СОМБОРСКА ЛИГА: Резервисти распуцани у наставку

Будућност (Г) – Борац (О) 5:2 (1:0)
с

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности гледалаца: 150; судија Шево (Челарево). Стрелци: Ђилас у 7. Царић у 65. Папић у 71. (из једанаестерца), Чампар у 82. и 94. за Будућност, а Јандрић у 77. (из једанаестерца) и Јовановић у 93. минуту за Борац. Жути картони: Станковић и Дамјановић (Будућност), Гајић, Вранац и тренер Зечевић (Борац), црвени картон Вранац (Борац).

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Петровић, Бучик (Љубичић), Папић, Докић, Каћјак, Дамјановић (Чампар), Ђилас (Јакуш), Станковић, Ђокић (Царић), Јованов.

БОРАЦ: Крстић, Лакатош, Гламочанин, М. Козомора, Вјетровић, Солдат, С. Баланго, Гајић (Д. Баланго), Јандрић (Станковић), Јовановић, Станишић (Дробњак).

Помало неочекивана голеада уследила је после одмора када је на терен крочило седем резервних играча у оба састава. Једини гол у првом полувремену постигао је Ђилас већ у 7. минуту после идеалног центаршута Јованова са десне стране.

У 65. минуту Папић је извео корнер, а резервиста Царић је савладао голамана Обровчана Крстића. Неколико минута касније овај играч је оборен у шеснаестерцу, а Папић је са беле тачке повисио резултат, потом је лопта погодила у руку Чампара. Судија Шево је досудио  пенал и Јандрић је смањио резултат.

Чампар који је тек у 75. минуту ушао у игру истакао се до краја са два гола. Први пут га је упослио Јакуш и дугокоси нападач је погодио празан гол. У судијској надокнади после неспоразума голмана Обровчана Крстића и бека Гламочанина дугоноги, истрајни Чампар захватио је лопту између њих двојице која је по земљи одмилела у празну мрежу.

Ј. Пуцовски

Наша звезда - Црвенка 7:1 (5:1)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца: 200, судија: Д. Митровић (Оyаци), стрелци: Писарев у 7. 12. и 81. П. Владисав у 8. Шовен у 23. Лукић у 58. и Панић у 73. за Нашу звезду, а М. Суботић у 10. минуту за Црвенку, жути картон: Панић(Наша звезда).

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић, Мркоњић, Ђ. Бабић (Балиновић), М. Владисав (Туцић), Вукосав, Инђић, П. Владисав (Лукић), Грња (Торић), Шовен, Писарев, Валентик.

ЦРВЕНКА: Гостовић, Трифуновић, Ј. Суботић, Милош Керекеш, Башић, Н. Шакић, М. Суботић, М. Бабић, Бакић, М. Шакић, Бошковић.

У фуриозном стилу, фудбалери силбашке Наше звезде преслишали су Црвенчане.

Раднички (С) - ЖАК 0:5 (0:1)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца : 150,судија: Ј.Десница (Апатин), стрелци: Пауновић (из једанаестерца) у 31.Лучић у 59. 74. и 90. и Хосциеславски у 78. минуту, жути картони: С. Тевановић, Ковачевић (ЖАК).

РАДНИЧКИ (С): Јанковић, Бујак, Микац, Лујић (Вадић), Смилановски, Лукић, Туркић (Киш), Ђенић, Јаноши (Толић), Радуловић (Пиплица), Јосић.

ЖАК: Козлина, Шимунов, Видовић, С: Тевановић (Гагић), Пауновић, Хосциеславски, Станар, Опачић, Сазданић, Лучић, Ковачевић (Јовановић).

Доживели су фудбалери сомборског Радничког нови убедљив пораз, у сезони на измаку. Овога пута, декласирани су од екипе старог градског ривала ЖАК -а. Посебно се истакао искусни нападач Страхиња Лучић, са три ефектна гола.

Ђ. Шт.

Будућност (М) -  Липар 3:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца :300,судија: Д. Тривуновић (Сомбор),стрелци: Бошњак у 68,Кућенич у 73. и Радичић у 79. минуту, жути картони:Антонић (Будућност), а Мијић, Басарић (Липар).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Просић, Марио Гајдобрански, Радичић, Л. Копања, Антонић, Зељко, Кућенич (Зиројевић), Лончаревић (Јурчевић), Гојић (Бошњак) Н. Ковачевић.

ЛИПАР: С. Зракић, Мијић, Басарић (Вуковић), Марчетић, Авдаловић, Тутић, Лалић (Зивко), Поповић. Новаков, Несторовић, Пејић.

У Младенову победник је добијен је на експресан начин. У временском распону од само једанаест минута, фудбалери младеновљанске Будућности у потпуности,    сломили су отпор Липараца, који су оставили сасвим солидан утисак у дотадашњем делу утакмице.  Ђ.Шт.

БСК - Дунав 7:0 (1:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Обрадовић (Врбас). Стрелци: Станић у 10. (из пенала), Медић у 47. и 49. Д. Бељански у 51. Кораћ у 70. и 84. Косовац у 73. минуту. Жути картон: Божић (БСК).

БСК: Лагунџин 7, Станић 8, Митровић 7 (Стоисављевић 7), Божић 7 (Багић 7), С. Бељански 7 (Зеленовић 7), Вејновић 8, Д. Бељански 8, С. Станковић 7 (Кораћ 8), Дивјак 7, Д. Станковић 7, Медић 8 (Косовац 7).

ДУНАВ: Пенић 6, Зетовић 6, Петровић 6, Трбојевић 6, Леон Мрвичин 7, Балаж 6, Катић 6, Брдар 6, Баљак 6, Драгаш 7, Бургин 6 (Лука Мрвичин 6).

А. Чичић

Полет - Русин 0:2 (0:1)

КАРАВУКОВО: Стадион „Златомир Стефановић Злаја”, гледалаца 100, судија: Царић (Сомбор). Стрелци: Тома у 10. и Сушић у 89. минуту. Жути картони: Алексић, Миленковић, Никић (Полет), а Кронић, Тома, Вујовић (Русин). Црвени картони: С. Станковић (Поле) у 64. минуту, и Кочиш (Русин) у 74. минуту.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић, Дорословац, С. Станковић, А. Стошић, Стојковић, Миленковић, Станисављевић (Никић), М. Стошић (Анђелковић), Јовчић (Огњеновић).

РУСИН: Кронић, Тома (Бранковић), Холик, Кочиш, В. Вујовић, Павловић, Р. Вујовић, Марковић, Кулић, Сушић, Сајанковић.

С. Јовин

Раднички (С) - ЖАК 0:5, Будућност (М) - Липар 3:0, Братство - Војводина 6:2, Наша звезда - Црвенка 7:1, Кордун - Раднички 4:3, Будућност (П) - Борац (БГ) 1:0, Будућност (Г) - Борац (О) 5:2, Полет - Русин 0:2.

1. Братство        14     14     0      0          57:6     42

2. Раднички       14     10     0      4          32:17   30

3. ЖАК      14     9      2      3                  36:13   29

4. Полет    14     8      2      4      29:9  26

5. Наша звезда  14     8      1      5      35:22        25

6. Русин    14     8      1      5      28:23        25

7. Кордун  14     6      3      5      30:20        21

8. Будућ. (М)     14     7      0      7      24:22        21