гледалаца 100, судија: Јериловић (Апатин). Стрелци: Плавшић у 33. Данојевић у 45. (из пенала) Комазец у 79. за БСК, а Марковић у 41. Давидовић у 59. и Ђукановић у 77. минуту за Русин. Жути картони: Вејновић, Божић, Комазец, Кораћ, Ћурчија, Данојевић (БСК), а Тома, Нађ, Ланчужанин, Марковић, Давидовић (Русин). Црвени картон: Милошевић (БСК).

БСК: Молнар 7, Станић 7, Вејновић 6, Божић 6, Милошевић 6, Станковић 6, Ћурчија 7 (Медић 6), Плавшић 7, Кораћ 6, Комазец 7, Данојевић 7.

РУСИН: Тома 6, Ланчужанин 6, Веселиновић 7, Нађ 8, Марковић 7 (Мањош), Давидовић 7, Ђукановић 7, Бранковић 6, Будински 6, Ф. Вујовић 7, В. Вујовић 7.

Обележја ове утакмице су борбеност и динамичност. Обе екипе постигле су по три гола према веђеном резултат је реалан. Први део припао је домаћину, да би у наставку гости били нешто бољи. У финишу сусрета обе екипе промашиле су по једну повољну прилику, остао је жал за победом.

А. Чичић

Полет - Тврђава 3:1 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Махотка (Сомбор). Стрелци: Стоиљковић у 34. Малиновић у 65. и Зец у 67. за Полет, а Гојић у 37. минуту за Тврђаву. Жути картони: М. Стошић, Стојановић, Малиновић, Дорословац (Полет), а Николић, Гојић, Влајић, Грмуша, Шећеров (Тврђава).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Стојановић 7, Алексић 7, Дорословац 7, С. Станковић 8, Ж. Станковић 7, М. Стошић 7, Јовчић 8, Зец 8 (Б. Стојковић), А. Стошић 6 (Малиновић 7), Стоиљковић 7 (Ј. Стојковић).

ТВРЂАВА: Влајић 7, Вујић 6, Вујиновић 6, Шећеров 6, Шомоши 7 (Милешевић), Марчета 7, Гојић 7, Агбаба 6 (Малешевић 6, Гламочанин 6), Ралевић 6, Грмуша 6, Николић 7.

У првом делу виђена је изједначена игра са неколико полушанси на обе стране. Стоиљковић је довео свој тим у вођство, да би гости кроз три минута изједначили голом Гојића, после врло лепе контре. Други део протекао је у бољој игри домаћина што је резултирало са два постигнута гола и сигурне победе. Домаћин није реализовао пенал у 55. минуту јер је Дорословац слабо шутирао.

А. Чичић

Војводина (Т) - Маглић  7:0 (2:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:150, судија: У.Хорњак (Гајдобра), стрелци: Д.Ранисављев у 33. и 45., М. Дмитровић у 48. и  59., Бојанић у 54., Вучић у 64. и Радонић у 74. минуту.

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Николић, Д. Ранисављев, Мустафовић, М. Станојев (Радонић), М. Ранисављев (Субић), Вулић, Вучић, Бојанић, Вујановић(Башић), М. Дмитровић.

МАГЛИЋ: Радишић, Васић, Р. Дмитровић, Рупар, Ковачевић, Михајлов, Стјепановић, Прерадовић, Јањатовић, Стоисављевић, Зеленак.

У окршају за бодове против Маглићана, фудбалери товаришке Војводине искупили су се за убедљиви пораз из претходнога кола у Руском Крстуру.

После дуго времена, гол за Товаришане постигао је искусни „резервиста” Игор Радонић, који ставио је тачку на својеврсну голеаду.

Будућност (П) - Кулпин 6:2 (2:2)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 150, судија: Г. Јанковић (Оyаци),стрелци: Марић у 11., Вујасиновић у 44., 67. и 72., Јовицки у 54. и Бачанов у 82. за Будућност, а М. Бургер у 14. и Радовановић у 23. минуту за Кулпин, жути картон: Попов (Будућност), црвени картон: М. Бургер (Кулпин) у 31. минуту.

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Попов, Нешковић (Бачанов), Абаyић,Ловре, Ерак, Јелић (Јовицки), Гајић, Вујасиновић (Човић), Козомора, Марић.

КУЛПИН: Младеновић, Моравек, Бајац, Дамир Губаш, Кудђерски, Лукић, Николић, М. Бургер, Радовановић (Церовски), Шекез, Ђ. Бургер.

Фудбалери парошке Будућности славили су убедљиву победу над Кулпинцима. Нарочито, истакао се православни свештеник у домаћем тиму Милан Вујасиновић са три лепа гола.

Херцеговац  - ЖАК 6:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца: 250, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Дујаковић у 11., 36. и 72., Ивеља у 52, Новчић (из једанаестерца) у 65. и Л. Рачић у 85. минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић, Поткоњак, Лаћарак,Бабић, Вукосав (М. Хрњез), Новчић (Данилов), Ивеља, Дујаковић, С. Рачић (Л. Рачић), Р.Тривуновић.

ЖАК: Додић, Гагић, Бошковић, Момчиловић, Мишковић, Лекај, Тркуља, Бачић, Ђенић, Б.Тривуновић, Крстановић.

Без превише напрезања одрадили су фудбалери гајдобранског Херцеговца утакмицу против подмлађених Сомбораца. Најлепши детаљ, на сусрету, је гол искусног „резервисте” Гајдобрана Лазара Рачића. Иначе, у првом полувремену, нападач домаћег тима Зоран Новчић није реализовао једанаестерац.

Будућност (М) - Борац 4:3 (2:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:500, судија: Н.Манић (Каравуково), стрелци: Радичић у 13., Велемир у 32. и у 54. (оба из једанаестераца) и Мишковић у 77. за Будућност, а М. Јовановић у 23., Вјетровић у 80. и Јандрић (из једанаестерца) у 85. минуту за Борац, жути картони: Јоветић, Кајтез, Мишковић (Будућност), а Солдат, Ђукић, Вјетровић, М. Јовановић, С. Козомора (Борац), црвени картон: Поповић (Борац).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Антонић, Меселyија, Радичић, Л. Копања, Кајтез (Мишковић), Јурчевић (Николић), Стоисављевић (Ковачевић), Велемир, Д. Баланго, Јоветић.

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош, Соколовић, С. Козомора, Вјетровић, Солдат, С. Баланго, Гајић, Јандрић, М. Јовановић, Станишић.

Фудбалери младеновљанске Будућности први нанели су пораз Обровчанима у у досадашњем току јесење сезоне. Имали су пулени тренера Јовице Тркуље убедљиву предност од 4:1, да би се, до краја меча, грчевито борили да сачувају стечени капитал.

Припремио: Ђ. Штрбац

Будућност (М) - Борац 4:3, Будућност (П) - Кулпин 6:2, Полет - Тврђава 3:1, Херцеговац - ЖАК 6:0, Војводина - Маглић 7:0, БСК - Русин 3:3, Славија - Кордун 4:0, Раднички - Омладинац 6:1.